Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ostatnio zauażyłem, że mój komputer resetuje się podczas grania w nowo zakupionego Wiedźmina 3. Niezależnie od ustawień, mniej więcej po 10 minutach do godziny max, komputer po prostu się resetował. Nie przejąłem się tym bardzo, a gre w wiedźmina po prostu sobie odpuściłem, ale problem zaczął się pojawiać też w innych produkcjach. Co najzabawniejsze, nie miałem żadnego problemu z Infinite Warfare na ultra i żadnych problemów z csem, ale drugi raz problem pojawił się w jakiejś niszowej gierce Shattered Skies, na najniższych ustawieniach. Problem zaczął mi naprawde przeszkadzać kiedy tego samego dnia, po próbach gry w shattered skies, odpaliłem H1Z1 i komputer zresetował się już w samym menu głównym. Próba gry w csa skończyła się dokładnie tak samo. Nie mam pojęcia o co chodzi, temperatury sprawdzałem podczas wiedźmina i wydawały się być w porządku. 

 

Moje specyfikacje:

-MSI Gtx 970

-Intel Core I5 4690k

-MSI Z97-G43

-Coolermaster G550M

-8 GB Ramu

-Windows 10

Link to post
Share on other sites

Nie smarowałem ani razu odkąd mam ten procesor. Kupiłem go około półtora roku temu. Najzabawniejsze jest to, że zdjąłem obudowe i od 2 godzin nic się nie stało, nic się nie wyłączyło i póki co wszystko działa dobrze. Jeszcze dam znać czy coś się zmieniło.


Gdy włączyłem overwatcha, momentalnie się zerestował.

Link to post
Share on other sites

Wbrew pozorom otworzenie obudowy pogarsza prawidłową cyrkulację powietrza. Przy dobrze przemyślanym rozmieszczeniu wentylatorów nie jest konieczne otwieranie obudowy. Pamiętaj pomiary temperatury nie obejmują wszystkich elementów komputera, ponadto programy diagnostyczne nie zawsze je pokazują w sposób prawidłowy. Komputer kupiłeś od kogoś czy składała jakaś firma ? Jeśli masz chłodzenie boxowe to warto się zastanowić nad wymianą - Intel nie słynie z porządnych chłodzeń, które dość szybko padają. Moja rada porządnie wyczyścić komputer, załatwienie sprawy z chłodzeniem i pastą (kup porządną, pamiętaj silikon jest dobry do powiększania piersi :)). Nie masz włączonych zabezpieczeń temperaturowych w biosie

ps. sprawdź koniecznie zasilacz, wskazane jest również sprawdzenie ramu i dysku

Link to post
Share on other sites

Komponenty miałem dobierane w bicie, ale taki wstępny zestaw ogarnąłem sobie tutaj na forum. Składałem w domu i przez około półtora roku nie było żadnych problemów. Żadnego dodatkowego chłodzenia nie mam. Zaraz sprawdze ram memtestem, a jakbyś mógł to napisz w jaki sposób sprawdzić zasilacz i dysk.


Komponenty miałem dobierane w bicie, ale taki wstępny zestaw ogarnąłem sobie tutaj na forum. Składałem w domu i przez około półtora roku nie było żadnych problemów. Żadnego dodatkowego chłodzenia nie mam. Zaraz sprawdze ram memtestem, a jakbyś mógł to napisz w jaki sposób sprawdzić zasilacz i dysk.


Ram zdrowy, wszystkie testy bez zadnych problemów.
Link to post
Share on other sites

Chłodzenie box na procka Intela u wielu osób wytrzymuje około 1 - 1,5 roku, po czym zaczyna wentyl trzeszczeć a temperatury rosną. Dodatkowym atutem lepszego chłodzenia jest poprawa cyrkulacji w obudowie komputera. Posiadasz jakieś wentylatory w obudowie ? Jeśli nie to może warto coś zakupić.

Ram sprawdzałeś memtestem ?. Ściągnij sobie paczkę diagnostyczną Hirens Boot jest tam wiele aplikacji diagnostycznych do sprawdzania ramu, dysku, płyty itp. Problemy z zasilaniem najlepiej sprawdzisz podłączając sprawny zasilacz. A sprawdzałeś ustawienia w biosie czy nie masz włączonych zabezpieczeń przed przegrzewaniem

Link to post
Share on other sites

Wymieniłem paste na procesorze, temperatura procesora bardzo zmalała tak do 50-60 stopni max przy obciążeniu, ale mimo to dalej się wyłączył. Robiłem testy ramu memtestem i nie wykazało żadnych błędów. Zaraz spróbuje zrobić reszte testów Hirens Bootem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Pozwolę sobie odkopać trochę temat ponieważ problem jak się pojawiał tak się pojawia. Kupiłem sobie ostatnio Preya i uruchomiłem go na wysokich ustawieniach z antyaliasingiem itd. Pierwsza sesja trwała około 6 godzin i aż byłem w szoku że mogę spokojnie grać bez żadnych problemów. Na drugi dzień gra wyłączyła mi się po około 2 godzinach. Przed chwilą grając w CS'a udało mi się zaliczyć 2 razy reset, jeden po drugim. Nie mam jak sprawdzić czy to zasilacz ponieważ nie mam w zasięgu równie mocnego zasilacza. Może jakieś sugestie? 

Edytowane przez Joker50
Link to post
Share on other sites
postaram się sprawdzić czy to zasilacz

Bez tego nie rozwiążesz problemu, a to że w jednych grach resetuje się szybciej w innych rzadziej zależy od optymalizacji gier. Pokaż kompletnego screena z HWiNFO Sensors.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Czy log jest zakończony resetem? W logu oprócz za wysokich temperatur CPU (powinny być około 10*C niższe) jest jeszcze jedna anomalia a mianowicie pobór mocy przez kartę graficzną podnosi się raptownie o 10W. Jeżeli był rest to prawdopodobnie załącza się zabezpieczenie przeciążeniowe w zasilaczu. Dlatego dobrze byłoby, abyś pożyczył zasilacz o podobnych parametrach do sprawdzenia. Wina pewnie leży po stronie zasilacza, a dokładnie zabezpieczeń.

Link to post
Share on other sites

Za każdym razem reset. Problem polega na tym, że nie mam w zasięgu takiego zasilacza, żeby móc to sprawdzić.

 

Załóżmy, że wina leży po stronie zasilacza. Co mogę wtedy zrobić, żeby się tego problemu pozbyć? W grę wchodzi jedynie wymiana zasilacza?

Edytowane przez Joker50
Link to post
Share on other sites

W lutym doradzaliśmy Tobie zmianę zasilacza, jesteś bardzo odważny do tej pory nie rozwiązałeś tego problemu. Ewentualnie możesz zrobić bardzo chamski myk, zamówić internetowo zasilacz w celu sprawdzenia (i oddać w ustawowym terminie 14 dni). Ten sposób jest ostatecznością, gdy w pobliżu nie ma serwisu, uczynnego kolegi itp. Tylko że to świński sposób

Edytowane przez Alcedo1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...