Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Szum na mikrofonie

hyperx cloud 1 mikrofon audiotrak prodigy cube zalman zm mic 1 cx450m szum

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ferdek123

Ferdek123
  • Amator

• 42 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 17:46

Witam.
Jest to mój drugi post dotyczący szumu na mikrofonie.
Tak więc ostatnio skończyło się na tym, że nie miałem uziemionego kontaktu, tak więc podłączyłem zasilacz do przedłużacza i przedłużacz do kontaktu gdzie takowe uziemienie już jest.

Problem nie zniknął. Na początku dodam, bo pewnie większość tego postu nie widziała:
Słuchawki: HyperX Cloud 1
Karta dźwiękowa: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition
2-gi mikrofon: Zalman zm-mic
Zasilacz: CX 450M
Także sprawdziłem sobie teraz wszystko począwszy od Cube i skończyłem sprawdzać na integrze-to samo. Tym razem podłączyłem sobie zalman zm mic by sprawdzić czy wina leży po stronie mikro od Cloudów. Szum, a raczej ciężko mi to nazwać taki bardziej bass (tak wiem dziwne) słuchać ale jest to lepsze niż ten od słuchawek. Dźwięk sprawdzałem na TeamSpeaku jak i w CS:GO z komendą voice_loopback 1. 

• 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7853 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 24 styczeń 2017 - 18:25

Czyli probiłem występuje niezależnie od karty i mikrofonu?
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 Ferdek123

Ferdek123
  • Autor tematu
  • Amator

• 42 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 18:28

Czyli probiłem występuje niezależnie od karty i mikrofonu?

Tak, tzn. na zalmanie troche lepiej było 

Aczkolwiek to jest karygodny ten cały dźwięk. Wiadomo mikrofony w headsetach nie są najlepsze, ale jednak jak szybciej ująłem to jest karygodne i nie jest normalne, bo parę osób ma ten problem 

• 0

#4 neckol

neckol
  • Nałogowiec

• 1652 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 19:14

Źródło/sekcja zasilania. Na moim lapku nie mam najmniejszego szumu na większości mikrofonów, podczas gdy na alc1150 muszę grzebać z godzinę, żeby zalman jakoś brzmiał (mające jednak dalej szumy).

Edit: trochę nie ogarnąłem. Cube borykał się z takim problem. Nie ma tam gdzieś funkcji zredukowania wzmocnienia? 

Użytkownik neckol edytował ten post 24 styczeń 2017 - 19:15

• 0

CPU: Intel Core i5 6600k Chłodzenie: SPC Fortis 3  RAM: HyperX Savage ddr4 3000MHz cl15  GPU: -

Mobo: MSI z170 krait gaming 3x  SSD: Samsung 850 EVO 256 GB Monitor: AOC u2369vm

Skrzynia: SPC Gladius x60  Mysz: SteelSeries Kana v2 Zasilacz:  Corsair cx 550M 550W Wzmacniacz: harman/kardon PM650 Vxi

Kolumny: Dynaudio Contour 1.3   DAC: .FX audio fx-01   AMP: S.M.S.L sAp-8

#5 Ferdek123

Ferdek123
  • Autor tematu
  • Amator

• 42 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 21:42

Źródło/sekcja zasilania. Na moim lapku nie mam najmniejszego szumu na większości mikrofonów, podczas gdy na alc1150 muszę grzebać z godzinę, żeby zalman jakoś brzmiał (mające jednak dalej szumy).

Edit: trochę nie ogarnąłem. Cube borykał się z takim problem. Nie ma tam gdzieś funkcji zredukowania wzmocnienia? 

no właśnie nic nie ma xD Oddawać kostke na gwarancje? A sekcja zasilania, chodzi Ci o uziemienie czy o sam zasilacz? 

• 0

#6 benutzer

benutzer
  • Nałogowiec

• 1754 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 21:43

Każdy mikrofon szumi. Szum albo ci wytnie bardzie jaawansowana elektronika w mikrofonie albo karta muzyczna albo odszumianie softwareowe za pomocą np Reapera. Nie masz w karcie muzycznej jakichś opcji do odszumiania?

2mpkbc7.png

Co do laptopów i braku szumów, to one nie mają najgorszych kart muzycznych. Tam często są jakieś układy redukujące szumy, rozwiązania dwumikrofonowe pozwalające na formowanie wiązki. Laptop ma kamerę, producent trochę lepiej czasem trochę gorzej go przystosuje do wideokonfeencji.Tak więc mnie to nie dziwi, że tam jest dźwięk lepszy. Poza laptopami Lenoco oczywiście.

Użytkownik benutzer edytował ten post 24 styczeń 2017 - 21:47

• 0

Workstation: i5 8500, 32 GB DDR4, Plextor 256M8peGN, 1TB WD Blue, 4TB WD Red, Intel HD Graphics 630

Nas: INTEL Celeron J3455, 8GB DDR3, 1 TB HDD

#7 Ferdek123

Ferdek123
  • Autor tematu
  • Amator

• 42 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 13:06

Ale to nie jest taki typowy szum, tylko taki przepływ prądu, taki dźwięk wydaje również zasilacz 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: hyperx cloud 1, mikrofon, audiotrak, prodigy cube, zalman zm mic 1, cx450m, szum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych