Skocz do zawartości

Nowy komputer nie wstaje (MoBo?)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Zulaga,

Recommended Posts

Witam,

ostatnio zamówiłem części i poskładałem komputer (zdecydowanie nie pierwszy, mam już w tym trochę doświadczenia). Konkretnie taki zestaw: https://www.morele.net/inventory/info/LeGQP4/

 

Po złożeniu (na 99% poprawnie, jak mówiłem, to dla mnie nie pierwszyzna - poza tym dla pewności rozłożyłem i złożyłem go jeszcze 2 razy) i uruchomieniu nie ma żadnej reakcji. Ekran pozostaje całkowicie czarny, dioda na monitorze nie świeci się. Po kilkudziesięciu sekundach następuje restart (wnioskuję po rozpędzających się od nowa wentylatorach). 

Na początku sprawdziłem kartę graficzną w moim kompie - działa prawidłowo.

Potem podłączyłem beeper do MoBo - wykrzyczał 5 sygnałów, co jasno wskazywało na procesor.

CPU zostało wymienione i - jak można się domyślić - nie przyniosło to żadnego efektu. 

Podpiąłem nawet cały sprzęt pod mój zasilacz (CM G550M) i również nie działa. Próbowałem z jedną kością pamięci, bez rezultatu.

 

Czy ostatnia możliwość to uwalona płyta główna? Piny w gnieździe wyglądają w porządku, kondensatory też. Jakieś pomysły co jeszcze można zrobić? Czy składać kolejną reklamację, tym razem dot. płyty głównej? 

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź :) 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...