Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wydajny, mobilny, SSD - ok. 3000zł 2 dni, 11 godzin temu Oklaski: 0

Jestem na etapie zmiany aktualnego Asusa K56CB i3-3217U, 8GB DDR3, 120SSD + 500HDD, GF GT740M (2GB).

 

Codziennie używam komputera w zależności od dnia: 6 do 12h. Praktycznie codziennie go wożę ze sobą w plecaku (zazwyczaj autem).

 

Poprzedni waży 2,1kg - chciałbym zejść z wagi ile się da na rzecz wielkości matrycy. 14", ewentualnie 13,3". Jeśli 15,6" to musi być cienki (poniżej 21mm) i lekki (poniżej 2kg).

 

Zależy mi na:

- i5 lub i7

- dedykowana karta graficzna, minimum 2GB, mocniejsza od aktualnego GF 740M

- min. 8GB RAM (lub możliwość dołożenia)

- SSD: jeśli tylko SSD to minimum 240GB, jeśli możliwość dwóch dysków to 120GB + HDD

- najlepiej matryca matowa, niekoniecznie 1080p.

- wygląd klasy premium/biznes

 

Cena: do 3100zł brutto (z fakturą VAT).

w cenie komputer już z dyskiem SSD (możliwość kupna osobno - aktualnie GOODRAM Iridium Pro 240GB - 380zł brutto).

 

Wstępnie zastanawiam się nad:

 

- DELL Vostro 5459 i5 8GB 240SSD 930M - jednak ponoć ma problemy z WiFi (wada fabryczna lub kwestia sterowników ?)

- LENOVO Ideapad 500s-13 i7 8GB 275SSD GF920M - 13,3" (ciut mały, ale ujdzie. Wada: wygląd, kolor biały (Outlet x-kom w tej cenie))

- Asus K401LB i5 GF940M 4GB FHD (musiałbym dokupić SSD + kość ramu). Ojciec ma identyczny model - po roku zawiasy całkowicie popękały (wymiana gwarancyjna w serwisie Asusa, pytanie, czy kolejny raz "strzelą" przed końcem dwuletniej gwarancji?). Komputera używa z ogromnym szacunkiem do sprzętu i tak jak ja - wozi codziennie do pracy.

Czy ktoś spotkał się z opiniami na temat karty sieciowej w Dellu oraz zawiasów w Asusie?

Boję się, że to wady konstrukcyjne. Komputer ma służyć na minimum kolejne 4 lata.

Jakie jeszcze propozycje mielibyście?

Z góry dziękuję za rady.

 

Link to post
Share on other sites

Podany przez Ciebie model jest świetny, ale niestety kwotowo nie zamierzałem aż tyle wydawać na ten moment. 

 

Co mnie zniechęca do Della to niestety ta karta sieciowa (gdzieś w internecie wyczytałem, że ponoć to wada konstrukcyjna i ten model po prostu ma problemy z siecią WiFi - gubi zasięg, zrywa połączenia, ma wyraźnie słabszy zasięg w porównaniu do innych urządzeń).

 

Dodatkowo jakoś ostatnio obserwuję (może tylko ja) tendencję do psucia się notebooków firmy Dell. W przeciągu ostatnich 2-3 lat sprzedałem około 20 różnych modeli notebooków Dell i ponad połowa (dokładniej 11) klientów reklamowała sprzęt ( najczęściej taśmy matrycy, płyty główne, touchpady, podświetlenie matrycy). Wiadomo, że jest świetna gwarancja D2D, ale ona po 2 lub 3 latach się kończy, i co wtedy?

 

Może to tylko moje odczucie - wiadomo, że to mogą być losowe sytuacje, ale jednak ja tego doświadczyłem i trochę sobie pogorszyłem opinię o firmie. Cały czas jednak biorę pod uwagę wymienionego przeze mnie Della :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...