Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Pojedynek Azjatów Somic v2 vs ISK MDH9000

Somic V2 ISK MDH9000 Słuchawki do 200 Jakie słuchawki Somic ISK Wokółuszne nauszne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 neckol

neckol
  • Autor tematu
  • Nałogowiec

• 1631 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 11:34

Hmm, to gniazdek nie pozakładam. Ale chyba tak czy siak się pokuszę po sesji. 

W tych iskach jak sobie zobaczycie to gniazdo na jack w słuchawce jest jak by cofnięte, a sama osłona od jacka od przewodu jest bardzo wąska, więc ,żeby wymienić kabel trzeba by było pobawić się nożem i ładnie obciąć osłonkę.

Chińczyki potrafią zrobić coś fajnie grającego, ale zawsze jest jakieś "ale" i to niemałe :D

W vjjb k4, które do mnie doszły już na starcie widzę,że kabel się złamie przy jacku lada moment, a dołączone gumki i pianki to jakaś tragedia :D Rekompensują na szczęście dźwiękiem :)

Monstery pewnie wrzucę w weekend, żebym miał czas na spokojnie sobie posłuchać, porobić fotki i się ogólnie pobawić.

• 0

CPU: Intel Core i5 6600k Chłodzenie: SPC Fortis 3  RAM: HyperX Savage ddr4 3000MHz cl15  GPU: -

Mobo: MSI z170 krait gaming 3x  SSD: Samsung 850 EVO 256 GB Monitor: AOC u2369vm

Skrzynia: SPC Gladius x60  Mysz: SteelSeries Kana v2 Zasilacz:  Corsair cx 550M 550W Wzmacniacz: harman/kardon PM650 Vxi

Kolumny: Dynaudio Contour 1.3   DAC: .FX audio fx-01   AMP: S.M.S.L sAp-8

#22 Senketsu

Senketsu
  • Amator

• 36 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 13:16

No to daj znać bo nie wiem czy też kupować :D

Użytkownik Senketsu edytował ten post 23 styczeń 2017 - 13:29

• 0

#23 neckol

neckol
  • Autor tematu
  • Nałogowiec

• 1631 postów

Napisano 28 styczeń 2017 - 17:08

A zatem posłuchałem sobie dobre kilkanaście godzin na monsterach, więc coś mogę naskrobać. O jakości wykonania nie będę nic pisał, bo to wiadomo, że czas pokaże. Z góry mogę powiedzieć, że są wygodne (mimo, że noszę okulary z grubymi "zausznikami?"). Pady są mięciutkie z przyjemnego dla ucha materiału. Słuchawki dobrze przylegają do uszu i nawet dobrze izolują.

Z góry przypominam, że jestem bassheadem. Jako źródło posłużył mi htc one m7 - źródło docelowe tych słuchawek (telefon/przenośny odtwarzacz).

Pierwsze wrażenie co do dźwięku - banan na twarzy - utwór, który puściłem to Simian Mobile Disco - Audacity of Huge.

Sam bit nie był ściągnięty w dół - wybrzmiewał dosyć naturalnie, ale towarzyszyło mu zejście na niższe pasmo, przez co dodatkowo można było odczuć wibracje (nie buczenie). Środek i wysokie są lekko przybassowione, ale zdecydowanie mniej niż w akg k518dj.

W utworach rockowych klasycznych słuchawki się nie odnajdują. Gitara brzmi nienaturalnie, każdemu szarpnięciu struny towarzyszy bassowy podźwięk,  temat sobie całkowicie odpuściłem - do klasycznych kawałków tych słuchawek się po prostu nie bierze i tyle. 

Rock/metal - Tu mi się słuchawki podobają, bo lubię podkreśloną gitarę basową i impet towarzyszący perkusji. Przy lżejszych kawałkach jest podobnie jak opisałem wyżej. Wokal jest cofnięty, męski głos brzmi w miarę ok, jest zniekształcony ale do przeżycia, kobiecy wokal jest średni, zbyt ocieplony. Pierwszy plan gra zdecydowanie perkusja i ew. bit. Zaraz za nią pobrzmiewa gitara bassowa wraz z resztą gitar (niestety czasem się potrafią się zlać prowadząca z bassową co daje dziwny efekt).

Współczesna muzyka (różnego rodzaju elektronika i pop) - Tu jest najwięcej zabawy. Nisko schodzący bass po prostu tuli nasze uszy :D Jest go dużo ale nie zagłusza reszty. Większym problem jest midbass, którego jak jest dużo w utworze to wszystkie dźwięki się ze sobą zlewają i umykają szczegóły. Ogólnie rzecz biorąc czułem się jak bym poszedł na koncert i stał przy estradówkach :D

Jedyne czego brakuje to uderzeń powietrza w klatkę piersiową.

