Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Canon 1300D vs Nikon D3300

canon nikon 1300d d3300

Najlepsza odpowiedź TheZioMeK, 16 luty 2017 - 22:55

Już kupiony Nikon D5300. Temat do zamknięcia.

Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 TheZioMeK

TheZioMeK
  • Amator

• 55 postów

Napisano 30 styczeń 2017 - 19:47

Witam.

Potrzebuje zasięgnąć opinii który z tych aparatów będzie lepszym wyborem? Aparat jest dla osoby która zaczyna swoją przygodę z lustrzankami i raczej ten aparat będzie "na dłużej". Czy warto dopłacać do Nikona? Różnica jest dość duża w cenie, słyszałem jednak że aparaty są porównywalne. A może coś innego w podobnej cenie?

Liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam

EDIT: Prosiłbym również o porównanie do tych modeli Canona EOS 700D i Nikona D5300

Użytkownik TheZioMeK edytował ten post 30 styczeń 2017 - 19:52

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7401 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 31 styczeń 2017 - 08:47

Kupując lustrzankę należy myśleć o systemie a nie o konkretnym body i na tej bazie dokonywać wyboru. Systemu nie idzie tak łatwo i tanio zmienić jak aparat kompaktowy. No chyba, że myślisz o używaniu aparatu z kitowym obiektywem to wtedy faktycznie jak kompakt, rezultaty też podobne a czasami nawet gorsze.

Co do ceny - wg mnie te aparaty mają bardzo zbliżone ceny:

http://www.ceneo.pl/...KHBUmerhs9_Ggs0

http://www.ceneo.pl/...dxC3vWdkSE6cZA2

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 TheZioMeK

TheZioMeK
  • Autor tematu
  • Amator

• 55 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 19:46

Faktycznie musiałem porównywać Nikona z innym obiektywem. Więc który z tych aparatów będzie lepszym wyborem?

• 0

#4 mst1622

mst1622
  • Entuzjasta

• 692 postów
  • Miejscowość:PL

Napisano 13 luty 2017 - 20:18

Pentax K-50 

• 0

#5 TheZioMeK

TheZioMeK
  • Autor tematu
  • Amator

• 55 postów

Napisano 16 luty 2017 - 22:55   Najlepsza odpowiedź

Już kupiony Nikon D5300. Temat do zamknięcia.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: canon, nikon, 1300d, d3300

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych