Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Powoli przymierzam się do kupna nowych części. Do tej pory zmieniałem jakieś drobne rzeczy typu dysk, zasilacz itp itd gdy poprzednie ulegały awarii. Mój zestaw podaje poniżej a do sedna przejdę po opisie:

  • CPU: AMD Phenom II X4 955 + pierwszy SilentiumPC Fortis
  • MB: MSI 770-C45
  • GPU: Gigabyte Radeon HD7850 OC 1GB
  • RAM: Corsair Vengeance Low Profile 8GB DDR 1600MHz
  • PSU: Thermaltake SmartSE 530W
  • SSD: Crucial M500 120GB
  • HDD: Seagate Barracuda ST1000DM003 1TB
  • CASE: SilentiumPC M35

Z tego wszystkiego najnowsze są obudowa i zasilacz, do tego zostawiam jeszcze dyski, monitor i system a reszta będzie do wymianki. Na chwile obecną jako monitor posiadam Della U2414H a rozdzielczość z jakiej będę korzystać to podstawowo FullHD i niska 4:3 typu 1280x960 w grach. 

System który mam to Windows 10 i mam go poprzez upgrade z Windowsa 7 przez programik Microsoftu. Pytanie brzmi czy jak wymienię płytę główną to będę musiał kombinować z nowym systemem?

Kupno nowych części planowałem sobie rozłożyć na dwa miesiące. W pierwszym chciałem zająć się nową płytą, procesorem (podkreślam że w przyszłości raczej będzie kręcony), chłodzeniem i ramem a w następnym kupić nową grafikę. Aczkolwiek nie wiem jaki ma sens zostawić obecną grafikę przy nowym procesorze i czy nie zaszkodzi mi to bardziej niż pomoże. 

Komputer służy i będzie służyć głównie do gier (CS:GO, Overwatch) i renderowania filmów.

Początkowo myślałem o nowym intelu I5-7600k, ale nie wiem jak to jest z dostępnością płyt głównych albo upgradami biosów do starszych modeli. Tutaj potrzebuje waszej pomocy bo ja sam już od dawno mało interesowałem się kwestią hardware'u i mam zaległości do nadrobienia.

 

Na pierwszy miesiąc będę mieć około 2300 zł do przeznaczenia a grafika w następnym miesiącu to będzie i tak coś pokroju GTX1060 albo RX480. Z kwestią grafiki wstrzymam się jeszcze miesiąc. Pozdrawiam. 

Edytowane przez GhasuONE
Link to post
Share on other sites

 

 

Pytanie brzmi czy jak wymienię płytę główną to będę musiał kombinować z nowym systemem?

 

Prawdopodobnie tak

 

 

 

Komputer służy i będzie służyć głównie do gier (CS:GO, Overwatch) i renderowania filmów.

 

Na start 7850 spokojnie może zostać

 

 

 

Na pierwszy miesiąc będę mieć około 2300 zł

 

Jak masz brać same podzespoły i płacić prawie 30 zł za aktualizację biosu na Z170, to już lepiej dopłać i weź sobie Z270. Chociażby i5 7600K + MSI Z270 Tomahawk. Tutaj masz około 1800 zł. Chłodzenie SPC Fortis zostaje na stałe. Wrzuć pamięci DDR4 3000 MHz w zależności od tego ile chcesz. Możesz dać 2 x 4GB, 1 x 8 GB i dolożyć drugą kość za jakiś czas albo po prostu 2 x 8 GB zamykając tym samym budżet. Do gier wystarczy 8 GB. Nie wiem jak tam z tym renderowaniem u Ciebie. 

