Skocz do zawartości

I3 6100, wybór karty graficznej.


Recommended Posts

Witam, potrzebuje pomocy przy wyborze karty graficznej pod procesor i3 6100, w przedziale cenowym miedzy 700/800zł, jak wiadomo padnie na 1050ti lub rx 470, i tutaj pojawiają się moje pytania:

czy przy tym procesorze odczuje duzą róznice miedzy tymi dwoma kartami?

ktora karta będzie baedziej dla mnie oplacalna?( mam zamiar grac w takie gry jak GTA V, Wiedzmin czy nfs 2016) NIE W FULLHD!

z góry dziękuję za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Jak nie w FullHD i i3 to brałbym bardziej GTX 1050 lub 1050 Ti.
RX 470 bardziej do i5 i FullHD.

Tylko uwaga na monitor (musi mieć jakieś złącze cyfrowe).

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

przy i3 6100 w grach procesorowych możesz mieć na gtx1050ti porównywalnie albo nawet wiecej fps niz na wydajniejszym rx470, ale znowu w grach bardziej wykorzystujących gpu może być i 30-40% wiecej dla rx-a

https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_1050_Ti_Gaming_X/27.html

 

i jeszcze jedno, gtx1050Ti juz  można od 650 zł kupić, w tej cenie to już jest warte rozpatrzenia

http://www.emag.pl/karta-graficzna-inno3d-geforcer-gtx-1050-ti-compact-4gb-gddr5-128-bit-n105t-1sdv-m5cm/pd/DX0F52BBM/

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Oczywiście że rx 470 będzie tutaj najlepszy. i3 spokojnie da sobie z nią radę. Jeszcze wymienisz monitor na fhd i będzie cudo.

Gry typu Crysis zabijają nawet najmocniejsze procesory jednak nie ma ich aż tak dużo. W wiedźminie 3 moja i3 trzyma użycie 40-70% a gpu 99% klatki od 40 w górę. Detale wysokie bez HW. Spokojnie ten skylake da radę.

Link to post
Share on other sites

monitor mam 1440x900, i wydaje mi sie ze pod ten procek 1050ti bedzie bardziej opłacalny(cena/wydajnosc), okej ale czy taka wersja za 650zł nie jest mniej wydajna niz np msi 1050ti oc za okolo 750zł?

w emag.pl masz tego msi za 689 i dostawę gratis, a co do wydajności tych kart, to są zbliżone, jak podkręcisz wtedy możesz z 7-10% zyskać

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

 

 

monitor mam 1440x900, i wydaje mi sie ze pod ten procek 1050ti bedzie bardziej opłacalny(cena/wydajnosc)

 

To nie tylko kwestia opłacalności. W mniejszej rozdzielczości karta ma wyższą wydajność, procek nie. W efekcie dla RX 470 i3 6100 byłby jeszcze większym byłby bottleneckiem niż w full HD. Tutaj tylko i wyłącznie 1050Ti.

 

 

 

okej ale czy taka wersja za 650zł nie jest mniej wydajna niz np msi 1050ti oc za okolo 750zł?

 

Oczywiście że jest mniej wydajna. W skrajnych wypadkach do 15%, a średnio o 10%. Tanie 1050Ti nie posiadają złącza 6-pin co ogranicza w zasadniczy sposób wysoki boost gdyż power target go blokuje. Jak się ma środki lepiej brać wersję ze złączem 6-pin.

W mojej ocenie to najlepszy obecnie wybór (droższych już się nie opłaca) - https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-windforce-4gb-gddr5-128-bit-3xhdmi-dvi-d-dp-box-gv-n105twf2oc-4gd-975511/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Monitor ma wyjście cyfrowe? Jeżeli nie zamierzasz go zmieniać, to 1050 Ti wystarczy. Różnice między wersjami na ogół ograniczają się do kultury pracy, co może nieznacznie wpłynąć na wydajność. W przypadku 1050 Ti niemal każda wersja zapewni podobną wydajność.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że jest mniej wydajna. W skrajnych wypadkach do 15%, a średnio o 10%. Tanie 1050Ti nie posiadają złącza 6-pin co ogranicza w zasadniczy sposób wysoki boost gdyż power target go blokuje. Jak się ma środki lepiej brać wersję ze złączem 6-pin.

W mojej ocenie to najlepszy obecnie wybór (droższych już się nie opłaca) - https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-windforce-4gb-gddr5-128-bit-3xhdmi-dvi-d-dp-box-gv-n105twf2oc-4gd-975511/

bzdury, bez OC karty są niemal na tym samym poziomie, radzę najpierw zapoznać się z ich wydajnością - 6pin przydaje sie jedynie do OC, ba,  ludzie nawet  bez dodatkowego zasilania kręcą te gtxy

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Za dobrą gtx 1050ti a rx 470 jest mniej więcej 150zl różnicy. Jednak w wydajności jest przepaść. Ludzie czasem tyle dokładają do innego chłodzenia. Osobiście uważam że albo gtx 1050 która jest znacznie tańsza od TI lub rx 470.

