Skocz do zawartości

Kable w zasilaczu ATX (Oznaczenia, kolory -)


Recommended Posts

Jako że to mój pierwszy post wypada się przywitać tak więc: 

Witam Wszystkich serdecznie :)

Ale do rzeczy.

Naczytałem się różnych tekstów n.t. oplatania kabli. Ale murze dać proste pytanie o kolory kabli i ich ew zamianę.

Znalazłem w sieci taki obrazek ilustrujący i opisujący kolory kabli. 

http://overclock.pl/images/articles/content/artykuly/2010/07/napiecia/grafika/24pin.png

Moglibyście potwierdzić poprawność informacji?

Z drugiej strony jest inne pytanie. Czy jeżeli (przykładowo) czarny to masa to mogę zamienić przyładowo kabel nr.7 z nr 19 lub jakiekolwiek inne aby odpowiadało przeznaczeniu?
Przykładowo też nr.23 z nr.22, nr.1 z nr.2

Z góry dziękuję za poradę :)

Link to post
Share on other sites

Przyznam się że nie mam pojęcia jakim cudem wpadło to "murzę". Fakt faktem błąd rażący i już go poprawiam,  ale nie o to chodzi w tym temacie.

Zamierzam zrobić oplot kabli, i planowałem wyjąć naraz wszystkie kable z jednej wtyczki i je uporządkować. I tutaj rodzi się moje pytanie.
Chodzi mi o to czy wszystkie kable o tych samych kolorach mają takie same parametry, 
Czy jeżeli zamienię miejscami dwa kable o takim samym kolorze będzie miało to jakieś konsekwencje czy można robić tak bez obaw?

@Edit
Swoją drogą już wiem jakim cudem wyszło "murzę". Poprawa słownikiem w operze... Napisałem "musze" a pierwsze słowo które mi zaproponował to "murzę". Nie polecam ufać słownikowi bezgranicznie bo wychodzą takie perełki  :P

Edytowane przez DzikiSzogun
Link to post
Share on other sites

 

 

Chodzi mi o to czy wszystkie kable o tych samych kolorach mają takie same parametry, 

Z założenia tak.

 

Czy jeżeli zamienię miejscami dwa kable o takim samym kolorze będzie miało to jakieś konsekwencje czy można robić tak bez obaw?

Nie powinno mieć to znaczenia. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...