Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Planuję zakup nowego notebooka/ultrabooka. Dotychczas używałem HP Pavilliona DV6 i byłem z niego bardzo zadowolony, niestety już ledwo zipie więc czas na coś nowego.

Do rzeczy, to co mnie najbardziej interesuje to połączenie mobilności sprzętu, w związku z tym musi być dość mały i lekki (myślę, że 13" jest akurat), a zarazem dobre parametry (chcę kupić sprzęt na lata więc jestem w stanie zainwestować więcej ale mieć coś, co za 2-3 lata nie będzie złomkiem). Chcę żeby był wydajny stąd wymogi to dobry procesor i wystarczająco RAMu, jeśli chodzi o dysk to nie musi być wielki bo mam przenośny 1TB, więc 256GB wystarczy. Dobrze aby bateria długo trzymała i żeby się nie grzał, a jeśli chodzi o grafikę to domyślam się, że zintegrowana karta szału nie robi. Audio może być dobre, ale i tak muzyki słucham na głośnikach zewnętrznych. Posiadam też zewnętrzny napęd CD/DVD więc jest on zbyteczny w sprzęcie.

 

Poprzedni sprzęt z reguły służył mi głównie do słuchania muzyki, oglądania filmów i przeglądania internetu, czasem do prac biurowych i obsługi bardziej zaawansowanych programów (AutoCAD, Inventor). Do gier wolę konsolę więc raczej nie będzie do tego potrzebny.

 

Zwróciłem jak dotąd uwagę na 2 sprzęty, mianowicie:

- HP Spectre 13 (dwie wersje)

- Apple Macbook PRO (również dwie wersje)

 

załączam porównanie:

 

http://imageshack.com/a/img922/7986/omcssc.png

 

 

 

 

Za HP niewątpliwie przemawia stosunek ceny do parametrów (za te same w Macbooku musiałbym dać trochę więcej), to że jest ultrabookiem czyli cieńszy, dłuższa gwarancja o rok, lepsza klawiatura wg mnie, matowy ekran (mniej męczy oczy), WiDi, wydaje sie się, że lepsza generacja procesora w modelu droższym HP (nie znam się więc nie wiem, czy naprawdę i7 jest lepszy od i5 w tym zestawieniu), bardzo wytrzymała obudowa - włókno węglowe + aluminium.

 

Za Macbookiem: system operacyjny (słyszałem opinie, że OS jest naprawdę dobry i stabilny, za to bardzo nie lubię WIN10), lepsza rozdzielczość, więcej trzyma na baterii. Pasek TouchBar (w wersji droższej)

 

Wizualnie oba modele bardzo przypadają mi do gustu.

Chętnie wysłucham opinii kogoś, kto miał do czynienia z tym lub podobnym sprzętem. A może doradzacie coś zupełnie innego? Proszę was o pomoc.

 

 

p.s. Jest to mój pierwszy post na forum, więc jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie.

 

Link to post
Share on other sites

Nie jestem fanem Appla więc moim zdaniem lepiej HP Spectre 13

 

A myślałeś o Dell XPS 13 9360 - Świetna matryca FULL HD, Stosunkowo dostępne wewnętrzne; możliwość rozbudowy pamięci masowej, mocna obudowa i pokrywa, bardzo mobilny  niż w przypadku innych notebooków 13,3-calowych, type-C USB Gen. 2 + 3 Thunderbolt, bardzo długa żywotność baterii, niski poziom hałasu wentylatora

http://www.x-kom.pl/p/327014-ultrabook-133-dell-xps-13-9360-i7-7500u-8gb-256-10pro-fhd.html

Już dostałem taką propozycję i przyznam, że jeśli chodzi o najważniejsze parametry to naprawdę wypada bardzo dobrze jak na ultrabooka. Są jednak trzy rzeczy, które mi się w nim nie podobają - mianowicie małe i chyba bez szału głośniczki (pisałem, że używam zewnętrznych ale jak jestem poza domem lub w domu z dala od głośników to mogą się przydać wbudowane), gorsza kamerka internetowa (często prowadzę wideorozmowy) no i najważniejsza dla mnie różnica między nim a wyżej wymienionymi to design, który mi się nie podoba. Może to jest śmieszne ale zwracam na to dużą uwagę. A cena do HP podobna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...