Skocz do zawartości

Dobry, wydajny telefon o sporej pojemności baterii (do 900)


Recommended Posts

Dziś stanąłem przed wyborem zakupu smartfona. Mój leciwy Samsung Galaxy Trend zaczyna mnie irytować. Kiepska pojemność baterii, mozolne poruszanie się po aplikacjach (mail, ebay i inne) i problemy po uruchomieniu po rozładowaniu (na wiadomość odpisywałem 20 min, bo nie dało się z tego cholerstwa korzystać). Ogólnie za dotykowymi telefonami nie przepadam, ale ze względu na możliwość sprawdzenia internetu w dowolnym zakątku, postanowiłem odłożyć swój potężny telefon z klawiaturą.

 

Wbrew pozorom nie jestem wymagającym użytkownikiem. A może i jestem. Potrzebuję telefonu stylowego (wizualnie), z dobrą baterią, względnie wytrzymałego (jeden upadek i do kosza? Eh...) i z bardzo dobrą wydajnością. Z czego korzystam? Przede wszystkim mail, aplikacje typu OLX, Allegro, Ebay, Messenger. Bank. Ipla :P

Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem, więc nie pytajcie mnie o rozdzielczość ekranu czy system operacyjny. Prosiłbym tylko o polecenie czegoś dobrego, konkretnego i za niewygórowaną cenę.

 

Ah! Właśnie! Dobrze by było, gdyby system na starcie nie miał zainstalowanych piętnastu tysięcy zbędnych programów (jak ten mój... jakieś muzodajnie, HP coś i inne badziewia, których nie da się nawet wywalić).

 

 

Teraz w skrócie:

  • mój budżet: no właśnie... 550-900
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu: polski sklep, niekoniecznie stacjonarny
  • nowy czy używany: nowy
  • preferowany rozmiar wyświetlacza: ???
  • preferowany system mobilny: ???
  • do czego będę używać urządzenia: aplikacje internetowe, raczej bez gier (od tego mam vitę). Chyba, że jakiś poker offline się znajdzie ;)
  • najważniejsze wymagania: bateria, stylowy wygląd, wydajność. Dobry aparat też się pewnie przyda.

 

Zastanawiałem się nad:

- Asus ZenFone Max (bez trójki w środku)

- Xiaomi Redmi 3S

Nie wiem tylko czy nadal są to b. opłacalne telefony :)

Edytowane przez Szponix93
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za szybką odpowiedź! :)

Potwierdziłeś tym samym moje znaleziska w jakimś rankingu na Benchmarku.

 

Pozostaje jeszcze jedno pytanie...

Biorę pod uwagę ZenFone Max (770zł, 2GB RAM, 16 wbudowanej pamięci z możliwością dopakowania karty do 32, Android 5 oraz bateria 5000) oraz Redmi 3S (900zł, 3GB RAM, 32 wbudowanej pamięci z możliwoiścią dopakowania karty [nie wiem do ilu], Android 6 oraz bateria 4100).

 

Dwa telefony o dość znacznej (dla mnie) różnicy w cenie. Czy lepiej zainwestować 770zł w baterię 5000 kosztem RAM (-1GB), wbudowanej pamięci i niższego numerka przy Androidzie czy może lepszym wyborem będzie zapłacenie 900zł za lepsze bebechy i wyższy numerek przy androidzie, kosztem baterii (-900)? Kusi mnie ta bateria w ZenFone Max i zastanawiam się czy potrzebuję te lepsze bebechy...

 

EDIT:

Po doczytaniu padł wybór na Redmi 3S z 3GB RAM na pokładzie.

Dziękuję raz jeszcze za pomoc! :)

Edytowane przez Szponix93
Link to post
Share on other sites

Zenfone MAX nic ciekawego nie prezentuje poza bdb baterią. Xiaomi też ma bdb baterią i właśnie na nim bym się skupił. 3 GB RAM robi robotę, a miejsca też sporo.


Jeżeli na prawdę uda Ci się znaleźć tego P2 to będzie bdb :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeszcze takie pytanie, czy można zaufać Alliexpress w kwestii kupna telefonu?

Dla przykładu:

https://pl.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-3S-Pro-Prime-Mobile-Phone-3GB-RAM-32GB-ROM-4100mAh-Fingerprint-ID-Snapdragon/32685219502.html?isOrigTitle=true

 

Lub (niby oryginalny sklep):

https://pl.aliexpress.com/item/Official-Global-version-Xiaomi-Redmi-3S-Octa-core-Mobile-Phone-Snapdragon-430-4100mAh-5-0-3GB/32719437593.html?isOrig=true#extend

 

 

 

Na co warto zwrócić uwagę?

Czy jedynym podatkiem będzie 23% vat (600 + 23% = 750, nadal taniej, niż 900 w PL)?

Zakupy za granicą (głównie Kuala Lumpur) robię niemal co miesiąc, ale nigdy jeszcze nie kupowałem telefonów...

