Skocz do zawartości

Recommended Posts

W skrocie telegraficznym poszukuje w miare dobrego wideorejestratora i nastepujace modele wpadly mi w oko:

 

Chodza mi po glowie 3 modele : 

MiVue 518 - ~400pln - ma wszystko czego trzeba

MiVue 618 - ~500pln - to co wyzej + wyzsza rozdzialka oraz mapa "lapanek" wiec gadzety zbyteczne jak dla mnie

Readleaf RC700 - ~500pln

 

Nie jezdze zawodowo wiec totalny standard mi starczy, tj. zabepieczenia przed przeciazeniami, gps, jakos nagrywania itd.

 

Dodatkowo dorzucic trza koszt microsd, np.: http://tnij.org/48p0flp (67pln).

Skladnialbym sie do 518 ze wzgledu na cost/value aczkolwiek jezeli ktos ma lepsze propozycje, to chetnie obejrze, pomacam i popatrze :D.

 

Dzieki i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witaj,

Ostatnio też  miałem zagwozdkę co kupić i wybrałem: http://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-viofo-a119-gps

jest też wersja bez GPS-a 70 zł taniej 

 

Co do różnicy między tym co wybrałeś ( mivalue 618) a moją propozycją:

w moim przypadku masz kondensatory zamiast akumulatorków jest to jednocześnie zaleta jak i wada mianowicie by kamerka działała potrzebny jest prąd ( w sumie jak by nie patrzeć kamerka działa w sumie tylko jak jest w aucie więc mi to na przykład nie przeszkadza ) zaletą jest na pewno to iż urządzenie będzie miało dłuższą żywotność bo nie ma wyczerpujących się ogniw dodatkowo nie ma problemu z temperaturą urządzenia w gorące dni co może stać się problemowe przy akumulatorku.

 

Większy kąt widzenia 160 > 140 

 

Większy bitrate u mnie jest 25 mb/s w mivue jest 15 ( info z benchmarka http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/mio-mivue-618-wideorejestrator.html )

 

Nie patrzyłem dokładnie na sensor i chipset ( to już pozostawiam tobie ;) )

 

Co do karty pamięci pamiętaj że przy 32 Gb przy rozdzielczości 2K nagra ci się max 2,5 godziny około 

Ja osobiście wybrałem ten model ( link do wersji 32 GB) http://www.emag.pl/karta-pamieci-kingston-micro-sdhc-32gb-uhs-i-u3-90-80mb-s-adapter-sdca3-32gb/pd/D1SGYMBBM/?utm_campaign=wszystkie&utm_content=11433080&utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl

przejrzałem sporo testów na necie i uznałem że jest to najlepsze rozwiązanie ( różnica w cenie 3 zł i darmowa dostawa )


To są moje przemyślenia co do tego, jeśli miałbyś jakieś pytania co do tego daj znać 

Edytowane przez sony21
Link to post
Share on other sites
Popatrzylem na ten model i zle nie jest. W sumie nawet milo - rozne testy, porownania itd. i nawet A119 ladnie potrafi zczytac nawet w nocy na drodze szybkiego ruchu numer rejestracyjny. Oczywiscie nie jest bez wad. Byloby zbyt pieknie by dash cam za ok. 100$ dawal za******y obraz noca jednakze jest wiecej pozytywnego odczytywania niz "domyslania sie" tablic.

Niemniej jednak chcialbym zapytac o kilka rzeczy :

- jak wyglada sprawa przyklejania do szyby, tj. ogolnie sladow uzytkowania nie widzialem po zdjeciach uzytkownikow, ale bardziej mi chodziloby o wymiane tej "przyssawki" (kleju) - czy jest to mozliwe (bez kosmicznych kosztow) ?

- trafila sie sytacja, ze byly problemy z zapisem ostatniego pliku rejestrowanego na kartach sandisk'a bodajze. Cos ktos wiecej o tym ?

- spotkalem sie z taka praktyka, ze ludzie wyjmuja swoje urzadzenia badz je chowaja - z czego to wynika ? 

- o co chodzi z dwoma wersjami - z gsp wbudowanym i dolaczanym ?

- jak rozwiazywany jest problem zasilania w przypadku trybu parkingowego oraz motion detection ?

- jak z zasilaniem - w pelni pod rynek eu/pl czy trza cos kombinowac ?
Link to post
Share on other sites

A więc 

1. w zestawie masz dodatkowo jeden/dwa plastry nowe jeśli będziesz potrzebował zmienić miejsce ( dokładnie nie pamiętam ile ich jest ale minimum 1 zapasowy ) a sam plaster jak będziesz chciał kupić też raczej drogi nie jest 

2. nie wiem używam karty kingstona takiej jak ci zaproponowałem tylko 64 GB 

3. W lato gdy masz super upały jest to wskazane bo może odkształcić się soczewka jest to bolączka każdej kamery, poza tym nie widzę powodu do zdejmowania może niektórzy boją się że ktoś im to ukradnie ale patrząc na to pół samochodu powinno się ze sobą zabierać :)

