Skocz do zawartości

GTX1050Ti brak większej rozdzielczości niż 1024x768


Recommended Posts

Witam forumowiczów,
jestem posiadaczem tej karty graficznej lekko ponad 2 tygodnie. Przez ten czas sprawowała się bardzo dobrze i nie miałem z nią żadnych problemów, do wczoraj. Postanowiłem bowiem wyłączyć xbox dvr (zmieniłem także w panelu physix z procesor na automatyczny czyli karte), aby zobaczyć czy to podniesie w jakiś sposób fps w csie. Zrobiłem to sposobem stąd z edycją rejestru, aby zatwierdzić zmiany uruchomiłem komputer ponownie i ... maksymalna rozdzielczość jaką mogę ustawić to 1024x768 (jest jeszcze 800x600).
Uruchomiłem ponownie komputer, ale to nic nie dało tak samo jak próba aktualizacji sterowników.
Dzisiaj zająłem się tym na poważnie i odinstalowałem sterowniki, zainstalowałem na nowo (i przez windows update i ze strony gigabyte i przy użyciu nvidia experiance). Niestety za każdym razem maksymalna rozdzielczość to 1024x768. Do użytku biurowego udało mi się to ominąć ustawiając niestandardową rozdzielczość w panelu nvidii, ale przy próbie uruchomienia chociażby CS nie mam w nim możliwości ustawienia wyższej rozdzielczości. 
Natywna rozdzielczość monitora to 1680x1050@60Hz
Płyta główna: Asus H110M-K, zasilacz Antec 500, podłączony jestem przez DVI.
Dodam, że na integrze wszystko jest normalnie, aczkolwiek nie chciała mi odpalić integra na tym DVI poszło na D-Subie dopiero. 
Czy ktoś miał już z takim czymś do czynienia? 
Z góry dziękuję za każdą pomoc  :) 
 

Link to post
Share on other sites

Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem czy nie zmieniła się rozdzielczość po prostu na niższą, ale były tylko 2 opcje 

 http://image.prntscr.com/image/eabb0a367edd4a74bd9252438d7adab5.png

 

przy czym to 1680x1050 jak pisałem jest z niestandardowych ustawień w panelu nvidii, ale jest to jedynie półśrodek pozwalający na jako takie użytkowanie, a nie rozwiązanie problemu (szczególnie, że jeszcze wczoraj mogłem wybierać z szeregu różnych rozdzielczości normalnie)

http://image.prntscr.com/image/acce0a9eb0d64c4f9e714e985b14e11b.png

Link to post
Share on other sites

na grzebałeś coś w rejestrze po co wyłączałeś coś w rejestrze możesz to wyłączyć normalnie w ustawieniach

 spróbuj cofnąć to co zrobiłeś w rejestrze usuń sterowniki przez program DDU 

 i pobierz te sterowniki bo z płyty itp są już stare itp 

http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/114491/pl

Wszystko co napisałeś zrobiłem. Pierwsze co usunąłem ten wpis (aczkolwiek uważam, że nie ma on nic wspólnego z moją przypadłością). Jak pisałem sterowniki były usuwane (tak tym programem) i instalowałem nowe na 3 różne sposoby. Niestety bezskutecznie :/ 

Link to post
Share on other sites

Użyj przywracania systemu Windows.

 

Użyłem, przywróciłem do kopii sprzed 2 dni (26.01) i o ile przywracanie przebiegło pomyślnie o tyle z rozdzielczością nic się nie zmieniło dalej ten sam problem :/ A format to jednak ostateczność dla mnie. Zastanawiam się nad tym czy to wina sterowników, czy może samej karty, albo jakiegoś innego podzespołu może być.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...