Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

M/B Crystal

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 JAccA90

JAccA90
  • Gaduła

• 285 postów

Napisano 11 luty 2017 - 21:40

Witam wszystkich  :)

Od dłuższego czasu zastanawiałem się o stworzeniu własnej customowej obudowy. Z początku miał być to mini case dla mojego "internetowego pochłaniacza stron" lecz po wielu godzinnych pomiarach i przemyśleniach stwierdziłem że nie będę się ograniczać do małej obudowy i stworzę coś naprawdę fajnego  :P (przynajmniej mam taką nadzieję). Decyzja padła że będzie to obudowa typu Miedium Tower. Będzie to konstrukcja wykonana z tworzywa PMMA itp. z możliwością wprowadzenia zmian w każdej chwili. Będzie ona wykonana z poszczególnych modułów skręcanych ze sobą za pomocą sześcianów z nagwintowanymi otworami. Jeśli zajdzie potrzeba jakieś zmiany wykręcam dany element, modyfikuję go bądź wykonuje zupełnie nowy. 

Trochę danych.

Wymiary: 

Stelaż + covery 535x460x226  + szkło 547x472x250

Wentylatory:

front x3 120

top x3 140

back x1 120

Jest pomysł na wyjeżdżająca tackę z płytą na prowadnicach do tyłu ale to wyjdzie w praniu jeszcze :>

stelaż wykonany będzie z czarnego akrylu o grubości 3mm + na to pójdą covery z lustra bądź czarnego matu również o grubości 3mm. Na to wszystko pójdzie jeszcze "szkło dymione" tj PMMA 5mm odzielone tulejkami z fazowanymi krawędziami 45* i wypolerowanymi frezem diamentowym.

Poniżej wrzucam kilka zdjęć z prototypu stelaża.

ZUkGC6rh.jpg
dR9C6c6h.jpg
BpM9gC7h.jpg
rxe2R9Ph.jpg
p17frLsh.jpg
CE3WLxbh.jpg
Xd0a2Idh.jpg
6079ZBQh.jpg
nxIx58lh.jpg
pP1SrZJh.jpg
R7A3AMSh.jpg
PhYBrifh.jpg
C87XHz0h.jpg
yTvtKGch.jpg
vqTMDWAh.jpg
b3HPjYKh.jpg
OL8XozMh.jpg
K1gDIEsh.jpg
inFiuSdh.jpg
iwkdz8Dh.jpg
iV62iauh.jpg
Tx3gsEOh.jpg
zh11DVoh.jpg
ee8eW0jh.jpg

Wkradło się kilka błędów programowych które na pewno będą poprawione. Do tego materiał który miał być docelowym okazał się być złym ponieważ jest wylewany i tolerancja grubości jest zbyt duża i muszę użyć materiału XT który na moje niezadowolenie jest błyszczący... :[

Na ten moment to tyle sukcesywnie będę opisywać wszystkie postępy w projekcie  :D

Użytkownik JAccA90 edytował ten post 11 luty 2017 - 22:17

• 8

#2 SKEEPER

SKEEPER
  • LC manufacture

• 2868 postów

Napisano 11 luty 2017 - 22:03

Zmniejsz zdjęcia do max FHD, bo ładowanie ładowanie strony trwa długo i oglądanie fotek nie jest komfortowe - dziękuję. ;)

Zarzucam.

• 1

#3 JAccA90

JAccA90
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 285 postów

Napisano 11 luty 2017 - 22:18

Zmniejsz zdjęcia do max FHD, bo ładowanie ładowanie strony trwa długo i oglądanie fotek nie jest komfortowe - dziękuję. ;)

Zarzucam.

tak dobrze?  :)

• 0

#4 JAccA90

JAccA90
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 285 postów

Napisano 24 luty 2017 - 19:43

Coś się powoli dzieje :)

mWxUclOh.jpg
eEwzEath.jpg

dDqLo6oh.jpg

zUGoVBzh.jpg

7XqmVehh.jpg

Xo24wyqh.jpg

YvOtZxrh.jpg

ZrHajTHh.jpg

756L3Hqh.jpg

vRIWyhYh.jpg

ire3h80h.jpg

L8yIxAkh.jpg

DYIoHGlh.jpg

Ln2fM1Lh.jpg

OXQDiCsh.jpg

IvVGvZbh.jpg

Wszystkie elementy wycięte już z docelowego materiału ( na wszystkich jeszcze folia ochronna )

Pozostało zrobić nakrętki do przykręcenia "szkła" i złożyć pozostałość.

