Skocz do zawartości

Wymiana karty graficznej na "lepszy model" ok. 800zł


Recommended Posts

Witam!

 

Jestem tu nowy i chciałbym się poradzić przy wymianie mojej grafiki na "lepszy model".

Na początek moje zestawienie sprzętowe:

System Windows 7 Professional x64 PL
Procesor Intel Core i5-4460
Chłodzenie Noctua NH-C14
Płyta Gigabyte GA-Z97-HD3 rev 2.1
Pamięć Corsair DDR3 1600MHz Vengeance 2x4GB
Grafika Asus GTX 560 DirectCU II OC
HDD Seagate SSHD 2 TB
Zasilacz be quiet! Pure Power L7 730W
Dźwięk Asus Xonar D2_PM 
Obudowa Cooler Master Elite 430 Black
Monitor iiyama X2483HSU-B1 

 

Co mnie skłoniło do wymiany karty?

Zakwalifikowałem się do beta testów gry "Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands". Niestety, zamiast uruchomionej gry pojawiał się irytujący komunikat: "Your graphic card not have enough video memory". Okazało się, że nie mogę jej odpalić, bo mam za mało vramu....

Wniosek: wymiana karty pod kątem w/w gry

Kwota: ok.800zł - może być używana

 

Wymagania do tej gry (w skrócie):
Minimalna konfiguracja sprzętowa
    Procesor: Intel Core i5-2400S (2.5 GHz) lub AMD FX-4320 (4 GHz)
    Karta grafiki: GeForce GTX660 / Radeon R9 270X (2 GB VRAM z Shader Model 5.0 lub wyższym)
Zalecana konfiguracja sprzętowa
    Procesor: Intel Core i7- 3770 (3.5 GHz) lub AMD FX-8350 (4 GHz)
    Karta grafiki: GeForce GTX970 / GTX 1060 bądź Radeon R9 390 / RX480 (4 GB VRAM z Shader Model 5.0 lub wyższym
)

 

Myślałem o GTX 780 (384bit, 3GB DDR5)

 

Co o tym myślicie? Wasze propozycje? Argumenty?
 

Edytowane przez mks73
Link to post
Share on other sites
Myślałem o GTX 780 (384bit, 3GB DDR5)

Błąd. Karty poniżej serii 9xx nie są już tak wydajne jak powinny być. Np. kiedyś GTX 780 było konkurentem R9 290. Teraz karta AMD deklasuje GeForc-a.

Z używanych można znaleźć GTX 970 z gwarancją. Z nowych, po drobnym przekroczeniu budżetu RX 470. Np.  https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-470-g1-gaming-4gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-3xdp-box-gv-rx470g1-gaming-4gd-1000341/

Edytowane przez KarlDżonson
Link to post
Share on other sites

Hmmm... wybory zawsze są trudne, jeśli nie jest się zdecydowanym na konkretny model.

 

Na alledrogo znalazłem parę GTX970 na gwarancji:

palit http://allegro.pl/palit-jetstream-gtx-970-4gb-gwarancja-5-2018-i6689258287.html#thumb/4

pailt http://allegro.pl/palit-gtx-970-4gb-fv23-gwarancja-8-2018-i6692404360.html#thumb/4

zotac http://allegro.pl/zotac-geforce-gtx-970-4gb-ddr5-256-bit-gwarancja-i6704237639.html

msi http://allegro.pl/msi-gtx-970-gaming-i6699395267.html

 

Jaką firmę najlepiej wybrać?

Link to post
Share on other sites

Bo maxwell to już niewspierana karta. Na chłopski rozum oznacza to że nie dostaniesz poprawek optymalizacyjnych do nowych gier. Brak pełnego wsparcia dla dx12. Dzielona pamięć. Właśnie dlatego rx 470 4gb jest lepszym wyborem.

Link to post
Share on other sites

 Brak pełnego wsparcia dla dx12

Całą grę przeszedłem w DX12 bez żadnych problemów.

 

 

 

 

 Dzielona pamięć. 

Wyszła afera z ta pamięcią i co z tego?I nic.W necie jest mnóstwo filmów na których widać że nie ma żadnych spadków wydajności po przekroczeniu 3,5 GB VRAM.U siebie także nie zauważyłem żadnych spadków FPS,nawet gdy użycie pamięci karty podchodziło pod 4GB.

Link to post
Share on other sites

U siebie także nie zauważyłem żadnych spadków FPS,nawet gdy użycie pamięci karty podchodziło pod 4GB.

To nie jest użycie, tylko alokacja.

Różne dziwne problemy, niespotykane na innych kartach, pojawiają się na GTX 970, gdy faktyczne użycie przekroczy te 3,5 GB.

Np. spadki FPS do 10-20 (przy FullHD). Coś takiego normalne nie jest. Jeśli jeszcze czegoś takiego nie zauważyłeś, to pozostaje się tylko cieszyć, gdyż ja już tego doświadczyłem, i szybko się tej karty pozbyłem.

Link to post
Share on other sites

To nie jest użycie, tylko alokacja.

 

Jasne,oczywiście masz rację. Myślałem o alokacji a pisałem "użycie".No ja nie doświadczyłem żadnych problemów z moją kartą.Ale myślę że większość tego nie doświadczyła.Może jakieś pojedyncze egzemplarze?

