Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, na chłodzeniu NH-D14 temperatury sięgają 90 stopni w stresie(w spoczynku ~40) po oc i5 4670k @4,2ghz Vcore 1,240 myślę ze to nie jest jakieś ekstremalne podkręcenie tego procesora a temperatury jak najbardziej są.

Podstawa chłodzenia jest chłodna nie wiem czy tak ma być. Pasta która nałożyłem to Revoltec na początku wydawało mi się ze jest jej za dużo wiec nałożyłem mniejsza ilość i nic to nie zmieniło.

Dodam, że zestaw montażowy pochodzi z noctua NH-C14 może to jest przyczyną? ale niby wszystko pasuje chłodzenie sie trzyma luzu niby nie ma bo sprawdzalem metodą na kartke wiec, co moze być przyczyną tak wysokich temperatur? 

 

 

Link to post
Share on other sites

Absolutnie nie, źle zamontowałeś chłodzenie, ewentualnie przeoczyłeś jakąś pierdołę pokroju folia na stopce radiatora.

Folii nie było chłodzenie kupiłem używane stad inny zestaw montażowy, śrubki mocujące dokręciłem na maksa zrobiłem wszystko według instrukcji.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jest tak jak napisałeś, czyli podstawa jest chłodna, to nie ma innej możliwości jak zły montaż. Cały radiator jest tak samo chłodny podczas pracy?

Tak w ogolę sie nie nagrzewa. Nie wiem gdzie tu można było zrobić błąd montaż jest dość prosty.

edit: Dobra jednak znalazłem jeden bład podczas montażu założyłem niepotrzebnie taką gumke na backplate co ma być tylko na lga 775 czy taka błahostka może być powodem wysokich temperatur? nie chce mi sie wszystkiego znowu rozkręcać :cry:

Edytowane przez Amad89
Link to post
Share on other sites

Montaż u Noctuy jest uniwersalny, to nie jest przyczyną problemu.Te temperatury bezpośrednio po podkręceniu? Wymieniałeś pastę pod czapeczką procesora? Te 90 st. podczas czego, testowania jakimś programem, podczas gry? Dokręcałeś radiator na przemian, np. po pół obrotu śrubki i zmiana- pół obrotu i.t.d aż do ostatecznego dokręcenia? W końcu jakie są maksymalne obrot wentylatorów ? O której gumce mówisz o tej która ma wycięcie w kształcie kwadrata? Jeżeli tak to nie powinno mieć aż takiego znaczenia.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Montaż u Noctuy jest uniwersalny, to nie jest przyczyną problemu.Te temperatury bezpośrednio po podkręceniu? Wymieniałeś pastę pod czapeczką procesora? Te 90 st. podczas czego, testowania jakimś programem, podczas gry? Dokręcałeś radiator na przemian, np. po pół obrotu śrubki i zmiana- pół obrotu i.t.d aż do ostatecznego dokręcenia? W końcu jakie są maksymalne obrot wentylatorów ? O której gumce mówisz o tej która ma wycięcie w kształcie kwadrata? Jeżeli tak to nie powinno mieć aż takiego znaczenia.

Pasty pod czapeczka nie wymieniałem a czy to jest konieczne? na boxowym chłodzeniu było ok. 90 stopni podczas testowania programem prime95, bez oc dochodzi do 80 stopni. Dokręcałem radiator na przemian. Obroty wentylatorów to 1350obr/min ale myślę ze nie mają znaczenia skoro radiator chłodny. Ściągnałem gumke z backplate i nic to nie dało.

Link to post
Share on other sites

Winna pasta pod czapeczką procesora. Sam sklapowałem maszynką Rockit Cool procesor i7 4790K, wymieniłem glut Intela na CLU i temperatury spadły o dobre 20 st.C. Praktycznie zaraz zrobiłem test OCCT+ AVX i na NH-D14 to najcieplejszy rdzień miał 82 st.C przy chyba niecałe 1200 RPM. Tyle, że wentylatory miałem od Thermalrighta TY-147. Jak się testuje takimi programami to się nie ma co dziwić, że są takie temperatury ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...