Następny etap szukanie sprzętu żeby wypełnić budę w środku. Dopiero wtedy zabiorę się na rozplanowanie wnętrza. 

• 2

#5 bartek19933

bartek19933
  • Bywalec

• 79 postów

Napisano 26 luty 2017 - 09:50

Bardzo ciekawie wyglądająca obudowa, inna niż wszystkie :) .

Wspominałeś wcześniej o pomyśle dotyczącym wysuwanej tacki na płytę główną. Jako posiadacz Silverstone TJ07 bardzo polecam takie rozwiązanie.
  • 0

#6 JAccA90

JAccA90
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 285 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 19:48

*
Popularny

Witam po małej przerwie  :)

Obudowa w sumie skręcona i z zewnątrz już raczej się nic nie zmieni :) Nie mam niestety zdjęć z poszczególnych etapów składania ponieważ tak jakoś wyszło że usiadłem i wszystko skręciłem od razu  :D

Efekt na prawdę pozytywnie mnie zaskoczył nie myślałem że aż tak dobrze to wyjdzie 

Z resztą sami oceńcie.

Zdjęcia poniżej

tBk6q0fh.jpg

RnRaJrkh.jpg

uPahurch.jpg

Lmgm6yLh.jpg

q3Nj0u2h.jpg

J5KsmoGh.jpg

EdzqTx5h.jpg

7mAKOjYh.jpg

pH10rAIh.jpg

WlKD6tDh.jpg

lFRGRoOh.jpg

xIh5KjVh.jpg

DnDXe96h.jpg

O9TlRULh.jpg

YmNpKqjh.jpg

KPxGhVch.jpg

jt5mHduh.jpg

eG80XDNh.jpg

wt2cFo2h.jpg

OJHPrSBh.jpg

pFwopufh.jpg

Oraz pierwsze przymiarki wysuwanej tacki mobo  ;)

tX3nnAmh.jpg

FMWpIN2h.jpg

SczVmrbh.jpg

6vvTStbh.jpg

2eLIGorh.jpg

Na tym etapie muszę się zatrzymać dopóki nie ogarnę podzespołów. Bez nich dalsze prace po prostu nie mają sensu...

Ty na ten moment ode mnie :] 

Czekam na jakieś uwagi oraz opinie ;) 

Pozdro 

• 13

#7 jayson2309

jayson2309
  • Dyskutant

• 205 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 13:32

Wyszło mega fajnie, choć obudowa odbiega od mojego gustu to i tak przykuwa uwagę. Chciałbym dysponować takim zapleczem i możliwościami jak Ty, ewidentnie widać że ogranicza Cię tylko fantazja :)
Na tym etapie jest lepiej niż dobrze, a jeszcze nie ma bebechów w środku.

Śrubki (dystanse) oddzielające ostatnią przezroczystą warstwę obudowy sam robiłeś czy dostałeś gdzieś w sklepie?

• 0

#8 JAccA90

JAccA90
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 285 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 13:59

Wszystko robilem sam :)

://

Nie cytuj postów napisanych bezpośrednio nad Twoim.

Skeeper.

• 0

#9 jfxpompa

jfxpompa
  • Gaduła

• 356 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 22:08

Wyszło mega :) Obudowa wygląda świetnie, choć użyłeś błyszczących elementów. Masz już jakieś bebechy zaplanowane ? Jeśli tak to czy mogłbyś się podzielić ?

• 0

PC:CPU:Intel core I7 5820k@4,5ghz(1,35v)|MoBo:Msi x99a sli plus|Ram:4x4gb Corsair lpx 2133Mhz@2400mhz|GPU:Gigabyte gtx1080 g1gaming@1800mhz(boost 1939Mhz)/11ghz|SSD:Plextor m6s 128gb|HDD:Seagate barracuda 1tb|PSU:Corsair hx750i|Case:Phanteks enthoo luxe

Custom LC: CPU Block:EK Supremacy Evo|Radiators: Koolance 420mm&Phobya 240mm|Pump: Magicool dpc450|Tube:BlackWater 10/16|Connectors: EK Elox Black 10/16|Fluid: EK Blood Red

#10 SKEEPER

SKEEPER
  • LC manufacture

• 2868 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 22:15

Fajne to.

