Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

chcę kupić szybki i bezproblemowy telefon z dual sim. 

Mam pytanie czy lumia 950 spełni te wymagania, w recenzjach na youtube często jest wspominane że 950 jest bardzo wolna.. Jednak te recenzje są stare a od tej pory wyszło wiele aktualizacji - jaki jest stan obecny ? Aktualnie użytkuję LG G2, nie używam jakichś nietypowych aplikacji (na W10M wszytko znajdę co chcę). Ale moje obawy:

  • płynność działania (czy aktualizacje już to poprawiły), system musi chodzić responsywnie a przełączanie między aplikacjami (sms, telefon, przeglądarka, odtwarzacz muzyki) szybkie. Jednak nie gram i nie używam obciążających aplikacji.
  • czas pracy na baterii

Z Androidowych rozważań Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Mi5, Leeco Cool1.

Edytowane przez alladyn87
Link to post
Share on other sites

Lenovo p2 ma snapa 625. Przeciez on jest gorszy niz to co mam... MiMax odpada-za duzy. Co sadzisz o cool1? Dlatego ustalny ze ni imum 3 gb ram oraz snap 808/650 lub lepszy. Bateria nie musi byc super, byle nie gorsza niz w lg g2.

Edytowane przez alladyn87
Link to post
Share on other sites

Jak najtanszy telefon spelaniajacy wymagania. Budzet zasadniczo to 1000 zl. Leeco goldway aliexpress. Rozwazam takze lenovo zuk z2 tylko tutaj trudno o miejsce zakupu...

Generalnie teoretycznie Mi5 jest najelpsza w tej cenie jednak z tym telefonem sa problemy np. Slabo dzialajacy GPS, problemy z OIS (fotki nie sa priorytetem ale nie chce telefonu z wadami ktore powinienem odrazu reklamowac...). Ps tylko snap lub wydajne x20/x25. Redmi pro odpada- brak oficjanego romu global. Pytanie czy ta lumia chodzi szybko po updatch? Bo jesli tsk to dobra uzywke kupie w tej cenie... A telefon na pewo sprawny (a nie tak jak w xiaomi updafe zepsul OIS lub wolne pobieranie z google play itp ). Dodam ze xzytnik lini papilarnych lub teczowki oka bardzo mile widziany. LTE koniecznie (B1/3/5/7)

Edytowane przez alladyn87
Link to post
Share on other sites

ZUK Z2 to dobra opcja, jest wydajniejszy od LeEco. 

Zdajesz sobie sprawę z tego, że jak będziesz musiał skorzystać z gwarancji to trzeba wysłać telefon do Chin? Z tego co wiem to tylko Xiaomi naprawią w Polsce (jeśli kupisz na ibuygo)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wiem jak z gwarancją. jeśli goldway miałby zuk z2  już byłby zamówiony, a on ma dobre opcje gwarancji. Xiaomi tak, ale jak pisałem ten ich soft niby taki super ale jak się okazuje jest wile "problemików" na wersji oficjalnej... A wgrywanie co tydzień ręcznie updatów nie wchodzi w grę... Co do Zuk z2 wydajniejszy jest ale minimalnie (dla osoby która nie gra, bo przewyższa cool1 głównie układem graficznym). Może wypowie się ktoś kto wie jak chodzi 950 aktualnie ? Nie ma już ścinek które są widoczne na recenzjach sprzed 6 miesięcy?

Link to post
Share on other sites

Są, system to dalej wielka beta. Jest oczywiście lepiej i póki co WM10 działa najlepiej na 950.

Jednakże, przy aktualnej polityce MS:

Na Twoim miejscu odpuściłbym sobie Lumie. 

 

Jeśli chodzi o ZUK Z2, aktualnie używam, niedługo będę rozkręcał na części pierwsze. Urządzenie rewelacja w swojej cenie, ale(no właśnie) tylko dla osób obcykanych z wgrywaniem i rotacją różnymi custom romami. Odblokowanie go to katorga(rejestracja na chińskim zukowym portalu tylko po chińsku(sic!), potem już z górki, custom recovery i tradycyjne wgrywanie androida. Niektórymi paczkami(np. rootującymi) można uwalić telefon i trzeba robić wszystko od nowa pomijając etap odblokowania  :rotfl: .

