Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Dokładnie 4h temu doszła do mnie karta zakupiona na allegro r7850 1gb firmy 3d club. Karta chodziła ok 3h, ale odrazu zauważyłem, że nie chodzi wentylator w sumie nie bardzo się tym przejąłem bo i tak miałem 57stopni pod obciążeniem (mam specjalny holder na pci z 2 wentylami, który chłodził karte). Po 3h testowania grafiki w grach. Wyrzuciło BlueScreena. Na integrze jest wszystko ok na moim r9 290 też wszystko ok jak wkładam 7850 chwilę po pojawieniu się windowsa wyskakuje Blue. Czy to jest wina w 100% karty graficznej, czy naprawdę mam takiego pecha, że się rozkraczyła w pare h po dostarczeniu jej do mnie? 

 

http://i.imgur.com/Ge4cWsQ.jpg

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Zobacz jak zbudowane jest chłodzenie tej karty:

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2013/01/club3d_hd7850/pics/club3d7850_3strony_up.jpg

 

Wentylator dmucha na boki i na elementy na PCB karty. Te wentylatory co masz na PCI niewiele dawały bo tylko powietrze wlatywało przez mała dziurę w plastiku, ograniczoną jeszcze łopatkami wentylatora GPU. Reszta się gotowała. Rdzeń to nie wszystko, temp. pamięci i sekcji zasilania też są istotne.

Link to post
Share on other sites

@up

Od samego początku sprawdzałem,  jej temperaturę i było ok mam 9 wentyli w obudowie + była jeszcze zdjęta boczna ścianka. Co ciekawe przestała działać,  kiedy komputer od godziny był w spoczynku a resztę czasu spędziła w 10 letniej grze dead spacer która ma znikome wymagania.  A co do chłodzenia karty,  wiem jak wygląda bo ją mam przed sobą cała czarna obudowa jest metalowa,  więc też w pewnym sensie działała jak radiator.  A co do wentylatora jeszcze dopiero manualnie udało mi się wymusić jego pracę jak dałem go na 100% w msi afterburner.  

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

 

 

czarna obudowa jest metalowa, więc też w pewnym sensie działała jak radiator.

 

Co z tego, jak całe chłodzenie fizycznie styka się tylko z rdzeniem? Wentylator powinien dmuchać przez żeberka radiatora również na PCB, tego zabrakło i to może być przyczyną awarii. Może, ale nie musi.

Link to post
Share on other sites

Co z tego, jak całe chłodzenie fizycznie styka się tylko z rdzeniem? Wentylator powinien dmuchać przez żeberka radiatora również na PCB, tego zabrakło i to może być przyczyną awarii. Może, ale nie musi.

 

 

Nie wykluczam takiej opcji, obejrzałem jeszcze raz kartę jest całkiem dobra widoczność sekcji zasilania, nie wygląda na spaloną kondensatory też ok. W sumie karta daje obraz jak komputer jest bez sterowników po ich zainstalowaniu od razu wyskauje Blue, nie wiem czy to ma też związek jest tak tylko na HDMI na DVI cały czas czarny ekran. 

 

Niżej fotka jak to wyglądało mniej więcej u mnie. Co mam zrobić w takiej sytuacji sprzedawca mnie zapewniał, że jest w 100% sprawna a mimo wszystko jednak wentylator nie działał co być może jest powodem jej uszkodzenia. Więc mogę ją z czystym sumieniem oddać pod pretekstem, że nie była sprawna? PCI holder cały czas chodzi na 100% bo lubię mieć chłodną moją r9 290. 

 

P.S zdjęcie poglądowe oczywiście karta miała podpiętą wtyczkę 6pin

 

http://i.imgur.com/Bufam7D.jpg

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...