Skocz do zawartości

HP G62 4gb pamięci a dostępne 2gb??


Recommended Posts

Witam

Mam problem z moim lapkiem

HP G62-a25EW ,mianowicie dostepne jest tylko 2gb pamieci z zainstalowanych 4gb.Co jest nie tak??

Dodam:

win 7hp 64 nowka

pamięci takie same 2x2gb

bios najnowszy

w biosie widniej 4gb

w mointorze zasobow 4gb ale jest tam 2gb na szro Sprzetowa zarezerwowana ???Da sie cos z tym zrobic??

Link to post
Share on other sites

jeśli tak podchodzisz do tematu to nie wiem czy ktokolwiek Ci pomoże. ty widzisz jedno, kto inny mógłby zobaczyć co innego. Nie jest powiedziane, że to grafa, to był strzał w ciemno. Możesz się wywiedzieć czy to popularny "problem" w tym laptopie.

 

Co zrobić - może w bios da się to zmienić, ale nie wiem. Najprościej to zamienić jedną 2GB na 4GB lub nawet 8GB.

Link to post
Share on other sites

Ty chłopie weź sie ogarnij...mam specjalnie kupowac kosc 4 albo 8gb zeby zobaczyc czy wszystko ok????? Widze ze Ty raczej mi nie pomożesz,takze czekam na wypowiedz kogos bardziej ogarnietego:)

Sprawdź w biosie - bardzo często to tam są ustawienia ile ramu poświęcić na kartę graficzną. Chociaż niestety laptopy przeważnie mają dość okrojony bios, ale może będą tam te ustawienia dostępne. 

 

Tak czy siak polecam dokupić RAM, bo 4 GB samo w sobie to mało i tyle.

 

Zastanów się kto tu musi się ogarnąć. Ile masz lat?, bo zachowujesz się jakbyś miał góra 13, więc może powinienem dopasować wypowiedzi do takiego wieku.

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Nie wiem bo trudno wywróżyć na odległość ale :

 

1. Moduły są sprawne? Testowane mem testem?

2. Memtest - http://www.memtest.org/ pokazuje że ile tego ramu w tym kompie jest.

3. Windows nie ma uruchomienia selektywnego czasem?

4. Sprawdź sobie msconfig czy aby tam nie nastawiłeś sobie maks 2 GB dla systemu.

5. Tyle na tą chwilę.

Edytowane przez paprykarz
Link to post
Share on other sites

1.Tak testowane każdy w oddzienlym slocie itp

2.Wszystkie program,bios,wind pokazuje 4GB- 2x2Gb

3.Nie wiem nawet co to jest więc na to pytanie nie potrafie odpowiedziec.

4.Msconfig sprawdzany i kombinowany na każdy możliwy sposób.

 

 

Tak wygląda 3. http://thumbnails117.imagebam.com/53371/c38ee3533705007.jpg

Edytowane przez ziom0070
Link to post
Share on other sites
laptop obsługuje 4gb max a Ty karzesz mi dokupić jeszcze 4 :E I gdzie miałbym sobie go włożyć,pod poduszkę bo napewno nie do lapka który ma oba banki pamięci zajęte.

 

ykhym... wyciągasz jedną 2gb i wstawiasz 4 lub 8. 

 

zajrzałeś do biosu? już dwa razy o tym wspomniałem i jakoś się nie potrafisz do tego odnieść.

W biosie z tego co widzę jest czasem coś w stylu: "Memory Remap Feature"

 

Albo w windowsie skorzystaj z narzędzia diagnostyki pamięci - może coś to da.

 

Jeszcze takie coś znalazłem (kiepskie auto-tłumaczenie by microsoft, ale sens zachowany):

"Wersja systemu Windows 7 jest zainstalowany (na przykład system Windows 7 Starter Edition obsługuje tylko 2 GB pamięci zainstalowanej.)" - ale wątpię, by to była przyczyna w Twoim przypadku.

Edytowane przez Bartek Żak
Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz
Tak wygląda 3.

 

No to tam szukaj bo nienormalnie się windows uruchamia jak wyraźnie napisane jest - selektywnie 

 

Posprawdzaj dokładnie to co tam masz ustawione w zakładce rozruch -> opcje zaawansowane -> maksymalna pamięć. Przestaw na normalny rozruch aby zweryfikować.

Edytowane przez paprykarz
Link to post
Share on other sites

ykhym... wyciągasz jedną 2gb i wstawiasz 4 lub 8. 

 

zajrzałeś do biosu? już dwa razy o tym wspomniałem i jakoś się nie potrafisz do tego odnieść.

W biosie z tego co widzę jest czasem coś w stylu: "Memory Remap Feature"

 

Albo w windowsie skorzystaj z narzędzia diagnostyki pamięci - może coś to da.

 

Jeszcze takie coś znalazłem (kiepskie auto-tłumaczenie by microsoft, ale sens zachowany):

"Wersja systemu Windows 7 jest zainstalowany (na przykład system Windows 7 Starter Edition obsługuje tylko 2 GB pamięci zainstalowanej.)" - ale wątpię, by to była przyczyna w Twoim przypadku.

Ale  zrozum człowieku że lapek ma max 4gb to po uj mi kupowac 8GB albo zmieniać dobry ram na inny?

W biosie nie ma żadnych opcji z pamięcią.

No to tam szukaj bo nienormalnie się windows uruchamia jak wyraźnie napisane jest - selektywnie 

 

Posprawdzaj dokładnie to co tam masz ustawione w zakładce rozruch -> opcje zaawansowane -> maksymalna pamięć. Przestaw na normalny rozruch aby zweryfikować.

http://thumbnails117.imagebam.com/53373/bd9def533727837.jpg Tak to wygląda.