Link to post
Share on other sites

teraz przy cenie 650 zł za wersje ti to kastrat 1050 jest w ogole nie opłacalny, masz 4gb , lepszą architekturę, a kultura pracy ta sama

nawet bf1 na ultra z gtx1050ti chodzi w 55 kl/s, w high mozna powyżej 60 spokojnie grać, a na takim 1050 zwykłym masz dropy poniżej 40 (ze wzgklędu na brak vram i te cięcia), wiec musisz sie zadowalać low/med

Link to post
Share on other sites

Wystarczy dobrze ustawić opcje aby nie przekraczało dostępnej pamięci i nie będzie problemu.

wiem , bo mam hd7850 2gb i akurat żeby nie było problemu musimy ustawiac low/med ;) a nowy Ghost Recon: Wildlands (w weekend była beta) jest nawet na low przy takiej ilości vram ledwo grywalny

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

 

 

bzdury, bez OC karty są niemal na tym samym poziomie, radzę najpierw zapoznać się z ich wydajnością - 6pin przydaje sie jedynie do OC, ba, ludzie nawet bez dodatkowego zasilania kręcą te gtxy

 

Bzdury piszesz Ty. Żadnej z nich nie widziałeś nawet na oczy czego jestem pewien, nie mówiąc już o zapoznaniu się z wydajnością. Jeszcze raz powtarzam że karty mające złącze 6-pin wyżej boost-ują i trzymają wysokie taktowanie bez względu na grę. Karty bez dodatkowego zasilania boost-ują niżej bo ogranicza je power target zazwyczaj ustawiony niżej już przez producentów. Tego nie pokażą 2-3 minutowe testy na większości portali, a realna rozgrywka gdzie karta dostaje w d*pę przez godzinę i więcej. Różnice nie są wielkie ale czasami na tyle że masz stabilne 60 fps lub nie.

 

 

 

Za dobrą gtx 1050ti a rx 470 jest mniej więcej 150zl różnicy. Jednak w wydajności jest przepaść.

 

Różnica w wydajności przy mocnym CPU w fullHD. Przy 6100 w rozdziałce 1440x900 różnica się zatrze. Zarówno RX 470 jak i 1050 Ti będą wydajniejsze ok 50-60% w niższej rozdzielczości więc CPU będzie bottleneckiem bo jemu wydajności nie przybywa. W miejscach graficznych będzie widać różnicę w procesorowych zapewne żadną. Przy mocniejszej karcie każdy ma "ciągotki" by ustawić wyższe opcje graficzne co dodatkowo obciąża CPU, w efekcie dropy mogą być jeszcze większe na RX 470 niż 1050Ti z niższymi ustawieniami gdy procesor dostanie zadyszki. Czy tak ciężko zrozumieć prostą zasadę że GPU im niższa rozdzielczość jest wydajniejsze, a dla CPU nie ma żadnego znaczenia.

Link to post
Share on other sites

Bzdury piszesz Ty. Żadnej z nich nie widziałeś nawet na oczy czego jestem pewien, nie mówiąc już o zapoznaniu się z wydajnością. Jeszcze raz powtarzam że karty mające złącze 6-pin wyżej boost-ują i trzymają wysokie taktowanie bez względu na grę. Karty bez dodatkowego zasilania boost-ują niżej bo ogranicza je power target zazwyczaj ustawiony niżej już przez producentów. Tego nie pokażą 2-3 minutowe testy na większości portali, a realna rozgrywka gdzie karta dostaje w d*pę przez godzinę i więcej. Różnice nie są wielkie ale czasami na tyle że masz stabilne 60 fps lub nie.

 

i jak zwykle głupoty piszesz, poczytaj trochę pooglądaj, bo masz sie na tym portalu za "fachofca" (i czasami uda ci się błysnąć) a niekiedy walisz jakieś kocoboły - pisałem , ze "bez OC" i większość kart normalnie trzyma w ten sposób boosta , a skoro można je jeszcze podkręcać ( i boost także wzrasta) wiec raczej mocy im starcza - jak uważasz, ze testujący na portalach testują 2-3 minuty, to gratuluje fantazji :E - troche dystansu do siebie, nie jest jakąś alfą i omegą  chłopie

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Różnice w Power Limicie na dwóch różnych BIOSach w techpowerup GPU database (jedynie te dwa 1050 Ti są narazie w bazie):
Gigabyte G1 Gaming (120 W / 150 W Limit)
Inno 3D X1 (75 W / 75 W Limit)
Wiadomo, że karty NVidii z wyższym limitem będą mniej ograniczane. Jeśli planuje się robić OC karty, to lepiej nie kupować takich z zablokowanym limitem. Aczkolwiek jest szansa że jakieś pojedyncze sztuki kart będą działać dość dobrze przy wysokich zegarach nawet na niskim napięciu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dziś /jutro będę miał msi 1 - wentylowego , dam znać jak z tym limitem i OC, co prawda po tym co czytałem to bardziej w Palitach lekko boost spadał, ale gość miał kartę podkręconą - tak czy siak zobacze, jak to jest z wersją od MSI

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...