• 0

#11 JAccA90

JAccA90
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 285 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 22:15

Co do byszczacych elementow to ciagle sie zastanawiam czy nie zmienic materialu lustro na czarny mat ( dlatego na ten moment nazwa jest M/B - Mirror/Black Crystal bo nie moge sie jeszcze zdecydowac) mimo ze wczesniej napisalem ze z zewnatrz nic juz sie nie zmieni :p Co do bebechow nic jeszcze nie wiadomo choc nie ukrywam ze chodzi mi po glowie najnowsza generacja i5 albo i7 od Intela badz nowe Ryzen od AMD. Ale zobaczymy czy cos z tego wyjdzie :)

Użytkownik JAccA90 edytował ten post 22 marzec 2017 - 22:16

• 0

#12 jfxpompa

jfxpompa
  • Gaduła

• 356 postów

Napisano 23 marzec 2017 - 16:50

Moim zdaniem teraz wygląda dobrze :) Dodatkowo wyjątkowo podoba mi się ten błyszczący materiał. Cokolwiek byś nie wybrał ze sprzętu,będzie to wysoka klasa, choć osobiście skłaniałbym sie do kabylake albo skylake.
  • 0

#13 JAccA90

JAccA90
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 285 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 21:40

Udało się zdobyć pierwsze fanty!  :rotfl:

Serdeczne podziękowania dla firmy be quiet! za wsparcie w projekcie i zasponsorowaniu sprzętu!

X25rltah.jpg

Oraz podziękowania dla Pana od marketingu polskiego oddziału be quiet. Bartku jeszcze raz wielkie dzięki za Twoje poparcie, bez Ciebie nie było by tego sprzętu.  :)

Foto:

Z9bHm4Hh.jpg

tp6I8Hkh.jpg

rOaQHYXh.jpg

mqysC9Vh.jpg

aZxOFerh.jpg

LkH0ftTh.jpg

lgCazCZh.jpg

q4hPH7Lh.jpg

7X4RM1Vh.jpg

rhgfxgUh.jpg

wilIpMfh.jpg

2urht6ih.jpg

TbQVJMih.jpg

ZgWOqNQh.jpg

gUEZNH8h.jpg

mBX3mNCh.jpg

8mqrsu7h.jpg

WKUxGFdh.jpg

XFXgC2Rh.jpg

ndzt9ARh.jpg

ZkuYMUWh.jpg

E57EGELh.jpg

RzNv0WDh.jpg

FlOAHzuh.jpg

j99Cv2Hh.jpg

kV8zUeHh.jpg

Tyle na ten moment  ;)

• 4

#14 jfxpompa

jfxpompa
  • Gaduła

• 356 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 21:58

Elegancko :D

• 0

PC:CPU:Intel core I7 5820k@4,5ghz(1,35v)|MoBo:Msi x99a sli plus|Ram:4x4gb Corsair lpx 2133Mhz@2400mhz|GPU:Gigabyte gtx1080 g1gaming@1800mhz(boost 1939Mhz)/11ghz|SSD:Plextor m6s 128gb|HDD:Seagate barracuda 1tb|PSU:Corsair hx750i|Case:Phanteks enthoo luxe

Custom LC: CPU Block:EK Supremacy Evo|Radiators: Koolance 420mm&Phobya 240mm|Pump: Magicool dpc450|Tube:BlackWater 10/16|Connectors: EK Elox Black 10/16|Fluid: EK Blood Red

#15 JAccA90

JAccA90
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 285 postów

Napisano 14 czerwiec 2017 - 12:30

Żeby nie było że nic się nie dzieje to zamówiłem oploty :) Teraz gdzie w dobrych pieniądzach kupic kostki i piny oraz przewody i jakie?
  • 0

#16 stefranek

stefranek
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 14:48

Cześć.

Świetna robota! Wygląda bardzo dobrze.