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Próba nastawienia ręcznego maksymalnej ilości ramu nic nie daje?

 

W takim wypadku pozostaje uruchomić linuxa jakiegoś z pendrive i sprawdzić. 

 

Ostatecznie sprawdzić bios, zrobić reset ( przywrócić do stanu fabrycznego ) oraz wgrać najnowszy dostępny.

 

System na nowo i jak to nic nie da to lipa - brak kompatybilności.

 

Nie wiem jakie te ramy są dokładnie ale z tego :

http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Turion%20II%20Dual-Core%20Mobile%20P520%20-%20TMP520SGR23GM.html

 

wynika że powinny to być ddr3 1066.

Edytowane przez paprykarz
Link to post
Share on other sites

Ustawiam ręcznie daje zastosuj,wchodzę zaraz w msconfig i zamiast 4096 jest zero to samo po resecie kompa.Reset biosu chodzi ustawienia fabryczne wgrać czy coś innego ??Bios jest najnowszy,a win ma 2dni,zreszta juz 3 razy był stawiany.

Pamięci takie są i nie ma opcji żeby to była niezgodność bo widzi obie to po pierwsze a po drugie to wychodziło tak z fabryki.


Może tu coś widzicie niepokojącego http://thumbnails117.imagebam.com/53375/acd6d0533749435.jpg


http://thumbnails117.imagebam.com/53376/336927533753104.jpg

 

Co to jest ta pamięc sprzetowo zarezerwowana i dlaczego jest jej 2gb__Jak to zmienic?

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

No to wszystko idealnie wygląda z małym ale że nie działa. Poza samym procesorem nic innego już do głowy mi nie przychodzi. Zakładam że windows normalny a nie jakiś modowany. Może demontaż / czyszczenie procesora ( oraz gniadzda ) coś pomoże. Nie jest to normalne jednak zachowanie kompa.

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Jak msconfig nie reaguje na zmiany oznacza to jedynie tyle że windows uznaje że coś nie halo jest z pamięcią i nie pozwala na jej używanie. Powodem takiego zachowania może być:

 

- bios

- niekompatybilny moduł / moduły

- awaria procesora

- syf w slocie

- karta graficzna a dokładnie jej sterowniki

- sam system zmodowany przez jakieś dziecko

- inne dziwne sprawy

Link to post
Share on other sites

A odpaliłeś windowsowe narzędzie do diagnostyki pamięci? Nie zaszkodzi spróbować.

 

Może też trzeba dokładniej przewertować bios w poszukiwaniu jakichś ukrytych lub nieintuicyjnych ustawień, które za to odpowiadają. Od biedy możesz porobić zdjęcia z biosu z różnych stron, a nóż ktoś coś zauważy.

 

Jeszcze przydałoby się poznać dokładną specyfikacje lapka, konkretnie karta graficzna i płyta główna. Model procka widać na screenach, ale sam model lapka z reguły nie wystarcza, bo występują w wielu konfiguracjach - spróbuj Everestem lub Aida64 odczytać te informacje jeśli nie jesteś pewien.

 

Tak jak paprykarz napisał, nie zaszkodzi też zupdejtować sterowniki do grafy.

 

Sprawdziłeś też, tak jak pisałem, czy nie masz systemu win7 w jakiejś "Starter edition" - one obsługują tylko 2GB.

Link to post
Share on other sites

Ręce opadają,kij jakos sie przezyje do powrotu...Wszystkie możliwe narzędzia były odpalane,wszystko jest ok.Bios,programy pokazuja 4gb pamięci.W biosie nie ma nic o pamięciach,karcie itp nie jest to mój pierwszy komp także zielony nie jestem.W pierwszym poscie jest nazwa lapka i pod nią jest pełna specyfikacja.Nie ma nowszych sterów do ati mobility radeon hd 545v.Windows nie jest zaden starter,pirat czy uj wie co tylko ori win 7 hp.

Link to post
Share on other sites

 

 

W pierwszym poscie jest nazwa lapka i pod nią jest pełna specyfikacja.
 

 

ekhem...

 

 

 

Witam Mam problem z moim lapkiem HP G62-a25EW ,mianowicie dostepne jest tylko 2gb pamieci z zainstalowanych 4gb.Co jest nie tak?? Dodam: win 7hp 64 nowka pamięci takie same 2x2gb bios najnowszy w biosie widniej 4gb w mointorze zasobow 4gb ale jest tam 2gb na szro Sprzetowa zarezerwowana ???Da sie cos z tym zrobic??
 

 

Ale mniejsza o to.

 

Coraz bardziej to wygląda na bios. Hm. A spróbuj jakoś odczytać ile RAM ma karta graficzna. Jakiś GPU-Z albo riva tuner może to pokazać. 

 

Teraz zwróciłem uwagę, że pamięci to nówki, więc może jednak się nie dogadują z czymś? Czy cały laptop jest nowy? Jakie i ile pamięci miałeś wcześniej? Jeśli są to nówki może spróbuj je na gwarancji wymienić? Wiem, że teoretycznie działają itp itd. ale jednak coś powoduje, że system ich nie widzi prawidłowo.

 

To już chwytanie się brzytwy, bo pomysły się kończą.

 

Jedyne o czym myślę, to BIOS lub niekompatybilność sprzętowo-sterownikowa-systemowa. Czasem tak bywa. Na czuja chyba nic nowego nie wymyślę. Może jakbym usiadł z tym lapkiem, bym coś wykombinował.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...