Edytowane przez Szponix93
Link to post
Share on other sites

Przez internet, kolekcjonuję gry na Vitę, udało mi się nawiązać kontakt z kilkoma sklepami, ale posiadają tylko gry. Z Aliexpres kupowałem może z cztery razy, ale to były "śmieci" w postaci nakładek czy smyczy.

 

Zastanawia mnie też zabezpieczenie tego w trakcie transportu. Jak wiadomo, przewoźnicy lubią sobie tym rzucać czy kopać...

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Minęły prawie 2 msc, a ja nadal nie kupiłem (eh, te inne wydatki :/). Przed samym zakupem chciałbym zapytać się Was czy Xiaomi Redmi 3S 32 jest nadal najbardziej atrakcyjną ofertą do 900zł (a właściwie do 750-800, zakupy z Allegro, od firmy posiadającej nowy telefon na stanie, bez wysyłki z Chin po wpłacie)? Widziałem też Xiaomi Redmi 4 PRO, który jest w podobnej cenie i chyba posiada lepszy procesor. A może się mylę?

Interesuje mnie kolor złoty, nie jest zły, a po co przepłacać ;)

Edytowane przez Szponix93
Link to post
Share on other sites

 

 

Xiaomi Redmi 3S 32 jest nadal najbardziej atrakcyjną ofertą do 900zł

Za ok 900 zł można mieć lepszy P8 Lite 2017

 

 

Widziałem też Xiaomi Redmi 4 PRO, który jest w podobnej cenie i chyba posiada lepszy procesor. A może się mylę?

Redmi 4 PRO jest lepszą opcją. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

OK, więc jutro lub w poniedziałek biorę Xiaomi Redmi 4 PRO. Prosiłbym jeszcze Was o sprawdzenie poniższej aukcji - czy to na pewno ten sam telefon i czy nie ma jakichś ukrytych kruczków, których ja nie dostrzegam. Wysyłka w ciągu 7 dni, poza tym "mankamentem", nie widzę nic poważniejszego wśród "wad". Niemniej jednak Wy bardziej się w tym orientujecie i będę wdzięczny za zerknięcie :)

 

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4-pro-3-32gb-2sim-gold-z-polski-fvat-i6773920079.html?reco_id=7b0b7307-1869-11e7-8437-6c3be5bb21e8&ars_rule_id=201


 

 

 

Po doczytaniu niezbyt chwalebnych opinii (problemy z reklamacją, problemy z dostawą, czasem trwa do 20 dni), znalazłem jeszcze takie aukcje:

 

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4-pro-high-edition-3gb-32gb-z-pl-fv23-i6776785499.html?bi_s=ads&bi_m=p2,2&bi_c=270100

 

http://allegro.pl/redmi-4-pro-prime-3-32-bialo-zloty-waska-ramka-i6774343862.html

 

Jest drożej, ale może pewniej? Pytanie tylko czym różni się PRO, PRIME, HIGHT EDITION? Gubię się w tym... co aukcja to inna nazwa, różnic nie widzę... A nie chcę kupić czegoś innego...

Edytowane przez Szponix93
Link to post
Share on other sites

A to istotna wskazówka... Czyli rozumiem, że "serwisowa" oznacza, że ewentualnie sami podejmą się naprawy na niewiadomo jakich częściach? Doczytam o tym jeszcze, ew. porozmawiam ze sprzedającym z tej aukcji (na niej stanęło):

http://allegro.pl/show_item.php?item=6776785499

 

Znalazłem też ciut taniej, ale z FV Marża, co trochę mnie niepokoi (sprzęt używany?). Z kolei oferuje gwarancję producenta...

http://allegro.pl/show_item.php?item=6770097424

Edytowane przez Szponix93
Link to post
Share on other sites

O właśnie czegoś takiego szukałem ostatnio! Dzięki wielkie! Cieszę się, że mogłem się dopytać, pomimo lekkiego "spamu", bo teraz wiem, że... zostałem z niczym. Jedna aukcja odpadła przez vat-marża, druga przez gwarancję serwisową, a trzecia przez sporo negatywnych opinii, w tym czas realizacji wynoszący nawet 20 dni (no i też oferują serwisówkę). Cóż, zostałem z niczym, zaczynam poszukiwania od nowa...

 

Przy okazji, po przefiltrowaniu wszystkiego na Allegro, z setek ofert ostało się jedynie 12. Nieźle tam kombinują wszyscy, zwłaszcza z "wysyłka nie z PL".

Edytowane przez Szponix93
Link to post
Share on other sites

Raz, że potrzebuję FV 23%, dwa, że nie chce mi się czekać 2-3 tygodni, a trzy, że to pewnie i tak cena bez opłat celnych ;)

 

Nie jestem fanem kupowania na alledrogo, sam importuję tonę gier vitowych do kolekcji z różnych Kuala Lumpur i innych Japonii, ale w tym przypadku zależy mi nieco na czasie.

 

Po przesortowaniu wszystkiego, znalazłem tylko jedną ofertę z FV 23%, gwarancją producenta (aczkolwiek przez telefon poinformowano mnie, że telefony są wymieniane, a nie naprawiane), wysyłką z PL itp itd. Czy ktoś mógłby ostatecznie rzucić okiem?

