Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam kolegów forumowiczów!

 

Przymierzam się do kupna komputera stacjonarnego takiego,  żeby nadążał za wymaganiami gier na chociaż kilka lat i pozwalał na stream w przyzwoitej ilości fps. Złożyłem sobie pewien zestaw, ale że jestem laikiem chciałbym żeby jakiś spec to zweryfikował.

 

Moje wątpliwości odnoszą się do:

- czy nie przepłacam za jakieś podzespoły, płacąc tylko za nazwę która nie koniecznie oddaje wydajność

- czy dobrane chłodzenie do procesora będzie wystarczające

- czy dobrany zasilacz będzie wystarczający

- czy płyta główna da radę obsłużyć inne podzespoły

 

Moja konfiguracja: http://tnij.org/s15bsfz

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A gdzie Ty teraz dostaniesz 980 Ti ? Teraz jest 1070 zamiast GTX 980 TI. 

 

Ogólnie zestaw jest do bani pod wieloma względami. 

 

Procesor z odblokowanym mnożnikiem i płyta która nie umożliwia OC. Kiepskie chłodzenie na CPU jeżeli już mowa o OC. Wersja CPU OEM z o rok krótszą gwarancją. Pamięci w jednej kości, kiepski SSD, zasilacz, obudowa

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No jeszcze nie to ale jest blisko. 

 

6700K jest praktycznie w cenie 7700K

Mobo z słabszą sekcją zasilania i z dość słabo przekonywującymi radiatorami na niej 

Strasznie drogi model 1060

SSD na TLC

Nieopłacalny zasilacz

 

1 x  Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX 1 x  Intel Core i7-7700K /4.2GHz, 8MB, LGA1151, BOX/ 1 x  MSI Z270 Tomahawk /intel Z270, LGA1151/ 1 x  SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z) 1 x  Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny 1 x  Palit GeForce GTX1060 JetStream 6GB DDR5 192bit (1708/8000) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  SilentiumPC Fortis 3 HE1425 1 x  A-Data SP920 128GB SATA3 (560/180MB/s) MLC
 
5269 zł +  Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
 
7700K na Z270 + chłodzenie z 140 mm wentylatorem, SSD na MLC, GPU w dobrej cenie z dobrym chłodzeniem, 449W na +12V z sporym zapasem  
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...