Skocz do zawartości

Słaba wydajność w grach pomimo dobrego sprzętu


Recommended Posts

Witam. http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif Tak jak w temacie, komputer zamula w grach pomimo dobrego sprzętu. Komputer jest po formacie, wszystkie sterowniki zainstalowane poprawnie. Komputer jest używany, ale w innych programach działa dobrze.
Mój sprzęt to:
Intel core i5 2500k 3,3ghz
nVidia geforce gtx 750ti 2gb(nowo kupiona)
RAM 8gb
Dysk 500gb
Zasilacz OCZ 500W
Windows 7

Nie wiem co jest nie tak http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/sad.gif . Może pamięć RAM jest walnięta? Proszę o szybką pomoc.

To jest mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość. Jeśli post jest w złym dziale to proszę powiedzcie w jakim mam go umieścić. http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/wink.gif 

Link to post
Share on other sites

Zdefiniuj "było słabo" - niski fps ? dropy fps ? trochę mało informacji by pomóc. gtx 750 ti to też nie jakiś mocarz, a csgo jest bardzi wymagający niż by się można spodziewać. PAladins nie znam. Daj więcej info to ktoś może coś wymyśli, bo tak to trochę szklana kula potrzebna...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No więc tak. Odpalam cs'a, ustawiam wszystko na średnie (według benchmarków powinno być jakieś 50-60fps) odpalam mapę i mam 10 stałych fps. W paladins podobnie, ale spadki mam tylko w "akcji" (gdy strzelam itp.).

Z góry mówię, że nie będę wymieniał na lepszą kartę graficzną, bo nie mam hajsu i wiem, że z tą dam radę zagrać, tylko coś jest nie tak.

Nie znam się na tym, więc zadawajcie pytania jak coś  ;).

Link to post
Share on other sites

Jakby to była wina dysku, to cały system działał by kijowo. Zresztą są darmowe apki do sprawdzania dysku (hdtach ,hdtest - coś takiego mi świta po głowie, ale to już pewnie "antyki" - nie mniej jedyne jakie kojarzę ;).

 

Do csgo 50-60 fps to i tak mało - polecam wszystko na low.

Nie mniej stałe 10 fps jest dziwne. Może masz jakąś apkę, która ogranicza ilość klatek? Może jakiś wadliwy vsync? Może fraps (nagrywanie video z prędkością 10 fps na przykład).

 

Tak jak sugerowali, odpal jakieś narzędzie monitorujące cpu usage, gpu usage, ram usage, temp usage - kiedyś riva tuner takie coś pokazywał, teraz nie wiem - można guglać.

 

Jak już odpalisz to włącz grę, załaduj mapę , po chwili biegania sprawdź jak się prezentują te wartości.

 

Jeszcze myślę czy wszystkie kable zasilające są podpięte. Ten GTX 750ti raczej nie wymaga dodatkowego zasilania. Do płyty głównej wpięte 6 pin zamiast 8 ? Albo 20 zamiast 24 ? Ale nawet nie wiem czy tak się da... i jakie byłyby efekty.

 

Odpal jeszcze 3d marka jakiegoś (ale raczej nie najnowszego, taki sprzed paru lat, adekwatnie to grafy), pc marka - będziesz miał pogląd na wydajność cpu, gpu.

 

A system oryginalny? Zaktualizowany? Sterowniki zainstalowane poprawnie - czyli jak?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakby to była wina dysku, to cały system działał by kijowo. Zresztą są darmowe apki do sprawdzania dysku (hdtach ,hdtest - coś takiego mi świta po głowie, ale to już pewnie "antyki" - nie mniej jedyne jakie kojarzę ;).

 

Do csgo 50-60 fps to i tak mało - polecam wszystko na low.

Nie mniej stałe 10 fps jest dziwne. Może masz jakąś apkę, która ogranicza ilość klatek? Może jakiś wadliwy vsync? Może fraps (nagrywanie video z prędkością 10 fps na przykład).

 

Tak jak sugerowali, odpal jakieś narzędzie monitorujące cpu usage, gpu usage, ram usage, temp usage - kiedyś riva tuner takie coś pokazywał, teraz nie wiem - można guglać.

 

Jak już odpalisz to włącz grę, załaduj mapę , po chwili biegania sprawdź jak się prezentują te wartości.

 

Jeszcze myślę czy wszystkie kable zasilające są podpięte. Ten GTX 750ti raczej nie wymaga dodatkowego zasilania. Do płyty głównej wpięte 6 pin zamiast 8 ? Albo 20 zamiast 24 ? Ale nawet nie wiem czy tak się da... i jakie byłyby efekty.

 

Odpal jeszcze 3d marka jakiegoś (ale raczej nie najnowszego, taki sprzed paru lat, adekwatnie to grafy), pc marka - będziesz miał pogląd na wydajność cpu, gpu.

 

A system oryginalny? Zaktualizowany? Sterowniki zainstalowane poprawnie - czyli jak?

Problemu ze sterownikami nie ma, bo robił mi to informatyk. Niestety on się na grach nie zna, więc nie pomógł mi w tej sprawie  :(. Sprawdzałem temperaturę poprzez MSI afterburner i w CS'ie już w menu (nie odpaliłem jeszcze mapki) procesor był nagrzany do 98°C!! Pytałem już na innych forach i wina jest chyba w paście termoprzewodzącej. Najprawdopodobniej jest już sucha i dlatego się przegrzewa. Jak mam rozumieć wysoka temperatura oznacza brak pełnej wydajności procesora?

 

PS. Z dyskiem i resztą podzespołów jest wszystko ok.

Edytowane przez EmineM295
Link to post
Share on other sites

 

 

Problemu ze sterownikami nie ma, bo robił mi to informatyk.

Jakoś uśmiech mi się pojawił , jak to przeczytałem. "Panie, a kto to panu tak spierd***?" -to się tyczy wielu rzeczy - remontów mieszkania, naprawy samochodów oraz jak się parę razy przekonałem - serwisu komputerowego (bardziej "serwisu"). Ale to mała dygresja.

 

Jeśli procek ma 98 stopni, to problem może być grubszy niż tylko pasta.

1) czy procek jest jakkolwiek podkręcony? (do sprawdzenia w bios lub cpu-z)

2) czy procek pracuje na właściwym napięciu? (do sprawdzenia w bios lub cpu-z)

3) jakie chłodzenie jest zamontowane? Seryjne? Może warto je odkurzyć? 

4) czy chłodzenie na pewno dobrze przylega do procesora? może jest jakoś luźno lub krzywo

5) jaką i jak nakładać pastę - jest masa filmików na jutubie. Jak sobie nie poradzisz to serwis. 

3,4,5 - oczywiście trzeba fizycznie w obudowie sprawdzić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...