Link to post
Share on other sites
Całą grę przeszedłem w DX12 bez żadnych problemów.

 

 

 

 

Wyszła afera z ta pamięcią i co z tego?I nic.W necie jest mnóstwo filmów na których widać że nie ma żadnych spadków wydajności po przekroczeniu 3,5 GB VRAM.U siebie także nie zauważyłem żadnych spadków FPS,nawet gdy użycie pamięci karty podchodziło pod 4GB.

Polecanie starej architektury względem nowej przy zbliżonej cenie, powinno być odpowiednio nagradzane na tym forum. Wydać dzisiaj 800-900zl na gtx 970 to głupota. Mając na rynku gtx 1060 3gb lub rx 470 absurdem było by kupić gtx 970.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Polecanie starej architektury względem nowej przy zbliżonej cenie, powinno być odpowiednio nagradzane na tym forum. Wydać dzisiaj 800-900zl na gtx 970 to głupota. Mając na rynku gtx 1060 3gb lub rx 470 absurdem było by kupić gtx 970.

Czy kolega Funkie nie przeczytał na początku że zakładający temat dysponuje kwotą 800 zł?Czy kolega Funkie kupi za 800 zł kartę GTX 1060?Odpowiedź: NIE,KOLEGA FUNKIE NIE KUPI KARTY GTX 1060 ZA 800 ZŁ.Więc może kolega Funkie powinien być odpowiednio nagrodzony na tym forum za brednie które wypisuje?

Ceny GTX 1060: http://www.ceneo.pl/Karty_graficzne/Chipset:GeForce_GTX_1060.htm

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@login1969Nie za 800zl a za około 800zl. Widzisz różnicę?

Poza tym autor zdecyduje czy woli wydać te około 800zl na kartę bez przyszłości czy na taką w pełni rozwojową.Wystarczy poszukać używanych modeli Pascal lub polaris by znaleźć dobrą ofertę.Co do Pana @login1969 to nie jestem Twoim kolegą i uważaj lepiej na to co wypisujesz.Wyobraź sobie że sugerowanie starej architektury zwłaszcza od NVIDIA w podobnym przedziale cenowym, jest wyrazem skrajnej ignorancji oraz niewiedzy.Co do kwoty ok. 800zl, miałem bardziej na myśli rx 470, który obecnie jest najlepiej wyceniona karta na rynku.

Link to post
Share on other sites

To prawda - kwota ok. 800zł może być kwotą 900zł i to jest raczej blisko realnej ceny za jaką mógłbym kupić kartę graficzną.

 

Przyznam się, że raz w życiu miałem Radeona i to baaaaardzo dawno temu. Później były tylko GeForce.

Nie wiem jakie to ma przełożenie na czasy obecne względem wydajności Radeona do GeForce.

Z reguły jest tak, że po zakupie nie śledzi się już tych nowości i nie zwraca uwagi na szczegóły.

Później niestety trzeba znowu to nadrabiać - tak przynajmniej jest u mnie.


Nie wiem czemu, ale co założę temat na forum robi się gorąco podczas "wymiany zdań".

Link to post
Share on other sites

@mks73

 

Obecnie sytuacja wygląda tak.

NVIDIA wycenia nowe karty w kosmos, jednak przez 2-3lata są prawie bezkonkurencyjne. Jednak kiedy przychodzi czas na nową generację, to natychmiast kończy się wsparcie starszych układów i taki gtx 970 za 1-2 będzie na poziomie gtx 1050ti.

 

Radeon odrobił swoją lekcje i oferuje praktycznie dożywotnie wsparcie dla kart od 7xxx. Przykładem jest R9 290 i gtx 780 w nowych grach. 780 tonie i to szybko. Tak samo będzie z ukladami Pascala.

 

Dlatego proponuję Ci rx 470 który zapewni dobra jakość za przystępną cenę.

Link to post
Share on other sites

... i uważaj lepiej na to co wypisujesz.

Ooo brzmi groźnie..Hm,no cóż widzę że mamy bardzo poważnych ludzi na tym forum.Ile razy była wymiana zdań na różne tematy to zwracamy się do siebie wśród forumowiczów, per "kolega",per "ty" ale widzę że Pan Funkie życzy sobie mówić do siebie na Pan.Ok,jak Pan sobie życzy Panie Funkie.

 

...miałem bardziej na myśli rx 470, który obecnie jest najlepiej wyceniona karta na rynku.

To po co Pan w ogóle  pisał o GTX 1060 która kosztuje 1200-1300 zł.

 

 

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites
Radeon odrobił swoją lekcje i oferuje praktycznie dożywotnie wsparcie dla kart od 7xxx.

dożywotnie to trochę przesadzone

taki HD 6850, 5870 itd nie mają już wsparcia, bo to starsza architektura i słabo wypada w najnowszych grach

czy GCN w serii +7000 jest ostatnią architekturą od AMD i nie będzie następnych?:)

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

Dopiero przy Resident Evil 7 spotkałem opinie że Radeony lepiej radzą sobie w tej grze od GeForc-ów.Od dawna we wszystkich testach  najnowszych gier karty NVidii wypadają lepiej od Radeonów jeżeli chodzi o wydajność.Oczywiście kolega (widzi Pan Panie Funkie?)zakładający temat wybierze i tak dla siebie najbardziej odpowiadającą mu opcję.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...