Skocz do zawartości

Ciągłe restarty komputera. Serwisy rozkładają ręce.


Recommended Posts

 68 stopni to dużo. Czujnik CPU pokazuje temperaturę ogólną układu a poszczególne rdzenie mogą się rozgrzewać jeszcze bardziej. Intel gwarantuje poprawne działanie tego procesora do 72 stopni. Podejrzewam, że w grach na boxowym chłodzeniu taką temperaturę możesz uzyskać.

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

 68 stopni to dużo. Czujnik CPU pokazuje temperaturę ogólną układu a poszczególne rdzenie mogą się rozgrzewać jeszcze bardziej. Intel gwarantuje poprawne działanie tego procesora do 72 stopni. Podejrzewam, że w grach na boxowym chłodzeniu taką temperaturę możesz uzyskać.

 

Nie wiem o jakim procesorze mówisz ale mój, z tego co jest napisane na stronie intela maksymalnie może uzyskać 100 stopni. (Intel i7-4700HQ 2,4-3,4GHz) a co do temperatury 68 stopni to w moim laptopie raczej to normalna temperatura. Zazwyczaj przy graniu jest 76-80. Poszczególne rdzenie miały temperaturę w granicach 65-68-podałem wartość maksymalna. Przy korzystaniu z przegladarki, YT czy tez ogladanie filmow temperatura wynosi 44-46 na rdzeniach.

 

16983527cc586ea9med.jpg

 

Edytowane przez Orghaz
Link to post
Share on other sites

Było od razu mówić, że bez zasilacza się nie wyłącza... Panel sterowania > Komputer Przenośny > Zmień ustawienia baterii > Opcje Zasilania > zaznaczasz wysoka wydajność i pod tym klikasz zmień ustawienia planu > Zmień zaawansowane ustawienia zasilania > Tam sprawdź wszystko. Najważniejsze to użycie procesora które ustaw na 100 albo 99%.

Link to post
Share on other sites

Sam miałem problem z tym zasilaczem, serwis twierdził że wszystko ok a jak sam podmieniłem wszystko zaczeło chodzić, trzymał napięcia ale w tych zasilaczach są miernej jakości kondensatory i to one powodują problemy, zaznaczę że też miałem restarty bsody i nieszczęsny błąd 41.

Link to post
Share on other sites

Komputer oddany do serwisu, wstępna diagnoza to zasilacz mimo moich zapewnień że już był kilka razy sprawdzany. Dam znać jeśli się uda im coś wyczarować, ponoć maksymalnie jutro do odbioru.

 

EDIT: Chciałbym podziękować za waszą pomoc mimo iż nie udało się rozwiązać problemu! Bardzo dziękuję :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Wściekły Drwal
Link to post
Share on other sites

Nie wiem o jakim procesorze mówisz ale mój, z tego co jest napisane na stronie intela maksymalnie może uzyskać 100 stopni. (Intel i7-4700HQ 2,4-3,4GHz) a co do temperatury 68 stopni to w moim laptopie raczej to normalna temperatura. Zazwyczaj przy graniu jest 76-80. Poszczególne rdzenie miały temperaturę w granicach 65-68-podałem wartość maksymalna. Przy korzystaniu z przegladarki, YT czy tez ogladanie filmow temperatura wynosi 44-46 na rdzeniach.

 

Owszem, CPU może uzyskać 100°C ale na pewno przełoży się na to spadek wydajności pracy. Potwierdzam, że 76-80°C przy graniu to dużo. Zainwestuj w porządne chłodzenie.

 

Link to post
Share on other sites

Z własnych doświadczeń wiem, że powyżej 70 stopni elektronika może działać poprawnie ale wcale nie musi. Układy pracujące z wysoką częstotliwością są bardzo wrażliwe na temperaturę. Im bardziej skomplikowany układ tym gorzej. Tak mnie uczono na zajęciach z elektroniki i tego się trzymam. Temperatura szkodzi elektronice i jest zjawiskiem nie pożądanym. Nie ma gwarancji, że tak grzejący się CPU jak u Ciebie zawsze będzie działał stabilnie. 

Link to post
Share on other sites

Z własnych doświadczeń wiem, że powyżej 70 stopni elektronika może działać poprawnie ale wcale nie musi. Układy pracujące z wysoką częstotliwością są bardzo wrażliwe na temperaturę. Im bardziej skomplikowany układ tym gorzej. Tak mnie uczono na zajęciach z elektroniki i tego się trzymam. Temperatura szkodzi elektronice i jest zjawiskiem nie pożądanym. Nie ma gwarancji, że tak grzejący się CPU jak u Ciebie zawsze będzie działał stabilnie. 

 

A ja dodam, że producenci stosują w płytach coraz cieńszy laminat w przynajmniej niskiej i średniej półce cenowej co również ma niebagatelny wpływ na ozgrzany nadmiernie podzespół.

Link to post
Share on other sites

Więc jakie temperatury powinien osiągać laptop przy obciążeniu? Mam rozumieć że skoro mój laptop od nowości osiąga takie temperatury to jest to wada fabryczna? Co z laptopami MSI np ge72 apach który grzeje się nawet do 84 stopni? Też fabrycznie od nowości osiąga zbyt wielkie temperatury? Pisząc ze na moim miejscu zainwestował byś w wydajniejszy układ chłodzenia, co właściwie masz na myśli? Podstawke chodzącą?

 

Przeczytałem dwie recenzję mojego laptopa, przy pełnym obciazeniu z jedną kartą graficzną osiągnął nawet 90stopni a z dwiema 98 Stopni.

Edytowane przez Orghaz
Link to post
Share on other sites

 

 

Więc jakie temperatury powinien osiągać laptop przy obciążeniu? Mam rozumieć że skoro mój laptop od nowości osiąga takie temperatury to jest to wada fabryczna? Co z laptopami MSI np ge72 apach który grzeje się nawet do 84 stopni? Też fabrycznie od nowości osiąga zbyt wielkie temperatury? Pisząc ze na moim miejscu zainwestował byś w wydajniejszy układ chłodzenia, co właściwie masz na myśli? Podstawke chodzącą?

 

Temperatury laptopów takie już są. Wczoraj bawiłem się starym laptopem i na grafice potrafiłem wycisnąć 150 stopni. 

Link to post
Share on other sites

Ogrhaz ogarnij sobie sterowniki grafiki w tym twoim laptopie. Nowsze lub starsze byle inne od tych co masz teraz.

 

A skad wiesz jaki mam? Instalowalem juz stare,starsze, nowsze i najnowsze.. Problem caly czas jest..Bez zasilacza dziala, z zasilaczem starym nie, innym nowym tez nie, przy oknie gdzie temperatura otoczenia jest 9 stopni tez reset. Bez baterii to samo.. Czy moze to byc jakis "zimny lut" na plycie?

Edytowane przez Orghaz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...