Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Podłączenie kina domowego Universum do komputera

UniversumDR3044 Sound Blaster

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Emikon

Emikon
  • Amator

• 29 postów

Napisano 06 luty 2017 - 13:15

Witam, mam taką sprawę a mianowicie posiadam stare kino domowe Universum DR3044 i takie pytanko czy jest opcja podłączenia tego kina aby dawało dźwięk 5.1 lub żeby chociaż grały wszystkie głośniki posiadam kartę dźwiękowa Creative Sound Blaster x-fi Surround 5.1 pro

1_1_7358520.jpg

Użytkownik Emikon edytował ten post 06 luty 2017 - 13:16

• 0

#2 bleck55

bleck55
  • Maniak

• 4468 postów
  • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 07 luty 2017 - 00:42

masz tam coaxial in pytanie czy to cudo wspiera Dolby Digital i DTS. jeśli nie to zostaje tylko mix stereo. poszukaj instrukcji w domu czy w necie i czytaj 

• 0

AUNE S6 -> Dt 990 Pro (open mode), audio technica r70x, Brainwavz hm5, Takstar ts 671 ,AUDEZE LCD2 CLASIC

nuforce DAC 80 ( burson v6 clasic)  -> FOCAL Alpaha 80
xDuoo XD-05

#3 Emikon

Emikon
  • Autor tematu
  • Amator

• 29 postów

Napisano 07 luty 2017 - 15:30

A przez te coaxcial in jak mógłbym to podłączyć ? To jest podłączenie tylko przez jeden kabel ? I do czego to podpiąć ? Czy jak to wygląda, nie miałem styczności z tym 

Użytkownik Emikon edytował ten post 07 luty 2017 - 17:10

• 0

#4 Szarik

Szarik
  • Miłośnik kiełbasy podwawelskiej

• 1977 postów
  • Miejscowość:Fabryka Samochodów Osobowych Warszawa Żerań

Napisano 07 luty 2017 - 15:58

Podpinasz do karty kabel optyczny dalej wrzucasz to w przykładowy konwerter spdif z wejściem na optyczne a wyjściem na coax i dalej do kina domowego takim wynalazkiem. Można też później odpalić kodery Dolby/DTS ale nie pamiętam już czy ta karta usb miała wsparcie dla nich bądź modyfikacje. Wszystko raczej dziabnie ok o ile to kino ma Dolby i DTS a jak nie to pozostanie Ci pseudo brzydki dźwięk otaczający odpalony przez Dolby Pro Logic lub paskudne, obrzydliwe i ogólnie horror dla uszu - sześciokanałowe stereo jak wspomniał już Bleck.

• 0

Spoiler

#5 Emikon

Emikon
  • Autor tematu
  • Amator

• 29 postów

Napisano 12 luty 2017 - 15:45

Rozumiem, z tego co pamiętam to kino jest na wypasie, tylko laser nie działa. Sprawdziłem czy mam Dolby i DTS i owszem ma :D To pozostaje mi ewentualnie kupić tą przejściówkę i kabel :P dzieki za pomoc :) 

Ogólnie obczaiłem że na aux'ie da się też przełączyć na 5.1 w jakimś pro Logic ale teraz takie mam pytanko za ile taki sprzęcik można sprzedać ? 

• 0

#6 Szarik

Szarik
  • Miłośnik kiełbasy podwawelskiej

• 1977 postów
  • Miejscowość:Fabryka Samochodów Osobowych Warszawa Żerań

Napisano 18 luty 2017 - 09:23

50-150 zł maks.

• 0

Spoiler

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: UniversumDR3044, Sound Blaster

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych