Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Do routera podłączony będzie PC przez lan (w przyszłości przez wi-fi) i max 3 laptopy (lub smartfony) przez wi-fi. Zależy mi na stabilnej pracy routera i dobrym rozdzielaniu łącza internetowego między podłączone urządzenia. Internet mam 2 Mb/s od "Multimedia Polska". Router musi posiadać modem ADSL i wejście na kabel telefoniczny (RJ-11), abym mógł się połączyć z internetem.

Obecnie używam routera TP-LINK TD-W8901G i są z nim następujące problemy:

  1. Gdy są podłączone 2 laptopy przez wi-fi z routerem, to zdarza się że router odłączy jednego od internetu, lub na jeden laptop przeznaczy dużo więcej łącza niż na drugi (pomimo, że na pierwszym nie jest tyle wykorzystywane, a na drugim strasznie wolno ładują się strony) .
  2. Wieczorami często się sam restartuje

Router był już kilka razy resetowany i konfigurowany, ale nie przyniosło to efektów. Wygląda na to, że po latach pracy u mnie w domu, zaczyna się po prostu psuć.

 

Przeglądając różne fora internetowe, znalazłem takie routery, które są najczęściej polecane do 200zł:

  • TP-LINK TD-W8970 (podobno wersja v3 jest oparta na Broadcom)
  • TP-LINK TD-W8960N
  • Netgear N300 DGN2200M

Który z tych routerów byłby najlepszy? Proszę o pomoc w wyborze. Propozycje innych modeli są również mile widziane.

Link to post
Share on other sites

Pod takie łącze i kilka urządzeń WiFi TP-Link 8960/8961ND lub 8968, gdy zależałoby ci na USB spokojnie wystarczy. To, że na drugim urządzeniu strony wolno się ładują gdy używasz internetu na innym PC to normalne przy takiej szybkości łącza i nieskonfigurowanym QoS / bandwidth control.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...