Link to post
Share on other sites

w razie czego użyj małego programu o wyciągania klucza windowsa jak coś to będziesz mógł go znowu aktywować 

ale system raczej ci normalnie zbootuje z nowej płyty głównej tylko będzie się dłużej włączał i pisał że konfiguruje nowy sprzęt 

to jest to samo co robię z moim dyskiem mam na nim 10 pro ze wszystkimi potrzebnymi programami podłączam go pod inne mobo i normalnie bootuje już aktywowany ps. moja wersja na tym dydku to OEM nie BOX  a i tak wszystko działa 

Link to post
Share on other sites

Wezmę 8GB w jednej kości a jak będzie trzeba (bo na chwilę obecną i tak się tego zbytnio nie wykorzysta) to dorzucę kolejne 8 kiedyś do dual channela.

Jakieś polecane i w miarę niedrogie kości na chwile obecną? Nie chciałbym kupować kota w worku. 

Co do płyty głównej. Są jakieś tańsze alternatywy na Z270 na chwilę obecną? Czy po prostu nie ma co oszczędzać na płycie głównej?

@diiaox. Mógłbym prosić o nazwę tego programu?. Dzięki za info że jest taka opcja :)

Edytowane przez GhasuONE
Link to post
Share on other sites

 

 

Są jakieś tańsze alternatywy na Z270 na chwilę obecną? Czy po prostu nie ma co oszczędzać na płycie głównej?

 

To już jest ta tańsza

 

 

 

to jest to samo co robię z moim dyskiem mam na nim 10 pro ze wszystkimi potrzebnymi programami podłączam go pod inne mobo i normalnie bootuje już aktywowany ps. moja wersja na tym dydku to OEM nie BOX  a i tak wszystko działa

 

Z tym, że jest to pewnego rodzaju loteria. Będzie / nie będzie działać. Tutaj będzie zmiana całej podstawki więc obawiałbym się najgorszego. Z drugiej strony na W10 tak nie skakałem ale W7 często wali niebieskim po oczach.

 

 

 

Jakieś polecane i w miarę niedrogie kości na chwile obecną? Nie chciałbym kupować kota w worku. 

 

Chociażby Kingston 8GB 3000MHz CL15 HyperX Savage czy też Corsair 8GB 3000 MHz CL15 Vengeance LPX 

 

Drugą kość dołóż z czasem bo zysk pracy w dualu na 1151 jest naprawdę zaskakujący. 

Link to post
Share on other sites

ta windows 7 u mnie prawie zawsze walił bsodem nawet po zmianie cpu trudno mi było go uruchomić 

jednak win 10 ma chyba ten plus że potrafi się dostosować do nowego sprzętu nie raz przekładałem ten dysk z systemem z x3450 do amd x4 640 lub nawet na starego pentiuma 4 965 kumpla i działało bez problemu tylko włączał się 1-2 min i chulał jak miło 

Link to post
Share on other sites

Słyszałem że upgrade Windowsa 7/8 nadal działa, tyle że Microsoft się o tym nie chwali. Ale dwa razy tego samego systemu raczej już nie dam rady zupgradować. Co do W10 to też wali niebieskim po oczach, nawet i bez zmiany platformy, nie martw się o to :).

 

O tym że zysk na dual channel jest - to doskonale wiem, prędzej czy później te dodatkowe 8GB u mnie wyląduje. Tym bardziej że ramy to i tak najbardziej wadliwa część w PC to nigdy nie wiadomo czego się spodziewać i lepiej mieć te dwie kości. 

Edit: Czytam o tym Windows 10 i myślę że to nie będzie żaden kłopot. Zostaje jeszcze support Microsoftu i podobno tam rozwiązują takie sytuacje gdzie ktoś zrobił upgrade z W7/W8 i zmieniał platformę. 

 

Jeden kłopot rozwiązany. Co do reszty to bardzo chętnie poczytam inne punkty widzenia na temat tego upgrade. 
To że będę zmieniał na 7600k jest praktycznie pewne bo na chwile obecną nic w tej kwocie lepszego nie kupie (poprawcie mnie jeśli się mylę). Reszta pozostaje otwarta.

Edytowane przez GhasuONE
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...