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4-3gb-32gb-gold-w-wa-fv23-i6768538702.html#thumb/6


Kupione, dziękuję wszystkim za pomoc i wskazówki! Temat można zamknąć.

Link to post
Share on other sites

A zamowiłeś z tego linka powyżej czy z innej aukcji ? Sam jestem właśnie na etapie kupywania telefonu i też szukam właśnie na allegro. Wpadła mi jedna aukcja z allegro która wydaje się ok ale gwarancja serwisowa. I nie wiem czy ryzykować i zamawiać ten telefon czy szukać czegoś innego http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4-pro-3-32gb-global-eu-fv23-gratisy-i6769817760.html

Daj znać coś więcej jak dojdzie Ci telefon do domu :)

Link to post
Share on other sites

Dlaczego patrzysz na aledrogo, kup 35% taniej w chinach. Wbij na forum telchina tam sa kupony zniżkowe i promocje na chińczyki,  Redmi Note 4X  z snapdragonem kupisz za 600zł

 

Przy polecaniu zakupów w Chinach ze względu na cenę TRZEBA również wspomnieć o wadach. Przykładowo wycofywanie przesyłek przez polskie WERy - z powodu braku certyfikatu CE na opakowaniu i urządzeniu oraz bez polskiej instrukcji. W tej kwestii aliexpress wypina d**** na kupującego, bo jego obowiązkiem jest ŚWIADOMY zakup. W takiej sytuacji nie ma urządzenia i nie ma pieniędzy jeśli sprzedający nie pójdzie na rękę, Nie wspominając już o podatku VAT czy też rocznej gwarancji z pokryciem kosztów wysyłki w obie strony przez kupującego.

 

Po wskazówki i rozeznanie się w temacie zakupów w Chinach odsyłam na telchina.pl - wszystko jest w FAQ lub w odpowiednich wątkach (m.in. lista telefonów z CE). A jak ktoś chce mieć święty spokój lepiej niech kupi z polskiej dystrybucji.

Edytowane przez 40rozbojnik
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zamówiłem z tego linka, który podałem jako ostatni (od Empix). Wczoraj dzwoniłem, żeby się upewnić i potwierdzić wszystko, poinformowano mnie, że w środę planowana jest dostawa towarów, więc wysyłka od środy (kolor złoty, inne chyba mieli na stanie od ręki). Zgodziłem się :)

Jasne, potwierdzę gdy otrzymam, podam czas oczekiwania i dam opinię. Według sprzedającego, w czwartek/piątek powinno dotrzeć.

 

Podałeś telefon w identycznej cenie, co ten z "mojego" sklepu (tu inne kolory: link, ale srebrnego nie ma), a "w moim" masz gwarancję producenta. A przynajmniej tak zaznaczył, gdy pytałem, stwierdził że nie bawią się w naprawy i wysyłanie towaru, wymieniają go po prostu. Dlaczego tak, skoro drożej wychodzi, nie wiem. Ale innej "gwarancji producenta" już nie znalazłem - w przystępnej cenie i z fv 23% (gdzieś przewinęła mi się fv marża, ale to nie wiadomo skąd pochodzi telefon - może być "nowy, naprawiany" ;p).

Tak jak ktoś wcześniej napisał (podając też link do poradnika), gwarancja serwisowa = gwarancja na własną rękę z nie wiadomo jakimi częściami. Niby zaryzykować można (dopóki nie oferują FV marża), ale nie wiadomo na jaki serwis trafisz - czy jakiś doświadczony zespół, który ma dostęp do oryginalnych części, czy jakiś Janusz, co gdzieś w bramie po godzinach naprawia.

 

EDIT:


Paczka dotarła. Wczoraj przed 12 dzwoniłem się upewnić czy dotarło, ale chyba zapomniał o mnie :D Cóż, każdemu się zdarza. Niemniej jednak wysłał i dziś dotarło. W miarę dobrze zabezpieczone, wszystko jest OK. Ogólnie Empix mogę śmiało polecić, choć warto zadzwonić przed zakupem i się upewnić czy towar mają na miejscu, dopytać o wersje kolorystyczne i wszystko inne.

 

W zestawie telefon z naklejoną już folią (zmieniam na szkło), ładowarka + adapter na PL wtyczkę i jakieś papiery.

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.

Tylko jedna uwaga - mam biały przód, mimo że na zdjęciu był cały złoty :/ Ewentualnie złotym szkłem to jakoś "zatuszuję". Delikatne prześwity tylko przy kamerce. Raczej nic się nie powinno stać/przebarwić, prawda?

 

Skontaktowałem się i otrzymałem informację, że we wtorek (po świętach) sprawdzi to i da mi znać czy istnieje możliwość podmiany (aczkolwiek na stanie nie ma złotej wersji pełnej). Pytanie do znawców, istnieje w ogóle wersja w pełni złota czy się pomylił i zrobił zdj jakiegoś Note? Na google grafikach mi się rzuca w oczy cała złota, ale to google jednak...

Edytowane przez Szponix93
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...