Skocz do zawartości

Wiedźmin 3 - Artefakty graficzne czy popsute modele?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez behenate,

Recommended Posts

Witam.

Ostatnio pogrywam sobie w wiedźmina 3 i zauważyłem, że niektóre obiekty otoczenia mają popsute modele. Wydaje mi się, że mogą to być artefakty, ale nie jestem pewien. Te zniekształcenia nie poruszają się i są renderowane jak normalny obiekt 3D. Są za każdym razem w tym samym miejscu i nigdy się nie naprawiają. Zauważyłem również, że w porcie są 2 takie same łódki obok siebie, obydwie mają identyczny problem. Kiedy włączę ustawienia na uber, to wtedy włosy wiedźmina znikają (hehe). popsute obiekty pojawiały się na okrętach, w jaskini i budynkach. Zawsze przejawiały ww. cechy.

Nie zauważyłem podobnych rzeczy w WarThunder. Dodam jeszcze, że save z gry był przed reinstallem Windowsa pakowany, a po reinstallu rozpakowany. Może zepsuło się w nim coś po drodze? 

 

http://i.imgur.com/FEqx2YI.png

http://i.imgur.com/3HY7hYt.png

http://i.imgur.com/CIV9ZXu.png

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

I5 2500K

R9 285 Royal Queen (temp. pod obciążeniem max 73 stopnie)

Zasilacz XFX core TS  550W

mobo asus p8p67LE 

Właśnie weryfikuję pliki gry i spróbuję wgrać nowe sterowniki ( spokojnie, mam sterowniki sprzed miesiąca, nie chciało mi się aktualizować do najnowszych, bo nie miałem potrzeby) 

 

EDIT : Po weryfikacji plików gry modele małych łódek w porcie się naprawiły, również statek radowida wcześniej totalnie popsuty znów jest OK. Kiedy powróciłem do jaskini w której wcześniej było mnóstwo błędów pojawiła się tylko jedna odstająca tekstura ( i jest zwykła i nie porozciągana jak te wcześniej). Myślę jednak, że może to być normalny błąd gry, ponieważ obok jest górka, w którą można zapaść się po kolana (może coś popsuli w czasie wstawiania jaskini w teren). Włosy wiedźmina dalej znikają ( choć odnoszę wrażenie, że znikały nawet wtedy, kiedy nie miałem żadnych problemów). Jednak po tym, że błędy poznikały po weryfikacji plików myślę, że można stwierdzić, że to nie wina grafiki (wcześniej mimo wielokrotnych restartów gry nic się nie naprawiało). Gdyby znów pojawiły się błędy zaktualizuję temat. 

Edytowane przez behenate
Link to post
Share on other sites

Jak zwykle bywa z moim szczęściem natrafiły mi się chyba wszystkie możliwe problemy xD

Okazuje się, że wchodzenie w teren nie jest przypadkiem i pojawia się w wielu miejscach.

Na szczęście znalazłem rozwiązanie. Napiszę je gdyby ktoś miał podobny problem.

Otóż należy wejść w panel sterowania AMD i ustawienia gry. W teslacji wybrać "zastąp ustawienia aplikacji", a w maksymalnym poziomie teslacji należy wybrać 

-4x - Nie wiem, czy ta opcja wpływa na wydajność, ale jeżeli tak to najniższa liczba prawdopodobnie znaczy najwydajniej. Wybranie opcji 4x poprawia znacznie problem, jednak nadal w niektórych miejscach można wejść w teren (nic drastycznego, ale może przeszkadzać)

8x- Teren dalej znajduje się w złym miejscu, ponieważ gdzieniegdzie wystają niepotrzebne tekstury, gdybym wcześniej nie miał problemu i nie znał miejsca występowania błędu nie zauważyłbym tego.

-16x - problem znika całkowicie, nic nie wystaje. 

Edytowane przez behenate
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Witam.

 

Też mam ten problem. Próbowałem już opcji napraw na GOG Galaxy i dalej mam to samo. Sterowniki najnowsze, directx tak samo. Myślałem że ustawienia są zbyt wysokie jak na mój sprzęt więc je zmniejszyłem i dalej te same artefakty.

 

Konfiguracja:

ASUS GTX 660 DC II, i5 3330 3Ghz.

 

Ma ktoś może jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...