Skocz do zawartości

Komputer włącza się z gniazdka, z przedłużki nie.


Recommended Posts

Hejka, mam nowy komputer od paru dni i problem jest taki, że nie odpala on z przedłużki, a z gniazdka bez problemu. Gdy wyłączę go z gniazdka i przepnę na przedłużacz to już uruchamia się normalnie.

Zasilacz: Corsair CX450M 450W  ,
Karta graficzna: GTX 1060 6GB,
Procek: i5 7500,
Płyta: B250M-DS3H.

Idąc na przód:
- Próbowałem inny kabel.
- Na przedłużce poprzedni komputer działał;

Procesor: AMD FX-6300,
Karta graficzna: Radeon R7 260XOC 2GB DDR5,

Płyta: ASRock 970 Pro3 R2.0,
Zasilacz: Corsair VS 550W ATX.

- Nie, nie mogę mieć komputera podpiętego do gniazdka bo jest za daleko.

Ktoś ma pomysł, dlaczego tak jest i co mogę zaradzić?

Link to post
Share on other sites

wpinasz zasilacz w pierwsze gniazdo ? 

 

To jest jakaś różnica? Mogę spróbować.

 

 

EDIT:

Działa, nie wiem czy na pewno to pomogło, niby zrzuciłem napięcie z kompa (wypięcie kabla zasilania i kliknięcie power) i działa. Odezwę się jeszcze czy wszystko gra =)

 

Rep za pomoc, dobry człowieku.

Edytowane przez KaRRmeleK
Link to post
Share on other sites

2b5a71fd16d05789a7c5fe6641710e9e.jpg

 

Ehh to jest trochę przerażające, no ale spróbujcie sobie wyobrazić taką sytuację w prawdziwym życiu.
Gość szukał pomocy, ale załóżmy trafił na gorsze forum i nie znalazł ( a instrukcje przedłużacza wyrzucił ), więc dzwoni do serwisu, ty jako technik przyjeżdżasz na miejsce, prosisz o opis sytuacji, a gość wpina kabel zasilacza gdzieś na końcu listwy...  
Ty wtedy http://www.bf4-emblems.com/wp-content/uploads/2013/11/Pokerface.jpg bierzesz wtyczkę, wpinasz w pierwsze gniazdo i działa, z tą samą miną rzucasz mu w twarz 50zł ( zakładając 30zł za dojazd w tym )

Czujecie to zażenowanie w powietrzu...  
Wyobrażacie sobie jego minę ? 
Potem dzwoni na 2 dzień że znowu nie działa i wtedy dopiero zabierasz się za analizę... 


( co gorsza, to jest tak oczywiste, że niekiedy nawet w instrukcji, jeśli taka w ogóle jest, nie ma o tym wzmianki ) 

Link to post
Share on other sites

Próbowałem teraz odpalić komputer i nie ruszył, czyli jednak nie zadziałało wpięcie do pierwszego gniazda. Pewnie zostało napięcie i nie miał problemu odpalić.


EDIT:
Zrobiłem śmieszny schemat układu jak to wszystko u mnie pracuje:
http://imgur.com/0xYa0nn.png

Co najlepsze, musiałem na włączniku wyłączyć przedłużacz 'niebieski', wtedy odpaliłem komputer, jak komputer ledwo wystartował odpaliłem z powrotem przedłużacz 'niebieski' i wszystko śmiga (w niebieskiej podpięte: monitory, router, drukarka). Najbardziej dziwi mnie to, że tak samo działał poprzedni zasilacz VS550W który bez problemu sobie radził i odpalał nieważne gdzie wtyk był wpięty, czy to na końcu, czy na przodzie, czy w ogóle w innej przedłużce.

Edytowane przez KaRRmeleK
Link to post
Share on other sites

luknij na ten drugi przedłużacz, czy wygląda ok, spróbuj go wpiąć zaraz za zasilaczem 

Na razie wynika że winowajcą jest on, lub któreś z wpiętych urządzeń. 
Po eksperymentuj z włączaniem i zobacz co jest winne, czy sam przedłużacz, czy któreś z urządzeń.  


nie czuć zapachu plastiku ? 


nie słychać iskrzenia ? 


jedyne co mi przychodzi na myśl, to wahnięcia napięcia, spowodowane przez któreś z urządzeń ( na tyle duże że zasilacz sobie nie radzi ) choć elektrykiem nie jestem  

Link to post
Share on other sites

Pobawię z tym, każde urządzenie po kolei sprawdzę. Jak dorwę miernik od sąsiada to posprawdzam napięcia.


Mam winowajcę. Ogólnie to dwa monitory są na stelażu Arctic Z2 Pro Black Gen 1, podpięte pod zasilanie jest hub który ma 3xUSB 3.0. Jak go wypnę to komputer się uruchamia.

Link to post
Share on other sites

Czyli znana przypadłość z aktywnymi HUB-ami USB... niestety nawet lepsze zasilacze sobie z tym nie radzą 

Możesz poczytać o tym w internecie ( jeden z powodów, czemu mam 4 przedłużki wyprowadzone, zamiast hub-a ) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...