Skocz do zawartości

Ciągłe restarty komputera. Serwisy rozkładają ręce.


Recommended Posts

Witam serdecznie :)

 

Mam problem z komputerem. Zaczął się on na początku stycznia. Mianowicie podczas próby gry w jakąkolwiek grę następuje restart komputera. Czasem jest to 5sec gry a czasem 5minut. Na początku problem dotyczył jedynie gry Overwatch, 3 minuty i po grze. Po zmniejszeniu detali na minimum dało się grać około godziny, podczas gdy Wiedźmin 3 chodził na ultra bez problemów. Niestety po jakimś czasie problem zaczął dotykać innych gier jak jakiś wirus. Sprzęt zaczął wędrówkę po serwisach w Warszawie, łącznie odwiedził ich aż 4. I w każdym to samo "nie mamy pojęcia co się stało". Sprawdzali wszystkie części komputera od A do Z i nic. Każdy serwis mówił że wszystkie części są ok. Obecnie poddałem się i nie wiem już co robić. Po tej wędrówce skończyło się na tym że nagle Overwatch chodzi na full detalach ale nadal tylko 1h, Diablo 3 działa dopóki nie skorzystam z portalu, Wiedźmina przerasta obecnie nawet menu. Proszę o pomoc.

 

1.Konfiguracja komputera: Mój komputer znajduje się tutaj, posiada jedynie inna obudowę http://forum.benchmark.pl/topic/180926-stacja-wy%C5%82%C4%85cznie-do-grania-bud%C5%BCet-4000z%C5%82/?p=1881767
2.System operacyjny: Windows 10 Home 64bit
3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: W sprzęcie nie wystąpiły żadne zmiany, z programów nic nie usuwałem jedynie instalowałem CCleaner i gry.
4.Używany program antywirusowy: darmowy AVAST
5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: Niestety nie znam się na komputerach więc ograniczyłem się do pójścia z komputerem do kilku serwisów.
 
 
Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Z opisu, który podałeś trudno jednoznacznie wytypować od razu element, który może powodować problemy. Trzeba przeprowadzić sporo testów by coś ustalić. Do objawów najbardziej pasują problemy z zasilaczem. I od niego bym zaczął. Podmień zasilacz na inną dobrą konstrukcje o podobnej lub większej mocy. Sprawdź jak będzie.  

Link to post
Share on other sites

Sprawdź sobie sterowniki czy masz aktualnie jeśli tak wgraj starsze jak nic nie da spróbuj na innym systemie oraz dysku. W10 albo sterowniki według mnie mogą lecieć w kulki, skoro sprzętowo wszystko jest ok.

Link to post
Share on other sites

Ok. A czy serwisanci sprawdzali podstawkę LGA procesora pod kątem wygięcia pinów? 

Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia. Ponoć wyjmowali wszystko i pojedyncze podzespoły sprawdzali w innych komputerach i było ok.

 

A sprawdzałeś dziennik zdarzeń systemu? Może jest tam jakiś krytyczny błąd i warto przegooglać.

W zdarzeniach krytycznych wyskakuje Kernel Power Identyfikator zdarzenia 41 Kategoria zadania (63)

 

Na 100% nie może to być zasilacz skoro 4 różne serwisy go sprawdzały i jak tylko opisywałem im problem to słyszałem "to musi być zasilacz" a później "to jednak nie był zasilacz".. Może miałem pecha i źle trafiałem heh :)

Ktoś zna może dobry serwis w Warszawie? Jestem gotowy jeszcze raz spróbować.

Link to post
Share on other sites

Obstawiam konflikt Avasta ze sterownikiem karty graficznej. Odinstalowałbym tego kiepskiego antywirusa.

 

Restarty mogą być spowodowane temperaturą procesora lub grafiki. Sprawdzałeś temperatury?

 

PS

Myślałem, że Wawka ma lepszych speców, ale pewnie wszyscy już wyjechali ;)

Link to post
Share on other sites

Avast usunięty, sterownikami mieszałem i nadal nic. Overwatch teraz też się gasi po sekundzie. Jedyne co pozostało to zainstalowanie windowsa 7. 

 

Obstawiam konflikt Avasta ze sterownikiem karty graficznej. Odinstalowałbym tego kiepskiego antywirusa.

 

Restarty mogą być spowodowane temperaturą procesora lub grafiki. Sprawdzałeś temperatury?

 

PS

Myślałem, że Wawka ma lepszych speców, ale pewnie wszyscy już wyjechali ;)

Dzwoniłem do ostatniego serwisu w jakim był i tam mi powiedziano że sprawdzano temperatury i nic się nie grzało :/

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

mam dokładnie taki sam problem co kolega..Również jakoś w połowie stycznia laptop zaczął mi się resetować przy graniu w grę Blizzard "Heros od the Storm". Zazwyczaj resetuje mi się po ok 5min gry i dodam ze przy innych grach laptop się nie resetował. Rozłożyłem laptopa, wyczyściłem (znikoma ilość kurzu) i wymieniłem pastę termoprzewodzaca. Niestety ale problem nie zniknął, pomyślałem ze to przez temperaturę w pokoju gdyż mam 24-26 stopni ale wcześniej wszystko było ok. Zacząłem grac przy otwartym oknie i nawet na ustawieniach "Extreme" laptop chodził jak przecinak bez problemów. Żeby nie obciążać niepotrzebnie karty grałem na ustawieniach niskich i temperatura CPU i GPU sięgała do max 67 stopni. Wczoraj laptop zaczął mi się znów wyłączać nawet przy otwartym oknie, przy grze blizzarda i Leauge of legends ale np przy Wordl of Tanks na maksymalnych ustawieniach grafiki, działa poprawnie. Sprawdzałem temperatury w programie AIDA64 Extreme i HWMonitor, bez obciążenia temperatura ok 42 stopnie CPU i GPU a przy obciążeniu (podczas gry) CPU 76-79 a GPU 74-78. Robiłem test obciążenia CPU i GPU jak i ramu i laptop rozgrzał się do 89 stopni ale nie było żadnego resetu. Dziwi mnie przypadek kiedy w czasie zaistniałego problemu, następnego dnia była aktualizacja sterownika karty grafiki i mój problem zniknął, nawet nie musiałem grac przy oknie ale dwa dni później znów to samo. Usunąłem sterownik karty graficznej i zainstalowałem starszy ale dalej to samo. Rece już opadają.. Dziwne jest tez to ze w tym samym czasie ja i kolega mamy taki sam problem z laptopem. 

