Skocz do zawartości

Do 1.5tys. Nowe życie: mobo, GPU, CPU i RAM :)


Recommended Posts

Witam, postanowiłem w końcu nie wskrzeszać trupa, tylko podarować mu nowe życie, w związku z tym, mojego blaszaka czeka większa przebudowa :) Do dzisiaj, po odmłodzeniu kilka lat temu, siedziałem na [email protected] + Scythe Infinity, Abit IP35-E, OCZ Platinium 2x2gb@860 i Radeon HD6770. Niestety ich czas nadszedł i nie ma sensu pakować w nich więcej siana.

 

  • Zastosowanie komputera Chciałbym, żeby był w stanie sobie spokojnie poradzić z nowszymi fps'ami sieciowymi, typu: Overwatch, BF1, czy nowe Call of Duty. Mam nowy monitor 23", także chciałbym, żeby dał radę przy rozdzielczości 1920:1080.
  • Maksymalna kwota Chciałbym się zamknąć w kwocie 1,5tys., no ale jak będzie warto wydać 1700, to się nic nie stanie. Może uda mi się część starego sprzętu sprzedać.
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? luty/ marzec
  • Których części potrzebuję Płyta główna, GPU, CPU i pamięć.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? Chciałbym.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model 1920:1080 AOC i2369VM
  • Specjalne wymagania brak.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) Mam starą porządną obudowę Chiefteca Mid-tower. Do tego zasilacz chiefteca 600W. Zasilacz ma swoje lata, bo ok. 10 lat już jest ze mną :) Do tej pory dawał radę bez problemu, także jeżeli mogę, to go zostawię. 
    Posiadam nowy dysk SSD i stary talerzowy, także te też zostają. 
  • Własna propozycja zestawu Niestety wypadłem z obiegu kilka lat temu i jestem kompletnie do tyłu z aktualnościami. 
  • Inne Chętnie pobawię się w OC za jakiś czas, także fajnie by było, żeby podzespoły były podatne na takie zabawy. W chłodzenie cpu na pewno też zainwestuję za jakiś czas.

 

Liczę na waszą pomoc, bo na pewno jest tutaj wielu specjalistów, którzy mi pomogą z doborem aktualnego, porządnego sprzętu :)

Link to post
Share on other sites

Poszedł bym w kierunku i5 3570k +z77 pro3 a gpu hmm może gtx 970/1060 ale juz naciągam budżet. Ram to 16gb na przyszłość na początek 8gb a chlodzenie fera 3 ktora mam i polecam .

 

Dzięki za odpowiedź. Szkoda, że taki komplet to jedynie używany mogę wyrwać gdzieś. 

Chwilę poczytałem i jakby tak pójść po najniższej linii oporu i z nowych podzespołów zbudować coś takiego:

 

- H110M + G4560 + 1050Ti i 8GB 2133? 

 

Cenowo wyszłoby akurat. Jak tylko z ewentualną rozbudową takiego kompletu w przyszłości? Trochę już wyrosłem z siedzenia całymi nocami nad OC i walką o każdy MHz :) Tym razem chciałbym otworzyć paczkę, złożyć sprzęt i cieszyć się sprawnym działaniem gier :)

Edytowane przez xMiLkx
Link to post
Share on other sites

 

 

Cenowo wyszłoby akurat. Jak tylko z ewentualną rozbudową takiego kompletu w przyszłości?

Zmiana CPU na i5, dorzucenie drugiej kości RAM czy wymiana GPU na mocniejsze.

Co to za model zasilacza masz ? - 10 lat to już kupa czasu i myślałbym nad czymś nowym.

Link to post
Share on other sites

 

 

CFT-560-A12S. Do tej pory sprawował się bez zarzutu. Jedyne co mi w nim przeszkadza, to brak odpinanych kabli. 

A ten zestaw który zaproponowałem nie będzie się gryzł ze sobą? Coś się z niego wyciśnie? :) Przy wyborze płyty głównej i gpu skłaniać się do konkretnego producenta/modelu?

Edytowane przez 3ndurek
Nie cytuj poprzednich całych postów
Link to post
Share on other sites

Oczywiście masz rację. Być może kupię też jakiś porządny zasilacz dodatkowo. Chciałbym tylko, żeby ktoś bardziej obeznany ode mnie w sprawach bieżących, odniósł się do tego zestawu co zaproponowałem. Nie chcę iść w bylejakość, tylko żeby mi posłużył jakieś 2-3 lata do modernizacji (zmiany procka na i5, czy gpu).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...