Skocz do zawartości

Tani gtx 1070 czy droga 1060?


Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad kupnem gtx 1060 od asusa w wersji strix 
https://morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-1060-6gb-gddr5-192-bit-1x-dvi-d-2x-hdmi-2x-displayport-strix-gtx1060-6g-gaming-774584/
Powinienem poradzić sobie z oc więc nie ma sensu dopłacać do fabrycznie podkręconej. Moje pytanie jest następujące czy jest sens dopłacić i kupić 1070 od zotac'a https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1070-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-bulk-zt-p10700d-10b-991790/
Zastanawia mnie owa wersja zotac'a

 Nie mogę znaleźć żadnych informacji/testów owego modelu 1070, może ktoś posiadający więcej wiedzy doradziłby mi co powinienem zrobić.

Link to post
Share on other sites

każdy gtx 1070 będzie szybszy od nawet podkręconego gtxa 1060, ten zotac to powiedziałbym bardzo średni wybór, chłodzenie turbinowe da o sobie znać pod względem głośności, co do strixa 1060 okroili go z leda na backplate( nie wiem czy o tym wiedziałeś) karta cicha tylko czy warta tej ceny. 

Link to post
Share on other sites

każdy gtx 1070 będzie szybszy od nawet podkręconego gtxa 1060, ten zotac to powiedziałbym bardzo średni wybór, chłodzenie turbinowe da o sobie znać pod względem głośności, co do strixa 1060 okroili go z leda na backplate( nie wiem czy o tym wiedziałeś) karta cicha tylko czy warta tej ceny. 

Nie wiedziałem, teraz dopiero zwróciłem uwagę. Czyli uważasz że nie warto dopłacać zważywszy na jakość i hałas?

Link to post
Share on other sites

jeśli możesz dołożyć do tej 1070 to lepiej się rozejrzeć za jakimś niereferentem no chyba że Ci hałas nie przeszkadza, w ogóle podaj resztę specyfikacji komputera.

 

Cpu ~ i5 6600k (oc 4.7)

Ram ~2x8gb corsair 3200mhz cl16

Psu ~Corsair RM550X

Mobo ~z170a mgaming titanium

 

Posiadam kwotę około 1800zł i zastanawiałem się czy jest sens dozbierać i kupić jednak troszkę mocniejszą grafe ale jeśli mówisz że średniawa to chyba zrezygnuję z tej opcji 

Link to post
Share on other sites

Byłoby ciężko, mam problem z wyborem grafiki od listopada. Wersja od msi jest sporo droższa, nawet do tego zotac'a musiałbym dorzucić 100zł ale msi chyba się nie uda wyciągnąć. Planowałem mieć kartę minimum te 2/3 lata. Fajne jest to że 1070 posiada SLI. Niestety brakuję tego w 1060..

Link to post
Share on other sites

Możesz wziąść rxa 480 nawet tego strixa jak Ci się podoba (ten już ma podświetlany backplate), sam posiadam i jestem zadowolony, po undervoltingu trzyma stabilne 1330mhz na 1.080mv przy max temp 64 stopnie po godzinnej grze w wiedźmina, gdzie wentylatory skręciłem do 1600rpm żeby nie były słyszalne.

Link to post
Share on other sites
Fajne jest to że 1070 posiada SLI. Niestety brakuję tego w 1060..

żadna strata, łączenie kart chyba nigdy nie było opłacalne, chyba że łączysz topowe układy by zmaksymalizować wydajność

 

 

Możesz wziąść rxa 480 nawet tego strixa jak Ci się podoba

 

Strix jest w cenie MSI Gaming i raczej nie ma argumentów by wybrać tego pierwszego

jak ktoś lubi kombinować z biosem karty by poprawić kulturę pracy, to już lepiej brać XFX GTR ze względu na świetną sekcję zasilania

Edytowane przez Vemorion
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Według mnie najtaniej sensowny GTX1070 to:

 

Palit Jetstream, pół-pasywny i ogólnie cichy w grach, dostępny na arest.pl za 1975 zł

 

https://www.arest.pl/produkt/52680/PCIex-PALIT-GTX-1070-8-GB-DDR5-256-bit-DVI-HDMI-D-PORT-NE51070015P2J

 

jedyny minus to zajmuje prawie 3 sloty :l

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Patrząc na różnego rodzaju testy 1060 chciał, nie chciał wypada w większości tytułów lepiej od rx'a dlatego skłaniałbym się bardziej ku nvidi. W szczególności po znalezieniu dzięki koledze wyżej wersji palit JetStream ale 1060, w przystępnej ceniehttp://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/palit-geforce-cuda-gtx1060-jetstream-6gb-gddr5-192bit-dvi-3dp-1 (skoro nie warto przepłacać za asusa). Nie ukrywam że chodzi również o wygląd a ta karta pasuje kolorystycznie. Dobry wybór?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...