Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Bateria w Acer F 15

bateria acer

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 aniiiax

aniiiax
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 19:24

Witam, zakupiłam laptopa Acera F 15

Mam takie pytanie, jak zadbać o baterię? Bateria jest wbudowana i nigdzie nie widzę opcji typu "tryb ochrony" etc. tak aby laptop podłączony był, brał prąd z zasilacza a bateria sobie spokojnie spoczywała, a  nie przeładowywała się.

Bardzo proszę o pomoc, nie chcę jej zniszczyć a większość czasu laptop będzie w domu lub w zasięgu kontaktu więc szkoda, żeby bateria mi się niszczyła, a ciągłe ładowanie i odłączanie jest męczące...

pomocy xD

• 0

#2 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3736 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 20:45

Niestety nie masz wielkiego wpływu na to jak szybko ulegnie twój akumulator ulegnie awarii, bo to zależy od wielu czynników. Temperatura, ilość cykli ładowania rozładowania, trwałość samej baterii itp. Akumulatory w laptopach zwykle nie wymagają formatowania. Jeśli ładujesz aku bo będziesz korzystał za baterii, to staraj się baterię ładować do pełna i nie doładowywać po trochu. Przeładować baterii nie zdołasz bo to niemożliwe o to się nie martw. Nad procesem ładowania czuwa elektronika i mało prawdopodobne by takie zdarzenie miało miejsce. Baterie jeśli puchną to raczej od zwarcia cel niż z przeładowania. Ładowarkę najpierw podłączaj do gniazdka 230V później do laptopa. Unikniesz przepięć.        

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bateria, acer

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych