Skocz do zawartości

Komputer nie wyświetla obrazu, dziwnie się zachowuje


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gezzior,

Recommended Posts

Hej. 
Podczas grania padł mi dzisiaj komputer. Ekran zrobił się szary, a komputer się zawiesił. Zrestartowałem więc go, by zadziałał na 5 minut i sytuacja się powtórzyła. Po tym drugim razie, komputer po włączeniu nie wyświetla w ogóle nic na ekranie oraz nie świecą się klawiatura i myszka. Nie wiem czy to istotne, ale krótko przed pierwszym razem wyciągałem z portu na obudowie mikrofon. 

Sprawdzałem kilka możliwych rozwiązań:

- zwarłem cmos - bez efektu

- wyciągnąłem ramy, najpierw pojedynczo - bez efektu, potem oba na raz - odezwała się płyta

- wyciągnąłem grafikę - tutaj sprawa jest skomplikowana, mianowicie:
Gdy grafika jest w komputerze, nie świecą się klawiatura i myszka, a komputer na naciśnięcie przycisku włączania reaguje od razu wyłączając się. Nigdy się tak nie działo, by wyłączyć komputer przyciskiem power musiałem go przytrzymać przez kilka sekund.

Gdy grafiki nie ma w komputerze, zachowuje się on całkiem normalnie, tj. świecą się podzespoły, przycisk power działa tak jak zwykle. Jednakże, po podłączeniu hdmi do płyty (do grafiki zintegrowanej) dalej nic się nie wyświetla na ekranie. Ew może być to spowodowane tym, że bios nie umie przełączyć grafiki na zintegrowaną, ale do biosu nie mam się jak dostać.

 

Zastanawiam się nad tym co mogło paść i czy da się to jakoś naprawić. Głównymi podejrzanymi są grafika i zasilacz. Problemy z wyświetlaniem obrazu w obu przypadkach, gdy grafika jest w kompie i jej nie ma każą myśleć, że problem z zasilaczem. Ale to po wyjęciu grafiki komputer zaczyna 'normalnie' działać. 
Wiem że problem jest skomplikowany, ale bardzo proszę forumowiczów o pomoc.
Dla zasady jeszcze specyfikacja komputera:
Płyta MSI b85-g43

Grafika MSI Radeon r9 280x

Procesor intel i5 na ten moment nie pamiętam modelu, chyba 4570

2 kości ramu po 4gb, Crucial Ballistix

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...