Generalnie są to takie wygodniejsze akg k518 z niżej schodzącym bassem i mniej przysłoniętym środkiem i górą, które zarazem brzmią też naturalniej.

Minusem jest te zlewanie się dźwięków, na które co prawda większość osób, które pójdą do MM nie zwrócą uwagi, lecz mnie to denerwowało.

Jedyne co mnie boli to, że scena jest na prawdę mała i ma kształt elipsy rozchodzącej się na boki :(

Koniec końców przestałem zwracać uwagę na zniekształcone wokale czy też braki szczegółów, które na innych słuchawkach ze spokojem można usłyszeć, ponieważ słuchawki dają niezmierną ilość "funu" podczas odsłuchu.

Bass jest głęboki, potrafi uderzyć, jest przyjemny dla uszu, nic nie charczy, środek też nie jest tragiczny, a jedynie delikatnie cofnięty, góra co prawda jest przybassowiona i tak samo cofnięta na drugi plan jak środek, ale jest do przebolenia.

Ogólnie rzecz biorąc za 170-250 zł słuchawki dla bassoluba jak znalazł. Osobiście kupiłem za 170 i nie żałuję ani złotówki, bo dobrze jest mieć słuchawki typowo pod ciężką elektroniczną muzykę, gdzie bass jest wszędzie i są jego różne pasma i jesteśmy w stanie je bez problemu odróżnić, a zarazem sample są wciąż miłe dla uszu :)

Opis jest jaki jest, ale mam nadzieje, że jakoś to opisze te słuchawki. Jak ktoś słucha współczesnych kawałków, w których bass odgrywa ważną rolę to są to "miśki" dla niego. Listy utworów nie wymieniałem, bo przeleciało ponad 200.

@Edit: Cofnięty środek i góra + pobrzmiewanie bassu przy gitarach i zniekształcone wokale mogą stać po stronie źródła, które jest dosyć ciepłe. Niestety pozbyłem się niedawno ipoda nano 2g i nie miałem innego przenośnego źródła.

Użytkownik neckol edytował ten post 28 styczeń 2017 - 17:09

• 0

CPU: Intel Core i5 6600k Chłodzenie: SPC Fortis 3  RAM: HyperX Savage ddr4 3000MHz cl15  GPU: -

Mobo: MSI z170 krait gaming 3x  SSD: Samsung 850 EVO 256 GB Monitor: AOC u2369vm

Skrzynia: SPC Gladius x60  Mysz: SteelSeries Kana v2 Zasilacz:  Corsair cx 550M 550W Wzmacniacz: harman/kardon PM650 Vxi

#24 Senketsu

Senketsu
  • Amator

• 36 postów

Napisano 28 styczeń 2017 - 18:16

Właśnie się zastanawiałem nad kupnem akg k518 ale chyba przekonałeś mnie do tych monsterów , próbowowałeś się bawić equalizerem żeby rozwiązać trochę problem z tym zlewaniem ? Oraz podałbyś link gdzie kupowałeś słuchawki ?

regulamin pkt. 10. adivxv

Użytkownik adivxv edytował ten post 28 styczeń 2017 - 18:19

• 0

#25 jurkiewicz-gracjan-2000

jurkiewicz-gracjan-2000
  • Gracjan

• 59 postów
  • Miejscowość:Tuchola

Napisano 28 styczeń 2017 - 18:37

Też jestem prawdodobnie bass headem lubię pomasować mózg basem, ale fajnie jak są też inne pasma dźwięku . Też zastanawiam się nad kupnem isk mdh9000 ale somic raczej nie bo one nie wyróżniają się jakimś szczególnym basem . Ja jak narazie mam następujący dylemat znane i lubiane ( przez niektórych dopiero po modach) akg k518 czy isk mdh9000 o których w sumie wiemy mało co do dźwięku . Chyba że są jakieś lepsze basowe słuchafony to proszę o info :) .

Bardziej basowe niż K518: Sony MDR-XB600, XB450BV, XB400, jeżeli ktoś twierdzi, że K518 DJ mają potężny bas, to XB-ki go dojadą. K518 DJ to bezbasowe słuchawki w porównaniu do np. tych XB600. Miałem bezpośrednie porównanie, więc wiem co piszę. 

Nie wiem jak grają te Monstery, nigdy nie słuchałem, ale jeżeli mają mocniejszy bas niż takie XB600 to muszę pogratulować firmie Monster zrobienia słuchawek z basem mocniejszym niż w subwooferze. :) 

Użytkownik jurkiewicz-gracjan-2000 edytował ten post 28 styczeń 2017 - 18:58

• 0

#26 neckol

neckol
  • Autor tematu
  • Nałogowiec

• 1631 postów

Napisano 28 styczeń 2017 - 19:50

Bardziej basowe niż K518: Sony MDR-XB600, XB450BV, XB400

Wszystkie miałem na głowie i nie wydałbym bym pieniędzy na te słuchawki. 1 i 3 para to natłok nieogarniętego bassu z tak cofniętą resztą pasm, że nie mam pojęcia czego Ty chcesz na nich słuchać + xb600 nie izolują i spadają z głowy.

