Skocz do zawartości

I3 6100, wybór karty graficznej.


Recommended Posts

Tutaj testowana wersja Zotaca Mini z wykresami po podkręceniu:
http://www.guru3d.com/articles_pages/zotac_geforce_gtx_1050_ti_mini_review,37.html
widać na wykresie (Power Limit), że zegary boosta są ograniczane przez zablokowany Power Limit karty, gdyż zegar jest niestabilny.
Mimo to ogólne wartości zegarów się zwiększyły, więc wydajność wzrasta.

Nie piszą jednak ile W limitu ma ta karta w BIOSie, ale nie ma wtyczki, więc można założyć że standardowo 75 W.

To itak więcej niż 750 Ti, które w BIOSach przeważnie miały limity 38-52 W, jak ostatnio sobie z ciekawości sprawdzałem...

Dla porównania - to samo OC GTX 1050 Ti MSI Gaming X z większym limitem:
http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1050_and_1050_ti_gaming_x_review,36.html
W miarę stabilne zegary, nieograniczane przez Power Limit.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

no i zobacz reznor, praktycznie z wykresu widać, ze ten Zotac ponad 1720 Mhz w boost trzyma mimo braku wtyczki, czyli tym bardziej taka karta bez OC będzie trzymała boost na 1400-1430

rozmawiałem z włascielem Palit StormX (tez bez wtyczki( w Wiesku 3 mu trzyma 1740 boost po OC, więc tragedii z tymi kartami jakoś nie ma, jak to niektórzy  próbują przedstawić

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Tutaj dobrze przetestowali kartę z zablokowanym limitem:
http://ithardware.pl/testyirecenzje/test_palit_geforce_gtx_1050_ti_kalmx_bezwentylatorowy_raj_dla_fanow_ciszy-1940-4.html
Pierwszy test Palit KalmX zresztą (karta bezwentylatorowa)

 

Manualny overclocking:
 
Maksymalne stabilne wartości offset: +210/500
Stabilny zegar rdzenia podczas rozgrywki: ok. 1797 MHz
Najniższa odnotowana wartość zegara rdzenia: 1721 MHz
Rzeczywiste taktowanie pamięci VRAM: 2002 MHz
Limit mocy: zablokowany

 

Wykres jednak wygodnie ucięty powyżej 1500 MHz :)

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Ogólnie, to naprawdę nie jest źle z tymi Pascalami. Z tych 75W można wyciągnąć dzisiaj naprawdę niezłą wydajność w grach.
GTX 1050 Ti ma 1000 punktów więcej 3DMark GPU Score niż niegdysiejszy potwór energetyczny GTX 590.

Link to post
Share on other sites

dotarła karciocha, reznor, chłodna jak uj, a może tak dobrze mam wentylowaną budę (mam midi chielfteca  z nawiewem) jeszcze 50st na niej nie widziałem

boosta dałem na 1920 ale zrzuca na 1860 , co imo jest bardzo ładnym wynikiem na karte bez dodatkowego zasilania

w benchu z FC Primal na ultra mam więcej niż na hd7850 @OC na high :D masakra (50 fps średnie)

ide teraz testować bfa ciekawe ile tu na ultra/mix high wyciągnie na dużych mapach :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...