Skocz do zawartości

HD 7950 CrossFire problem


Recommended Posts

Witam

 

Mam problem z tymi kartami, wygląda na to, że nie działa mi Crossfire. Nie jestem w stanie odczytać danych drugiej karty (temp, ustawienia Mhz...). Problem odkryłem gdy postanowiłem zrobić sobie OC GPU. Przetestowałem je jedna po drugiej (tylko jedna naraz była w komputerze) by zobaczyć co jeszcze da się z nich wycisnąć. I gdy umieściłem obie w komputerze pojawiły się problemy. 

 

Dane:

model karty: GV-R795WF3-3GD

BIOS tych kart to najnowszy FX1

Sterowniki ATI 17.1.1

System Win 10 x64

i5 2500k 
ASRock P67 EXTREME4 GEN3
Corsair Vengeance 8GB 1600MHz

 

 

Karty testowałem w Furmarku a następnie w Heaven Benchmark 4.0.

Podczas grania w GTA V tylko jedna się grzeje.

Po umieszczeniu obu w slotach i uruchomieniu komputera w sterownikach nie mam nawet, żadnej opcji do zaznaczenia CF.

 

Natomiast w menedżerze urządzeń przy jednej z nich mam żółty trójkącik.

 

Karty na jednym jak i na drugim biosie nie chcą ze sobą współpracować.

Link to post
Share on other sites

Obie karty powinny być umieszczone w slotach PCIE2 i PCIE4 i powinny być połączone mostkiem Crossfire Bridge.

Proponuję zostawić obie karty w komputerze, użyć Display Driver Uninstaller (lub AMD Driver Uninstaller) w trybie awaryjnym, i dopiero potem zainstalować od nowa najnowsze sterowniki.

Jeśli obie karty działają indywidualnie, to upewniłbym się, czy masz wystarczający zasilacz.

Link to post
Share on other sites

Karty umieszczone mam w pierwszym i drugim slocie licząc od strony procesora.

Połączone są dwoma mostkami CF.

Myślę, że zasilacz 750W daje radę SeaSonic 750KM3 F3.

 

Kiedyś karty działały znakomicie ale przyznam się bez bicia, że od bardzo dawna nie sprawdzałem jak się mają.

Możliwe, że coś jest pomieszane w nowych sterownikach lub z samym systemem?

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...