Skocz do zawartości

Akcja na Olx.pl co dalej ? Pomocy


Recommended Posts

Sprzedałem na olx.pl nowy telefon Z3  z gwarancją był on w  stanie idealnym ,na jednym z rogów miał nie widoczną małą ryskę od początku o której nawet nie pisałem.Tak było ok

 

Gdy paczka doszła do kupującego napisał mi :

Witam, telefon nie jest jak w stanie opisanym na aukcji, tylna klapka odchodzi, aż widać wszystkie podzespoły, a ramka jest widocznie obita. W związku z niedotrzymaniem warunków umowy sprzedaży proszę o pilny kontakt pod numer 999999999, czekam do ...

 

 

co mam zrobić w tym przypadku ?

tylna klapka odchodzi, aż widać wszystkie podzespoły :o  o co chodzi klapa odchodzi w z3 ?????

 

Co mam zrobić w tej sytułacji ?

Edytowane przez patryk414
Link to post
Share on other sites

Wysyłka pobraniowa, dobrze zapakowana  ,a Kurier nic nie zgłosił może to od zimna tak klapa odeszła ?

 

Czy w tym wypadku nielepiej usunąć całe konto na olx,wraz z tym ogłoszeniem z telefonu

(ogłoszenie jeszcze  nie usunołem bo czekałem na potwierdzenie odbioru  )

i olać to jak coś to ma gwarancję na telefon  ?

Edytowane przez patryk414
Link to post
Share on other sites

To wysyłka pobraniowa i nie zobaczył odbiorca co dostał i nie zgłosił uszkodzenia przesyłki. Dziwne.

Zdjęcia telefonu jak pisałem niech kupujący prześle.

A jak może wysłać inny telefon, to masz przecież zdjęcia, spisane numery imei itd, Swojego telefonu który sprzedałeś...

Podaj link do aukcji OLX.

Trudno tak się wypowiadać, ale uszkodzenia zgłasza się firmie kurierskiej, ona odpowiada za transport potem Ty.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

 

Czy w tym wypadku nielepiej usunąć całe konto na olx,wraz z tym ogłoszeniem z telefonu (ogłoszenie jeszcze nie usunołem bo czekałem na potwierdzenie odbioru )

 

Gość po takim czymś spokojnie może iść na policje i zgłosić oszustwo i na bank dostaniesz sprawę(typowe zachowanie oszustów internetowych).

Więc jeśli faktycznie jesteś czysty i nie wysłałeś bubla, to się z gościem dogadaj. Wyjaśnij temat bo będą problemy.

 

Zawsze możesz spróbować odzyskać skasowane dane na telefonie jeśli telefon działa. Wtedy będzie jasne czy to ten co wysłałeś.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Sprawa ogólnie wygląda tak jak pisali poprzednicy ale zrobił się niezły bajzel w postach.

Żaby odkleić szkło w Z3 (czy innych zetkach) trzeba NAPRAWDĘ NIEŹLE podgrzać tylną klapkę.

 

Jeżeli wysyłą się coś pobraniowo to po pierwsze sprawdza się paczkę przy odbiorze. Jak coś nie pasuje od razu się to zaznacza. Mógł tak naprawdę otworzyć paczkę i jej nie przyjąć. Tak samo w przypadku kuriera jak i poczty polskiej. Inaczej by tylko chyba wyglądało w przypadku inpost ale tam też jest taka opcja podobna z tego co pamiętam.

Gościu mówi że odebrał telefon za pobraniem po to aby sprawdzić zawartość później? To trzeba być skończonym idiotą. Nie wierzę w takie cuda.

Zobacz czy jak robiłeś gdzieś zdjęcia tego telefonu i pudełka to nie ująłeś IMEI telefonu. Jest coś takiego jak lokalizacja telefonów google. zobacz ten link:

http://antyweb.pl/skradziono-ci-telefon-a-nie-zapisales-numeru-imei-mozesz-go-odzyskac-w-ustawieniach-konta-google/

Jest to o skradzionych telefonach ale ma ważny punkt. Google zapisuje numery imei. Może będziesz miał go jeszcze zapisanego w koncie.

Jak jakimś cudem znajdziesz swój numer IMEI pisz do tego gościa aby wysłał Ci zdjęcia z numerem IMEI po wpisanu kodu oraz z tasiemki. Jak to zrobi. Dopiero jak to zrobi poproś o zdjęcie imei z pudełka z paru różnych ujęć. Wtedy będzie można zobaczyć czy nie kombinuje. 

Jak będzie stawiał opory bo po co i wgl. To Pamiętaj. To jemu zależy aby odzyskać kasę jeżeli rzeczywiście jest tak jak on mówi, jak jest inaczej to wtedy Ty możesz go pozwać o próbę wyłudzenia i to samo możesz mu powiedzieć.

Trafiłem już raz na takiego palanta ale jak sprzedawałem książkę.

Pisał mi że dostał pogniecioną i żąda zwrotu gotówki bądź połowy XD
Najśmieszniejsze w tym wszystkim że gdy poprosiłem go aby wysłał mi zdjęcia z różnych stron wyszło na jaw jego oszustwo.
Jak to zobaczyłem? Naklejka z ceną była w innym miejscu. Dlatego zawsze robię dużo dokładnych zdjęć :)

Nauczka na przyszłość:
-Rób dużo dokładnych zdjęć

- Jak ktoś próbuje zrobić Cię w jajo nie denerwuj się i pomyśl na spokojnie, 

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli wysyłą się coś pobraniowo to po pierwsze sprawdza się paczkę przy odbiorze. Jak coś nie pasuje od razu się to zaznacza. Mógł tak naprawdę otworzyć paczkę i jej nie przyjąć. Tak samo w przypadku kuriera jak i poczty polskiej. Inaczej by tylko chyba wyglądało w przypadku inpost ale tam też jest taka opcja podobna z tego co pamiętam.

 

W przypadku Poczty usługa sprawdzenia przy odbiorze jest opcjonalna i kosztuje dodatkowe 6pln. Kurier też na takie rzeczy nie pozwala, chyba że opakowanie jest uszkodzone i istnieje podejrzenie uszkodzenia zawartości.

Link to post
Share on other sites

To bądź łaskaw nie wprowadzać w błąd.

 

 

 

Mógł tak naprawdę otworzyć paczkę i jej nie przyjąć.

 

To zdanie nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...