Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie rozwiązałem, bo miałem matury i sporo czasu spędziłem na nauce. Taki offtop, ale proszę o rozgrzeszenie :( Jedyne co mogę teraz zrobić, to sprawdzić ten zasilacz. Będe o niego walczył na każdy sposób i napisze wynik "eksperymentu".

Link to post
Share on other sites

Weź sobie sobie program AIDA 64 i zrób test zasilacza - system stability test + zaznacz jeszcze GPU.

 

Jeżeli przejdzie godzinny test to zasilacz należy zostawić w spokoju.

 

Tutaj może być winna też płyta główna i jej sekcje zasilania. 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Używałem memtesta, nie rozumiem na jakiej zasadzie jak długo, testowałem aż wyszedł wynik. Ram był sprawny, sprawdzę ten program najpierw i zobaczymy co tu można zdziałać.

Skoro nie pokazało błędów, a test się zakończył to daj spokój z jego testowaniem. Szkoda czasu na to. 

Link to post
Share on other sites

Używałem memtesta, nie rozumiem na jakiej zasadzie jak długo, testowałem aż wyszedł wynik. Ram był sprawny, sprawdzę ten program najpierw i zobaczymy co tu można zdziałać.

 

Jak to na jakiej zasadzie %-) ?  MemTest86+ działa w pętli dopóki sam go nie wyłączysz. Wypalasz na płycie bootujesz i zostawiasz na co najmniej kilka godzin. Najlepiej zostawić na noc i niech się testuje. Nie rzadko zdarza się że dopiero po kliku przejściach parametr "Pass" ujawniają się błędy pamięci - parametr "Errors" 

Edytowane przez smoke
Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz napiszę, w logu nie ma żadnych zaburzeń w użyciu RAM czy też Virtual Memory. Nie marnuj czasu na szukanie. Podmień zasilacz, a dopiero jak tu nie będzie poprawy to drugim podejrzanym jest karta graficzna. Spraw też aby temperatury podzespołów były niższe, bo te co są obecnie mogą występować przy obciążeniach syntetycznych, a nie w normalnym użytkowaniu. Kiedy robiłeś przegląd zasilacza pod kątem czystości- kurzu.

Link to post
Share on other sites

Jakby był problem z RAM-mem to w pierwszej kolejności sypałoby bluescreeny lub w gorszym scenariuszu byłby problem z uruchomieniem PC. Miałem przypadek, że PC uruchamiał się zawsze za drugim razem. Memtest przechodził bez błędów, a jak się okazało zmiana RAM-u na inny usunęła problem bezpowrotnie. 

Link to post
Share on other sites

Do testowania pamięci służy MemTest86+ a on go nawet nie użył.

Skąd kolego wiesz, że go nie użyłem, bo nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski. Zrobiłem jakiś test i nie wykazał żadnych błędów.

http://imgur.com/a/mOnnt

 

Wnętrze komputera obserwuje regularnie i dbam, żeby nie było zbyt zakurzone.

 

W tym momencie przeprowadzam w programie AIDA65 System Stability Test z zaznaczonymi opcjami FPU, cache, Memory, gpu

Edytowane przez Joker50
Link to post
Share on other sites

Aida 64 jest za słabym testerem. PC nawet się nie spoci przy jego testach. Włącz OCCT, opcja Power Supply.

 

Śmiechłem :)

 

Przy uszkodzonym zasilaczu po odpaleniu testu w aida 64 wywali restart lub zawieszenie systemu - gwarantowane.

 

Test nie jest za słaby. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Śmiechłem
Tylko ni przewróć się ze śmiechu. A na poważnie, to zależy od uszkodzenia u mnie markowy Gold odjechał na wymianę, bo resetował system tylko pod dużym obciążeniem. Aide64 przechodził z tak zwanym palcem w nosie. Ile Aida64 zagrzeje Ci CPU, bo u mnie tylko do 42*C. Toż to przy Wiedźminie grzeje się więcej.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam taki sam CPU jak Ty tylko na 4.4 GHz i do tego NH-D15. Zaraz po włączeniu testu temp. wskakuje na 45*C potem jak zaczną hulać wentylatory spada na temperatury jak wyżej. Co do zasilacza zwrócili mi go ze stwierdzeniem, że brak uszkodzeń, a zaczęło się robić coraz gorzej i nawet nie mógł przejść testu w Ungine Heaven. Wsadziłem testowo niby słabszego Anteca 500W i jak ręką odjął. Co do spinania to myślę, że są gorsze problemy chociażby wywalający się PC.

 

Autor ma CPU nie podkręcony. Taktowanie jest stabilne na poziomie 3.9 GHz. W grze temperatury dochodzą do ponad 80*C. Wszystkie napięcia są stabilne. Jedyny mankament to jak wcześniej pisałem tuż przed resetem jest zanotowane zwiększenie zapotrzebowania na prąd przez kartę graficzną. Zrób test w OCCT.

Edytowane przez lonialomax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem to samo z zasilaczem G650M, zresztą inni ludzie też mają problemy resetowania komputera z zasilaczami tej marki. Tak jak ty szukałem problemu we wszystkim, a to definitywnie okazała się wina zasilacza.

 

Edytowane przez simondd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Skąd kolego wiesz, że go nie użyłem, bo nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski. Zrobiłem jakiś test i nie wykazał żadnych błędów.

http://imgur.com/a/mOnnt

 

Zainteresuj się bardziej kolego, podałem Ci linka do innego programu (lepszego ze względu za zapętlenie), choć ten test co wykonałeś powinien wystarczyć pomijając fakt że kości testuje się każdą osobno.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Odłączyłem kartę graficzną i podłączyłem monitor do płyty głównej. Na zintegrowanej karcie komputer się nie wyłączył. Nie brzmi to za dobrze.

 

OCCT wyłączył komputer w 30 sekund. Dzisiaj będe miał zasilacz i się upewnie jeszcze co do niego.

 

Stress GPU też nie wyłączył komputera, a temperatury wydawały się być ok.

Edytowane przez Joker50
Link to post
Share on other sites

 

 

Na zintegrowanej karcie komputer się nie wyłączył. Nie brzmi to za dobrze.
Z integrowana karta graficzna pobiera znikomy procent mocy tego co karta zewnętrzna. Podmień zasilacz. Ilu z nas jeszcze i jak długo ma Cię przekonywać do tego zabiegu.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...