Skocz do zawartości

Karta pamięci do Lumixa FZ300


Recommended Posts

jak karta będzie miała słaby zapis to film będzie miał kiepską jakość

Nie do końca to tak działa.. :) serio, nie ma sensu się zagłębiać w szczególy..

 

FZ300 dla 2160p30 ma 100Mbps, no już na serio musiałbyś się bardzo starać, żeby znaleźć kartę, która nie ogarnie 12,5MBps zapisu.

Edytowane przez Bambo1983
Link to post
Share on other sites

Jeśli interesują Cię rzeczywiste osiągi trzeba by poszukać testów tych modeli. Jak będę na komputerze mogę coś pogmerać. Obie mają taką samą klasę zapisu 10 i uhs-1. 10MB/s to zapis gwarantowany, maksymalne osiągi już zależą od sprzętu.

Link to post
Share on other sites

@@Longhorn, ta... to ja może dam taki przykład co do UHS-I i II oraz kart bez UHS :)

Wśród kilku moich kart można znaleźć:

1. SanDisk Extreme 32GB (90MBps)

2. SanDisk Extreme PRO 32GB (300/260MBps) 

 

1. Karta w każdym moim aparacie i w każdym moim PC działa z prędkością bliską do deklarowanej

2. W Fuji szybkość zdjęć seryjnych praktycznie taka sama jak w nr 1., w Nikonie niższa prawie dwukrotnie od karty nr 1... mimo, że oba aparaty mają wsparcie dla UHS-II.

 

Skąd różnica ? Z wynegocjowanego trybu UHS-I a nie II i do tego trybu SDR w UHS, przy zakładam tej samej częstotliwości.. to tyle z testów, deklarowanych prędkości itd.

 

Do nagrywania video w 4K, zdecydowanie lepiej mieć kartę z gwarantowanym transferem przewyższającym bitrate nagrania. Chyba, że masz pewność co do działania danego typu karty w danym sprzęcie.

Link to post
Share on other sites

Karty w przejściówkach już dawno wyeliminowałem, same problemy. Już nie mówiąc o tym, że jednego takiego mikrusa udało mi się złamać!

 

P.S. Znajomy który kręci śluby używa wyłącznie Sandiska i o niczym innym nie chce słyszeć. Kingstony na ten przykład padały mu jak muchy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...