 

Lenovo ideapad y510p

Intel i7 4700HQ+ Intel HD graphics 4600

ram 8 GB

Nvidia GT755m

Link to post
Share on other sites

@Wściekły Drwal oraz Orghaz - w momencie kiedy wystąpi błąd sprawdźcie co się  dzieje w Dzienniku zdarzeń Windows - zakładka System i Aplikacje. Obstawiam wadliwy sterownik do grafiki. Czasami producenci kart gdy pojawia się nowy sterownik, informują jakie poprawki do jakich gier zostały wdrożone. Poproszę o zrzuty dziennika z treściami błędów krytycznych (na czerwono) od godziny wystąpienia błędy - do 10 min wstecz.

 

I jeszcze taka myśl: odinstalujcie porządnie stery np. DDU Uninstaller, po restarcie  zainstalujcie TYLKO sterownik główny+PhysX i nic więcej z dodatkowych opcji sterownika NVIDIA. Jeśli najnowszy nie pójdzie to o jeden schodek wstecz jeśli chodzi o wersję steru.

Edytowane przez Marqvs
Link to post
Share on other sites

@Wściekły Drwal oraz Orghaz - w momencie kiedy wystąpi błąd sprawdźcie co się  dzieje w Dzienniku zdarzeń Windows - zakładka System i Aplikacje. Obstawiam wadliwy sterownik do grafiki. Czasami producenci kart gdy pojawia się nowy sterownik, informują jakie poprawki do jakich gier zostały wdrożone. Poproszę o zrzuty dziennika z treściami błędów krytycznych (na czerwono) od godziny wystąpienia błędy - do 10 min wstecz.

 

I jeszcze taka myśl: odinstalujcie porządnie stery np. DDU Uninstaller, po restarcie  zainstalujcie TYLKO sterownik główny+PhysX i nic więcej z dodatkowych opcji sterownika NVIDIA. Jeśli najnowszy nie pójdzie to o jeden schodek wstecz jeśli chodzi o wersję steru.

Czy chodzi o to?

1812f1edff3ebf15med.png

 

Sterowniki sprawdziłem wszystkie które znalazłem na stronie Nvidia czyli chyba aż do stycznia 2016.

Link to post
Share on other sites

Wejdź jeszcze w zdarzenia administracyjne tam, jeżeli wystąpiły, powinny być błędy aplikacji i systemu, które mogą powodować te restarty. Pokaż screena z HWiNFO, przy uruchamianiu programu zakładka Sensors.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/441737e1b2ca9644

http://www.fotosik.pl/zdjecie/1caa8930eb146b8a

http://www.fotosik.pl/zdjecie/258f1bb9b0fb2dd4

http://www.fotosik.pl/zdjecie/f7dce25b501a0dcf

 

W tych zdarzeniach pojawia sie błąd Kernel "System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania."

Edytowane przez Wściekły Drwal
Link to post
Share on other sites

Jestem przekonany, że w sterownikach nie ma co grzebać. Wszystko dzieje się przy dużym obciążeniu platformy. Dlatego musisz przeprowadzić kilka testów. Potem zobaczymy. Na początek test dysku programem HD Tune(zakładka Health i Error scan). Zobaczymy czy program zarejestrował jakieś dodatkowe błędy. Potem test pamięci w bios musisz mieć aktywne profile X.M.P bez nich mogą być problemy. Test pamięci wykonaj tym programem http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,Program,Windows,12556.html pobierz wersję na USB albo wypal plik iso na płycie i uruchom test z płyty. Dwa pełne przejścia pass powinny wystarczyć(no errors w czasie testu). Potem test obciążenia CPU http://www.dobreprogramy.pl/OCCT,Program,Windows,28567.html 

 4 godziny takiego testu powinny wystarczy ale możesz przeprowadzić dłuższy test. Jeśli testy nic nie wykażą, a wiemy, że są problemy z grafiką. Spróbuj odpalić dowolną grę na karcie zintegrowanej(wiem szału nie będzie ale nie o to tu chodzi). Wyciągnij grafikę GTX970 z obudowy a monitor podłącz do karty na płycie. Jeśli i tu gry będą się wysypywać pozostaje podmienić CPU i przetestować wszystko jeszcze raz. Gdyby na grafice zintegrowanej gry działały ok, trzeba zamontować inną kartę grafiki w slocie PCI-X i ją przetestować. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Panowie czy to że laptop chodzi mi normalnie bez podlaczonego zasilacza, czy to coś oznacza? Gram w diablo 3 na wysokich ustawieniach od 15min i jest ok. Temperatura CPU max 52,GPU max 48,hdd 38.Doczytalem się innego tematu tu na forum gdzie wiele osób miało czy też ma taki problem co my i niektórzy pisali że to zasilacz ale w wielu przypadkach zasilacz był dobry a mimo to resetu dalej były.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...