Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Panowie wiem że podobnych tematów jest już sporo, ale chciałbym tu skupiC się na Waszych wrażeniach z używania różnych routerów z modemami LTE lub z możliwością podłączenia modemów LTE USB.

 

Chciałbym żeby wasze opinie zawierały takie podpunkty:

 

1. Posiadane porty (ile i jakie USB i LAN)

2. obsługa modemów USB (bezproblemowa i ewentualnie jakiego używacie)

3. Jakie transfery osiągacie (tu mi bardziej zależy na transferach LTE)

4. Jak wygląda stabilność połączeń LTE i WiFi

5. zasięg WiFi (chodzi mi o odczucia czy działa dobrze czy są  jakieś problemy)

6. Jakieś podsumowanie (plusy i minusy w punktach)

 

Szukam routera z bardzo dobrą obsługą LTE (może być router z wbudowanym modemem lub z USB pod modem), Musi mieć LAN Gigabitowy bo mam kilka urządzeń podpięte kabelkami. Najchętniej z USB żeby podpiąć dysk i ściągać torrenty a może coś więcej (obsługa dysków NTFS). Fajnie jakby obsługiwał WiFi AC.

Mam kilka typów które z grubsza spełniają te warunki, ale może ktoś takich routerów używa i mi coś o nich powie:

Dovado Pro AC - słyszałem że świetnie obsługuje modemy USB (ale firmy zupełnie nie znam)

D-Link DWR 956 - cięzko dostępny bo robiony dla PLUSa i Cyfrowego Polsatu ale nie obsługuje dysków USB w NTFS (tylko FAT32)  (tego można znaleźć za 500 zł - używkę z gwarancją)

D-Link DWR 966 - nowsza i lepsza wersja, ale jeszcze nigdzie nie znalazłem go do kupienia

 

Inne propozycje z Waszych doświadczeń byłyby bardzo wskazane.

 

Kasa nie ma znaczenia bo jak będzie coś naprawdę dobrego to sobie odłożę i kupię później ale najchętniej coś do 500 zł. 

 

Czekam na info.

 

Dzięki.

 


To kupiłem D-linka DWR-956 (MOŻE później zamienię go na 966) i jestem mile zaskoczony bo transfery mam na poziomie DL 90-100 Mb i UL 25- 40 MB. Wcześniej na Asusie RT-N18U z ZTE MF 823 transfery były: DL 12 - 35 Mb i UL 2 - 5 MB. Zobaczymy jak będzie się to sprawdzało po kilku tygodniach. Pozdro. Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...