Z XB450BV można się pośmiać, bo ten "potężna bass" wywodzi się od "wzmacniacza" zasilanego bateriami o ile dobrze pamiętam. W mm gdy miałem je na głowie bez baterii to grały strasznie płasko i były "stłumione". Bo odpaleniu urządzonka bass zalewa, prawda, ale tylko bass - z tego samego powodu oddałem pchiełki beatsa znajomemu, po tym jak założyłem snaby ep101m, gdzie mimo bassu inne pasma nie są całkowicie wypchnięte do tyłu.

Nigdzie nie napisałem, że k518 mają potężny bass. Druga sprawa, k518 grają, a nie bombardują nas po uszach nieogarniętym, rozlewającym się bassem.

Skoro uważasz, że wymienione przez Ciebie modele grają lepiej proszę bardzo. Ja mam inną opinię, tylko proszę Cię, przeczytaj pierw cały tekst ze zrozumieniem, a nie biadolisz.

Jak będę chciał słuchać samych wibracji, pierdzenia i bassu to kupię sobie subwoofer za 200 zł obuduję go w blaszaną skrzynię i przy nim usiądę.

Bez urazy, ale takie jest moje zdanie, ja mam straszny pociąg do bassu, ale tylko takiego, który jest dobrze kontrolowany, bo inaczej głowa pęka po 5 minutach.

Użytkownik neckol edytował ten post 28 styczeń 2017 - 20:01

• 0

#27 jurkiewicz-gracjan-2000

jurkiewicz-gracjan-2000
  • Gracjan

• 59 postów
  • Miejscowość:Tuchola

Napisano 28 styczeń 2017 - 20:54

Wszystkie miałem na głowie i nie wydałbym bym pieniędzy na te słuchawki. 1 i 3 para to natłok nieogarniętego bassu z tak cofniętą resztą pasm, że nie mam pojęcia czego Ty chcesz na nich słuchać + xb600 nie izolują i spadają z głowy.

Z XB450BV można się pośmiać, bo ten "potężna bass" wywodzi się od "wzmacniacza" zasilanego bateriami o ile dobrze pamiętam. W mm gdy miałem je na głowie bez baterii to grały strasznie płasko i były "stłumione". Bo odpaleniu urządzonka bass zalewa, prawda, ale tylko bass - z tego samego powodu oddałem pchiełki beatsa znajomemu, po tym jak założyłem snaby ep101m, gdzie mimo bassu inne pasma nie są całkowicie wypchnięte do tyłu.

Nigdzie nie napisałem, że k518 mają potężny bass. Druga sprawa, k518 grają, a nie bombardują nas po uszach nieogarniętym, rozlewającym się bassem.

Skoro uważasz, że wymienione przez Ciebie modele grają lepiej proszę bardzo. Ja mam inną opinię, tylko proszę Cię, przeczytaj pierw cały tekst ze zrozumieniem, a nie biadolisz.

Jak będę chciał słuchać samych wibracji, pierdzenia i bassu to kupię sobie subwoofer za 200 zł obuduję go w blaszaną skrzynię i przy nim usiądę.

Bez urazy, ale takie jest moje zdanie, ja mam straszny pociąg do bassu, ale tylko takiego, który jest dobrze kontrolowany, bo inaczej głowa pęka po 5 minutach.

Z tego co widzę to nie wiem dlaczego, ale chyba pomyślałeś, że coś kieruję do ciebie, mylisz się, miałem na myśli to, że K518 poprostu są bezbasowe przy XB-kach, ale nie miałem na myśli, że XB mają bas lepszej jakości. 

Masz rację, że Sony XB600, XB450BV i XB400 mają bas, który nawala po uszach i nie ma kontroli, rozlewa się, a więc najeżdzasz na mnie bez powodu. Według mnie, jak i według ciebie K518 całościowo są lepsze niż każde z wymienionych XB. :)

Także z tym, co napisałeś, że ten bas się rozlewa i jest nieogarnięty, to się zgadzam w całej rozciągłości. To jest super bas na krótką metę, potem zaczyna męczyć, ale być może jakiś procent ludzi preferuje taki charakter basu, nie wykluczone. 

Użytkownik jurkiewicz-gracjan-2000 edytował ten post 28 styczeń 2017 - 21:03

• 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Somic V2, ISK MDH9000, Słuchawki do 200, Jakie słuchawki, Somic, ISK, Wokółuszne, nauszne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych