Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Mam procesor i5 4570s, kartę gtx 1060 3gb OC, 9gb ram 1600mhz. Gdy gram w gry które obciążają mocno procesor np. battlefield 4, gta v, diablo 3 to są ogromne spadki. Grając w gta v zauważyłem, że w lokacji graficznej gdzie procesor nic praktycznie nie robi tylko karta generuje krzaki i trawę fps na max ustawienaich z wygładzaniem msaa x2 i refleksami x8 stoi na poziomie ponad 70 fps. Gdy natomiast wjeżdżam do miasta gdzie procesor jest w głównej mierze obciążany to mam od 40-60 fps chociaz 60 fps zdaza sie gdy nie ma duzo aut i ludzi. Jestem pewien, że to wina procesora. Takie wyniki nie są normalne bo nawet gorsze specyfikacje wyciągają w mieście ponad 80 fps ( np i5 4460 gtx 970 ). Windows jest na nowo postawiony, przeinstalowałem sterowniki graficzne ale nic to nie dało. Zasilacz seasonic 500et. Temperatury procesora w obciążeniu max 62 stopnie a karta po oc ( + 144mhz rdzeń i +244mhz pamięć ) nie dochodzi do 70 stopni. Niby wszystko powinno dobrze działać ale nie działa ... Proszę o pomoc bo już nie wiem co robić.

Link to post
Share on other sites

wersja energooszczędna procesora, więc może nie załącza Ci się tryb turbo i grasz tylko na bazowym 2.9Ghz?

GTA V wymaga bardzo dużo pamięci od karty, może 3GB nie wystarcza ?

 

weź odpal jakiś MSI Afterburner czy podobny program, monitoruj użycie procesora i karty podczas gry, także użycie pamięci karty, oraz taktowanie procesora, wtedy będzie można cokolwiek powiedzieć

 

 

 

specyfikacje wyciągają w mieście ponad 80 fps ( np i5 4460 gtx 970 )

ciężko to nazwać gorszą specyfikacja, bo 4460 jest gorszy tyle co nic, a 970 akurat w grach co podałeś, jest porównywalny z 1060

 

 

 

9gb ram 1600mhz

jakie 9GB?

Link to post
Share on other sites

gta5 dobrze alokuje pamięc, ja na 2gb hd7850 w mix med/high 1080p mam 60-70fps w mieście, poza miastem jeszcze więcej, wiec to na pewno nie wina jego karty, raczej popatrzyłbym czy ci np autorze jakiś proces svhost nie działa w tle jak grasz (odpowiedzialny za wyszukiwanie aktualizacji do Windows Update) bo to ci moze zamulać procesor

Link to post
Share on other sites

Te inne zestawy w 80FPS mają włączone MSAA? Jakie kości RAM? Identyczne pod względem taktowania i opóźnień? Jeżeli nie, to wszystkie kości sprowadzane są do poziomu najniższej. Sprawdź co się stanie jak zostawisz dwie, identyczne kości (jeżeli takowe posiadasz).

Link to post
Share on other sites

i5 4570s rozkręca się w turbo do 3,2hgz, zmiana ustawień graficznych w mieście nic nie daje a karta ma jeszcze dużo pamięcy do wykorzystania, procesor obciążony w 100% cały czas, żaden svhost czy cos innego nie zabiera procesora podczas grania, ram mam 9gb ponieważ mam 2x2gb te same+ 4gb i jeszcze 1 kość 1gb. A jak ktoś napisał, że 970 jest porónywalna to nie wiem niby dlaczego jak 1060 jest lepsza od 980. Myślę, że to wina albo procesora albo ram chociaz w biosie pisze mi ze mam ram ustawione wszędzie na 1600mhz. Spróbuje się pobawić z tym ramem i wyjąć te kości 

Link to post
Share on other sites

Napisałem, że mam 2 kości po 2gb jedną kość 4gb i 1 kośc 1gb. Załączam screen z menedżera podczas gry w gta. Zdziwiło mnie to, że przy 9gb ram "free" czsami nawet schodzi do 5mb i nie wiem czy tak ma być czy nie. Cpu usage jest niskie bo jak zminimalizowalem to spadło troche. Dobra wyjmę 1gb i zobacze jak jest. https://scr.hu/8NMzd8


Te 2 kości po 2gb są takie same reszta kości inne

Link to post
Share on other sites

Problemem może być RAM. O ile nie jest oczywiście za wolny (co samo w sobie może być problemem), czyli pracuje co najmniej z taktowaniem 1600 i opóźnieniem CL9 (lub mniej), to problem dotyczy trybu dual channel. By móc z niego korzystać powinieneś używać 2. lub 4. kości o identycznych parametrach. Gdybyś zostawił 2x2GB, to tryb działałby poprawnie, ale... zostałbyś z zbyt mała ilością pamięci, by z nieco skorzystać.

Link to post
Share on other sites

Zdziwił mnie fakt, że wyjąłem ten 1gb i mam teraz 2x2gb te same +1x4gb i nadal działa w dualu nwm czemu. Gdzie sprawdzić te informacje o ramie ? Jakie ma taktowania i opóźnienie ? Chociaż, k0chan też ma taki ram i nie ma spadków :/ Ale co sądzicie o tym screenie co go załączyłem wcześniej ? To użycie ramu i te wszystkie liczby podczas grania są normalne ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...