Kiedy się już znajdzie coś dla siebie(jest wybór) to fajny telefon ;). Ba, jest np. oficjalne Mokee, które ma OTA i jest to AOSP 7.1.1.

Do tego świetna jakość wykonania  8-) .

Link to post
Share on other sites

Ja akurat kupiłem(co prawda jak był droższy, w stanie idealnym) od osoby, która borykała się z komisem gsm, bo nie potrafili jej dobrze wgrać romu i miała problemy z zasięgiem.

Mimo to, u którego renomowanego "Chińczyka" nie kupisz, to będzie dobrze :).

Link to post
Share on other sites

Dorzucę od siebie parę groszy. Użytkuję L950 od wakacji, wcześniej byłem posiadaczem Nexusa 5. Co mogę powiedzieć o telefonie? Dla mnie rewelka. Jeśli nie potrzebujesz tony aplikacji i gierek telefon spisuje się bardzo dobrze. Super jakości ekran, rewelacyjne zdjęcia, obecnie po aktualizacjach nigdy mi się nie zawiesił ani nie wykrzaczył. Jeśli miałbym się już do czegoś przyczepić to:

 

- Słaba jakość dźwięku w słuchawkach (trzeba się pobawić w equalizerze), sam głośnik jest głośny i wyraźny

- Aplikacja Facebook i Messanger nie działają do końca tak jakbym tego oczekiwał tzn. szybkość ich pierwszego uruchamiania. Jest to problem wyłącznie portu z iOSa więc można liczyć że zostanie to naprawione.

 

Jeśli oczekujesz od telefonu tego co ja czyli: żeby dzwonić, odbierać esemesy, maile, wiadomości z facebooka, poczytać coś na necie, zrobić dobrą fotkę to jest to bardzo dobry wybór.

 

Niewątpliwym plusem jest to że nie przeglądasz strony z aktualizacjami ze strachem czy twój model go dostanie (niestety z Androidem tak to już jest szczególnie z nakładkami producentów. Albo im się zachce albo nie).

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam starszy model Lumie 930 i jestem bardzo zadowolony. 

 

Wszystko działa płynnie i szybko się uruchamia a mnie właśnie na tym zależało. Nie potrzebuję 9999 apek i gier. Telefon ma być szybki żebym się nie denerwował podczas jego użytkowania.

 

Ogólnie jak mi padnie obecna lumia to kolejny telefon to będzie Lumia 950 lub coś innego na windowsie.

 

Osobiście nie wybrał bym andka (chyba, że coś mocnego 4GB ram + snap 820 - nic cieńszego żeby to jakoś pracowało) jak już coś to iphone ale jego cena jest chora... 

Link to post
Share on other sites

A ja posiadam Lumie 735, z aktualnym WM10. Ten system to dno. Wieczna beta, w dodatku chyba porzucona. Aplikacji nie ma, część dołączonych do systemu daje radę, jak np. Pakiet office, ale Facebook i messenger jest tak beznadziejny, że lepiej facebooka używać w przeglądarce.

Żeby pooglądać cos na yt potrzebujesz zewnętrznych aplikacji, które co jakiś czas musza być aktualizowane ze względu na nowe zabezpieczenia yt i w taki sposób przez dwa dni raz na jakiś czas oglądać można tylko przez przeglądarkę. Miał się synchronizować z PC, jedyny powód dla którego kupiłem lumie, ale robi to tylko po kablu... Nie mogę odpisać na sms z PC gdy są połączone przez router, zalogowane na to samo konto MS.

 

Odpuść sobie lumie, ten system nie ma przyszłości. Już wszyscy moi znajomi to posprzedawali, ja już niedługo też zamierzam sie przesiąść.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...