4. Nie ma gps wbudowanego jest on jako element dodatkowy ( wbudowany w element montażowy przyczepiany do szyby do którego przyczepia się kamerkę ) od razu podam ci bardzo fajną zaletę tej kamerki mianowicie na nagraniu masz do wyboru by były widoczne 3 opcje: tylko współrzędne geograficzne gdzie jesteś, prędkość i współrzędne albo nic ( tak czy siak w aplikacji masz pokazaną trasę i tak dalej) 

5. Nie do końca patrzyłem czy jest ten tryb bo nie był mi potrzebny ( wychodzę z założenia że jak parkuję to i tak najczęściej przodem do ściany bądź czegoś przez co i tak nie zobaczę kto uszkodził wóz, nawet jak by mi przytarł przód to i tak blach widać nie będzie) 

6. kamerka jest podłączona do zapalniczki samochodowej więc nie do końca rozumiem pytanie ( pamiętaj że nie posiada akumulatora tylko kondensatory które podtrzymują prąd po odcięciu zasilania w celu zapisania nagrania ) 

 

 

Ja na tą chwilę jestem bardzo zadowolony jakość nagrań bardzo dobra ważna zaleta dla mnie to to że na nagraniu nie ma widocznej prędkości, 

Co do sklepu do którego podesłałem ci link też fajna sprawa zamówienie złożyłem koło 13 a kamerka następnego dnia była już u mnie dodatkowo w pudełku znalazłem kilka dodatków takich jak czytnik kart micro na usb i pare elementów do kamerki ( w tej chwili już nie pamiętam co dokładnie to było na pewno dodatkowy kabel usb, jeden uchwyt mocujący extra ( ten zwykły bez GPS-a ) i chyba dodatkowa taśma zamienna 3M, 

Edytowane przez sony21
Link to post
Share on other sites

Co do pkt:
3. Jak czytalem, to ludzie wspominali, ze jak im samochod poniosa, to przynajmniej kamera zostanie, a ze nic nie chcialem sugerowac...

5. Blach nie, ale znajomemu ostatnio jakis buc urwal lutesrko pod domem... nawet jak smerfy by sie nie kwapily do zlapania dziada, to zawsze #pokazemorde mozna zrobic - przynajmniej wstydu sie nazre...

6. Chodzilo mi o to, ze nie kazde auto ma zasilanie w zapalniczce jezeli nie masz kluczyka w stacyjce, a wiec biorac pod uwage specyfike zasilania owego urzadzenia - brak zasilania z auta = brak nagrywania = co w takim razie z funkcjonalnoscia detekcji ruchu, a konkretniej jego zasilaniem np.: na parkingu ?

Ja wole jednak z km/h, bo jak to panowi policjanci maja w planach dostawac prowizje od mandatow, to lepiej takie cudo miec, niz slyszec, ze maluch jechal 300km/h (turbo suszarka zlapala samolot w tle).

Co do sprowadzania ze wschodu, to zawsze na propsie, bo nawet clo + podatek, to i tak (prawie) zawsze nizsza cena niz w polskich sklepach, ale jak sprawa ewentualnej gwarancji etc. ?

Link to post
Share on other sites

3. :)

5. to też zależy od tego czy akurat będzie z przodu przechodził i się specjalnie obejrzy jeszcze ( dla mnie to zbędny bajer a co do viofo patrzyłem na necie i z tego co przeczytałem to jak jest zasilanie to przechodzi w detecta i włącza się tylko jak się coś ruszy bądź wstrząśnie. 

6. Co do zasilania jak nie masz w zapalniczce prądu bez kluczyka możesz w zależności od auta coś pokombinować np. pociągnąć przewodu od aku i jakoś to upchnąć to tylko zależy od zdolności manualnych oraz pojazdu jaki się ma, 

 

Co do kupna za granicą jak dojdzie do dodania podatku to już wychodzi na to samo w sumie bo z 100 dolców to 403 zł ok. + vat i już mamy cenę w polskim sklepie gdzie mamy gwarę i parę dodatków, A tu w razie gwary przesyłka do przykładowo chin to ok. 50 zł i w sumie i tak nie masz pewności czy coś się z nią nie stanie a jak będzie wracać to też może na celnych trafić i kolejny problem z tłumaczeniem że to z gwary dzięki czemu paczka poleży sobie trochę zanim się wszystko naprostuje. 

Wiesz jak wszystko wyjdzie fajnie to 100 zł na plus. 

 

A co do km/h działa niestety to też w drugą mańkę jeśli dojdzie do wezwana policji widać z jaką prędkością jechałeś za co też można dostać mandat pomimo że będziesz tak czy siak poszkodowanym. 

Link to post
Share on other sites

Zostaje wlasnie kombinowanie z zaplonem (tragedii stratnej nie ma), a co do km/h - jezeli jakosc obrazu jest dobra, to kazdy bardziej lub mniej ogarniety czlek powinien ci moc okreslic +- twoja predkosc (pkt odniesienia, np.: dlugosc linii przerywanej, odleglosc miedzy slupkami na drogach krajowych itd.)
Dzieki anyway 

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Podbije temat, bo chyba nie ma sensu zakładać nowego z tą samą nazwą.

 

Coś się zmieniło na rynku? MiVue 518 warty swojej ceny czy spróbować dorwać coś innego np. Xiaomi Yi? A może taki LAMAX ACTION X8 spisałby się?

Edytowane przez TeNieznany
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...