Skocz do zawartości

Chłodzenie wodne 5820k


Recommended Posts

Moim zdaniem grizzly jak najbardziej. Miałem ją na ihs cpu i na gpu przez dobre kilka miesięcy, jak przerabiałem system to pasta wyglądała jak wczoraj nałożona i użyłem ją ponownie z zerowym wpływem na temperatury. 

Link to post
Share on other sites

Odpowiadając na Twoje pytania- do troszkę lepszej pasty zawsze warto dorzucić. Mała tubka TG nie jest droga a kryonaut jest odrobinę wydajniejsza nawet od gelida GC extreme. Moim zdaniem warto wysupłać kilka groszy bo względem mx-2 różnica będzie już w okolicach 2-3 stopni. Co do Twoich wcześniejszych pytań- punkt spustowy nie zakłóci Ci przepływu w układzie chyba że dasz go bezpośrednio na wylocie z pompy ;) Przy swojej pompie zobaczysz że od 2-3 biegu przepływ nie będzie miał już wpływu na wydajność układu. U mnie różnica pomiędzy 30% a 100% (mam wersję D5 sterowaną po usb od aquacomputer) wynosi... 1 stopień. Generalnie raczej popracuj nad tym żeby szybko zwodować kartę graficzną bo to ona najwięcej zyskuje na wodowaniu (+zwodowanie CPU i GPU= cisza)

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za feedback. W takim razie zamawiam pastę :) co do karty to nie bardzo interesuje mnie jej wodowanie :) po pierwsze to bardziej podoba mi się jak ma wiatraki a dwa nawet jej nie używam :) komputer głównie wykorzystuje do renderowania i pracy w programach typu 3ds max czy realflow + pakiet Adobe. Stąd też chciałem ją tylko zamontować wertykalnie że względu na estetykę i tak zostawić :) Mam pytanie czy do pracy 24/7 mam na myśli pracę pod obciążeniem 100% po naście godzin ustawienie procesora w trybie fixed będzie mialo jakiś bardziej negatywny wpływ na procesor niż dynamic mode? Czy wystarczy się trzymać temperatur poniżej 80?

Link to post
Share on other sites

No procesor będzie się najmniej zużywał jeśli zostawisz go w pudełku w zaciemnionym, dobrze wentylowanym miejscu ;)

 

Trzymaj go w dobrych temperaturach, wykalkuluj sobie jak bardzo warto go podkręcić żeby temperatury były znośne. Mój 5820k działa na 4,5GHza i pod długim obciążeniem nie przekracza 65 stopni (a mam mniejsze chłodnice niż te w Twoim układzie). Póki co od premiery (kupiłem go jakoś we wrześniu 2014) ma się świetnie, dalej trzyma OC i nie widać po nim oznak zużycia ;) 

Link to post
Share on other sites

Przez długi czas miałem go podkręconego w trybie offsetu napięcia. W pewnym momencie zmieniłem bios płyty głównej i moje ustawienia poszły do lasu więc ustawiłem OC na sztywno bo nie chciało mi się znowu szukać sweet-spotu. Jakoś niespecjalnie mnie to rusza, wszystko działa tak samo. Efektem są jedynie nieco wyższe tempy w spoczynku (nadal poniżej 35 stopni). Na moim kompie puszczam sporo długich analiz w R, ostatnio masę skryptów w pythonie więc też często jest 100% obciążony przez 2-3 dni. Nic mu nie dolega.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Trochę odkopie temat. Wczoraj miałem debiut moj zwodowany procek. Temperatury mnie zadowalają póki co mam w miarę stabilne 4.3Ghz przy 64 stopniach. Pisze w miarę bo testowałem tylko przez kilka godzin. Jaka jest bezpieczna temperatura do pracy 24/7? Chodzi mi głównie o renderowanie. Ewentualnie zapisze sobie te ustswienia np do robienia renderow a do pracy w programach gdzie wykorzystanie procka rzadko dobija do 100% jeszcze coś podniosę. Przy testach w grach mam <50 stopni na procku.

 

To tyle tytułem wstępu. Problem pojawił się natomiast taki że bez kontrolera wentylatorów nie jest tak cicho jak bym tego oczekiwał. Poleci ktoś jakiś kontroler, który nie będzie kosztował milionów monet? Czy jedyna słuszna opcja będzie aquaero?

Link to post
Share on other sites

Ja mam 8 wentylatorów na chłodnicy rozwiązane tym. 

 

http://www.angela.pl/p10891,phobya-pwm-8x-4pin-fan-splitter-pcb.html

http://www.angela.pl/galerie/p/phobya-pwm-8x-4pin-split_33375_m.jpg

Do mobo podpięty sygnał pwm jako jeden wentylator a zasilanie z molexa. 

Link to post
Share on other sites

Trochę zabawy od rana i udało mi się ustawić 750 RPM na wiatrakach, niestety płyta główna nie chce mnie puścić niżej ale i tak jest dosyć znośnie. Przez niższą temperaturę otoczenia udało mi się zejść (pomimo niższych RPM) do 62 stopni w stresie max - odczyt z HWmonitor- normalnie utrzymuje się poniżej 60. Nadmienię tylko tyle że zachęcony w miarę niską temperaturą podniosłem mnożnik do 44 i wszystkie testy były robione właśnie na takim mnożniku. Napięcie ustawione na dynamic z limitem 1.200 V co w CPU-Z daje max 1.218 V max.. Testuję dalej.  Jest może jakieś sprawdzone oprogramowanie pozwalające jeszcze trochę zwolnić pracę wentylatorów?

Link to post
Share on other sites

Hej,

Podbijam temat trochę. Stoję przed zakupem płynu i mam dylemat. Wybór padł na Mayhems x1 blood red. Teraz moje pytanie czy lepszą opcja będzie zakup gotowego płynu czy koncentratu do rozrobienia z wodą demineralizowaną? Myślałem by kupić koncentrat i dolać go do demineralki w układzie bez odpowietrzania ale zauważyłem właśnie ze pojawiło mi sie kilka bąbelków stąd też tak czy tak czeka mnie odpowietrzanie. Więc jeszcze raz lepiej gotowy płyn kupić czy koncentrat?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...