Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

Kilka dni temu gdy włączyłem peceta, na monitorze nie pojawił się obraz, tylko informacja o braku sygnału. Ot tak po prostu pewnego dnia coś postanowiło się pochrzanić. Restartowanie peceta nic nie dało, ale cały czas mam do niego podłączony telewizor przez kabel hdmi (monitor jest na dvi), więc włączyłem tv i okazało się, że tam jest obraz, który od razu też pojawił się na monitorze. Myślałem, że problem jest rozwiązany ale on się powtarza.

Jest o tyle dziwny, że nie ma na niego jasnego rozwiązania. Czasem odłączę hdmi, zrestartuje pc i działa. Czasem odłączę dvi, zrestartuje kompa i po wykryciu sygnału podłączam z powrotem dvi. Czasem muszę nawet dwa na raz odłączyć i tak kombinować na różne sposoby. 

 

Telewizor od lat był podłączony i kiedyś miałem taką sytuację, że ekran ładowania systemu i loga płyty głównej pokazywał się na tv a później obraz wracał na monitor. Sytuacja wydaje się być podobna do obecnej, z tym, że odkąd kilkanaście miesięcy temu przeinstalowałem system, to pomimo podłączonego tv problem się nie powtórzył. Obraz na tv uzyskiwałem tylko wtedy kiedy sobie tego życzyłem.

 

W opcjach ekranów w Windowsie, mój monitor ma przypisaną cyfrę "2", choć nie wiem czy to ma jakieś znaczenie i nigdy nie zwracałem na to uwagi. W każdym razie napisane jest, iż monitor jest ustawiony jako główny wyświetlacz, a w polu "wiele ekranów" mam wybrane: Pokazuj pulpit tylko na 2.

 

Szukałem jakiejś opcji w BIOSIe która mogłaby odpowiadać za wybór ekranu ale nic nie znalazłem.

Moja płyta główna to MSI Z77A-GD55, system Windows 7 x64 z najnowszymi poprawkami, karta Gigabyte Radeon HD 7970Ghz.

Monitor to BenQ GL2450HM a telewizor Samsung UE32EH4000

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Powinno wszystko grać - ja mam u siebie tak samo, tyle że na nVIDii, ale to nie powinno mieć znacznia. Jakimś tam obejściem problemu jest wyłączanie telewizora przyciskiem, a nie pilotem - wtedy komputer nie powinien go wykrywać.

Link to post
Share on other sites

Ma znaczenie podłączenie monitorow. Jak system wskazuje Ci, że monitor jest jako '2' to jako 2 dostanie sygnal. Próbowałem wejść do biosu. Na którym ekranie Miałeś menu bios'u? Spróbuj zmienić monitor, tak żeby Windows rozpoznawał go jako '1' a nie '2'.

Edytowane przez _.SnK
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...