Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez TwardyMakowiec,

Recommended Posts

Witajcie. Na wstępie powiem tak - czytałem już chyba wszystko w PL i za granicą. I okazuje się że NIE MA BLOKÓW WODNYCH FULL COVER do grafiki jak w temacie. Zauważyłem że w tym wypadku jedynym rozwiązaniem jest założenie bloku na sam procek grafiki. Traf chciał że mam taką kartę i w lekkiej nieświadomości nabyłem blok full cover do EVGA 980 Ti który działa ZE WSZYSTKIMI tego typu kartami od EVGA łącznie z Titanem X - oprócz mojej. Wczoraj, kiedy składałem cały zestaw po raz pierwszy od wielu lat się popłakałem :'(

stary a głupi jak to się mówi. Dlatego pytam. Czy ktoś z Was wie, czy istnieje blok chłodzący WYŁĄCZNIE GPU i pamięć ale bez sekcji zasilania. Jest ona gigantycznie wysoka i nic na nią nie wchodzi. Wiem oczywiście że mogę założyć mały blok na GPU. Ale jeśli istnieje blok okalający również pamięć to chętnie się o tym dowiem.

W głębokim żalu pozdrawiam w oczekiwaniu na jakieś wieści...

Link to post
Share on other sites

Myślałem o tym. Ale szkoda mi. Moja karta jest unikalna. Kupiłem ją za 2800 to za ile ją sprzedam? za 2000? za tyle to można wziąć GTX 1070, nowego. nikt tego nie kupi. W tym momencie szukam bloku wodnego który schłodzi mi GPU i VRAM bez sekcji zasilania. niestety, albo jestem ślepy albo ułomny - znaleźć nie mogę

Link to post
Share on other sites

Niestety ale uniwersalne bloki na gpu chłodzą jedynie sam rdzeń, dodatkowo ich konstrukcja często uniemożliwia chłodzenie części pamięci. Albo zostaje Ci spore rzeźbienie, ale wymiana karty pod posiadany blok wodny 

 

 

Swoją drogą, to próbowałeś przymierzyć blok na kartę ? Bo może uda się dostosować blok do karty

Link to post
Share on other sites

No próbowałem przecież. Ta karta ma KONTENERY zamiast sekcji zasilania. Nic na nią nie pasuje. W ogóle to pozdrawiam środkowym palcem debila który tę konstrukcję wymyślił. Gdybym wiedział - nigdy bym jej nie kupił. Hałas jest nie do zniesienia. A jej zwodowanie - niemożliwe.

 

proszę 

http://www.evga.com/articles/00957/EVGA-GeForce-GTX-980-Ti-FTW/

Edytowane przez TwardyMakowiec
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie znalazłem odpowiedź. Jest jedyny na świecie blok z radiatorem do EVGA FTW. Jest to:

 

http://www.aquatuning.co.uk/water-cooling/gpu-water-blocks/gpu-full-cover/20498/alphacool-nexxxos-gpx-nvidia-geforce-gtx-980-m11-mit-backplate-schwarz

 

http://www.evga.com/articles/00957/EVGA-GeForce-GTX-980-Ti-FTW/  tak wygląda karta

 

to jest jedyny blok w którym mieści się sekcja zasilania. jeśli jest tu jakiś spec proszę o opinię

Link to post
Share on other sites

To akurat jest blok uniwersalny, gdzie cieczą masz chłodzony tylko rdzeń, cała reszta tj. sekcja zasilania, pamięci i inne elementy który wymagają chłodzenia są chłodzone pasywnie 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Nie chcę jej sprzedawać bo ma dobrą sekcję zasilania i ładnie się kręci. To raz. Dwa, tak. Blok jest na proc a reszta jest pokryta radiatorem. I to mi wystarczy. Radiator jest ogromy więc przepływ powietrza jaki mam w obudowie wystarczy tym bardziej że prawie nie podkręcam pamięci. Nie mam wyjścia. Po prostu sprzedam obecny blok i kupię alphacool. Z tego miejsca przestrzegam wszystkich przed zakupem bloków fullcover bez uprzedniego sprawdzenia kompatybilności na zasadzie "a może będzie pasował". Uczcie się na cudzych (moich) błędach. pozdrawiam, temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

niestety nie. tak jak powiedziałem FTW ma sekcję zasilania wielkości lotniskowca. ja niestety nie zrobiłem odpowiedniego researchu i utopiłem 500 stów. jak coś do mam do sprzedania ten blok, nietknięty. w dziale SPRZEDAM więcej jest napisane.

Bardzo żałuję że nie pasuje bo jest piękny, miedziany, duży i ciężki. szkoda wielka :( pasuje prawie do wszystkich 980ti oprócz gigabyte gaming G1 i EVGA FTW.


niestety nie. tak jak powiedziałem FTW ma sekcję zasilania wielkości lotniskowca. ja niestety nie zrobiłem odpowiedniego researchu i utopiłem 500 stów. jak coś do mam do sprzedania ten blok, nietknięty. w dziale SPRZEDAM więcej jest napisane.

Bardzo żałuję że nie pasuje bo jest piękny, miedziany, duży i ciężki. szkoda wielka :( pasuje prawie do wszystkich 980ti oprócz gigabyte gaming G1 i EVGA FTW.

500 zł oczywiście ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...