Jeśli chodzi o konektorki i wtyczki to polecam allegro:) ja korzystałem z tych już kilka razy i są dobrej jakości

http://allegro.pl/li...order=p&id=4702

Pamiętaj tylko żeby kupić troszkę więcej konektorków bo szybko się kończą a są tanie;)

Jeśli chodzi o kable to mogę Ci wysłać za free bo i tak mam zamiar wysłać do Ciebie folię ;) Mam nadzieję ,że uda mi się zrobić wszystkie rysunki do końca przyszłego tygodnia żebyś mógł już tworzyć rzeczy do mojego następnego projektu.

Materiał dalej posiadasz max 10mm grubości? chodzi mi o bezbarwny najlepiej 20mm;)

Pozdrawiam

Użytkownik stefranek edytował ten post 15 czerwiec 2017 - 14:51

• 0

#17 JAccA90

JAccA90
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 285 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 15:05

Musialbym zerknac moze cos jest na magazynie :) ostatnio robilismy nawet cos z 30mm :)
  • 0

#18 JAccA90

JAccA90
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 285 postów

Napisano 02 lipiec 2017 - 21:17

/e.

Wstępnie projekt miał być chłodzony tradycyjnie powietrzem (mimo że otrzymałem od be quiet! silent loop), lecz po przeanalizowaniu rynku, projektów innych modderów i skłonności sponsorów do projektów LC postanowiłem od razu pójść w tym kierunku zwłaszcza, że myślałem o tym od samego początku projektując obudowę.  ^^

Obecnie finalizuje szczegóły wsparcia projektu z Aquatuning i myślę że niedługo części od nich zawitają u mnie :)  Prowadzę również rozmowy z Gigabyte oraz Colorful lecz tu sytuacja jest bardziej skomplikowana ale mam nadzieję że uda się coś ugrać  :D

Z racji że chłodzenie wodne zawita na pewno postanowiłem wykonać jakieś próby customowego reza żeby zobaczyć czy w ogóle mnie się to uda. Powiem wam że wyszło to nieźle mimo że to tylko próba i finalnie będzie pewnie coś innego i mniejszego  :P

Kilka zdjęć.

mUnnPWBh.jpg

MceN8wOh.jpg

oiQfAnUh.jpg

5DX9LrHh.jpg

QvqjRVxh.jpg

4Byn5zvh.jpg

ex4hNrdh.jpg

12cMoURh.jpg

XF7nSN6h.jpg

vQle2Juh.jpg

loBQdQ7h.jpg

TKjdgwmh.jpg

gBOT2vTh.jpg

7sZvFTQh.jpg

SjNZRoEh.jpg

LodhZYth.jpg

gqRVSDah.jpg

YOiCcJYh.jpg

OrjA8peh.jpg

Tyle na ten moment.

Użytkownik JAccA90 edytował ten post 02 lipiec 2017 - 21:21

• 6

#19 ernig

ernig
  • Stary Piernik

• 1409 postów
  • Miejscowość:Szczecin

Napisano 03 lipiec 2017 - 10:41

świetnie Ci to wyszło, czekam na dalsze postępy

• 0

Zapraszam do oglądania i wyrażania opinii

CM ELITE 331 v2 , NAS drewniak, BIG TT, MiniPC, biurko

Spoiler

#20 JAccA90

JAccA90
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 285 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 19:04

Już oficjalnie mogę podziękować i powitać następnego sponsora w projekcie  :D

5qCIWyah.jpg

Czekam jeszcze na blok cpu, kontroler obrotów i na jakieś pierdoły bo nie mieli na stanie ale większość gratów jest  :P

cW25sdRh.jpg

Jmqjsyqh.jpg

KF7fcpWh.jpg

Zrobiłem też pierwsze przymiarki chłodnic i wszystko mieści się jak należy :menda:

7G1L9Gyh.jpg

eZXx7z6h.jpg

jCX6tOJh.jpg

TR2uqtSh.jpg

6KKXjAkh.jpg

Mv14uTAh.jpg

VHnt4Kqh.jpg

0nLbDr1h.jpg

yrJRW7Mh.jpg

Sorry za syf w obudowie ale buda stała jakieś 2mc nie ruszana... poza tym brak czasu robi swoje  :/

W tym tygodniu postaram się zagospodarować trochę czasu i zrobić zdjęcia poszczególnych części od aquatuning  :->

Tyle na ten moment ;)

• 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych