Skocz do zawartości

Recommended Posts

A zatem odłożyło się te 200 zł!! Tworzę temat, bo szperałem po forum i nie mogłem znaleźć spójnej wypowiedzi na temat obu par. Z góry mówię, że jestem bassheadem, lubię podkreślone linie bassowe i impakt. Nie pytam też, które słuchawki kupić, proszę Was o wypowiedzenie się na temat obu par.

Kupiłbym i ew zwrócił jednak brak czasu zmusza mnie do założenia tematu. Temat ładnie otagowałem, więc powinien być z niego pożytek. Tu @cooger gdzieś widziałem, że  pisałeś o iskach.

Takie podstawowe pytania

Nauszne czy wokółuszne?

Wygoda użytkowania

Przewód - do wymiany czy ujdzie

Pady - do wymiany czy są ok?

Charakterystyka dźwięku - z pudełka

Scena - charakterystyka

Wykonanie

Łatwość rozbiórki 

 

No i możliwe porównanie do innych słuchawek np. CAL, akg k240/k550, beyery 990 pro, brainwavz hm5, cloudy1, pro 80(1), wszelakie superluxy, słuchawki z którymi miałem niedawno kontakt i trochę miałem je na głowie, więc miał bym jakiś punkt odniesienia.

 

Z góry wielkie dzięki :) Proszę o zrozumienie - biedny studenciak, a trzeba jeszcze nazbierać na nowe źródło i przewody pod kolumny +optyk wzmak-pc :(

 

Link to post
Share on other sites

Też jestem prawdodobnie bass headem lubię pomasować mózg basem, ale fajnie jak są też inne pasma dźwięku . Też zastanawiam się nad kupnem isk mdh9000 ale somic raczej nie bo one nie wyróżniają się jakimś szczególnym basem . Ja jak narazie mam następujący dylemat znane i lubiane ( przez niektórych dopiero po modach) akg k518 czy isk mdh9000 o których w sumie wiemy mało co do dźwięku . Chyba że są jakieś lepsze basowe słuchafony to proszę o info :) .

Link to post
Share on other sites

Ja nie jestem taki specjalista jak Fex żeby poezję o słuchawkach pisać :) dla mnie w mdh było zdecydowanie za dużo basu ale ja nie jestem bassheadem. Mój kolega był tymi słuchawkami zachwycony a somici mu się średnio podobały. Mi odwrotnie. Somici dla mnie miały podobny charakter jak dt990pro choć z wykresu to nie wynika. Z zamkniętych z tego pułapu cenowego najlepsze które słuchałem to hd9999 - basu było wg mnie akuratnie a słuchawki były znacznie bardziej monitorujące niż mdh9000. Bardzo fajne do rocka - grały bardzo energetycznie i detalicznie. Moim zdaniem lepiej niż takstary pro80 i cal. Lepiej zróżnicowany bas niż pro80 i nie tak misiowy jak w cal.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@cooger Poezja poezją, ja też nie jestem specem, ale zawsze można opisać jakoś dźwięk, a już na pewno wygodę :D

Czyli iski są bassowe, dla Ciebie za dużo bassu czyli ja pewnie będę zadowolony, ale jak jest ze środkiem,  górą i sceną?

Jak miałeś je na głowie to były wygodne? :)

Pady były przyjemne czy z góry byś je wymienił?

Link to post
Share on other sites

Somic v2 przebasowione nie są chyba że założysz do nich skórzane pady asymetryczne od hm5 wtedy się z nich robią takie pompki że wycuskaja mózg przez nos dałem radę tak wysiadzieć 15 zanim mnie zmęczyło do granic możliwości.jeszcze pytanie czego słuchasz bo nieraz ludzie doszukiwać się niesamowitej ilości Basu tam gdzie go nie ma chcieli by żeby w każdym utworze Dudnilo a nie w każdym powinno

Link to post
Share on other sites

Słucham wszystkiego i lubię różnie grające słuchawki, w których choćby słychać np w rocku gitarę basową i jest miło zaakcentowana perkusja. A tak to generalnie jakaś elektronika, trance i te sprawy. Nie lubię wyostrzonej góry, która jest podbita ponad inne tony, bo kaleczy mi wtedy uszy. Lubię V lub ciepluchy z dobrym środkiem. Cenię sobie komfort oraz łatwość modernizacji, choćby takiego przewodu czy padów.

Bardzo mi się podobały akg k240 prócz tej lekko nosowej góry, ale to się dało przeboleć, bo przynajmniej nie kłuły. Schodziły dosyć nisko na dolnym paśmie i bass był taki dosyć miękki.

Jak jest bass kartonowy to też nie jest za dobrze :D

Np w takich panasonicach rp hd10 midbass był tak wyciągnięty, że nic prócz niego nie było praktycznie słychać.

 

O! Np porównać somici do hm5! Podejrzewam, że są bardziej muzykalne, ale chodzi mi o barwę, stosunek tonów.

Albo do CAL!

 

Swoją drogą, czy somici pokrywają calutkie ucho jak w hm5 czy jest dużo mniej miejsca?

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

Chciałbym się wypowiedzieć na temat cloud 1 gdyż je posiadam . Grają one na przyzwoitym poziomie ale jednak brakuje im basu przynajmniej z integry ale pewnie lepsza karta jakoś nie poprawi tej sytuacji ,bas nie jest punktowy , schodzi lekko w dół ale jednak moim zdaniem jest go za mało .

Link to post
Share on other sites

@cooger Poezja poezją, ja też nie jestem specem, ale zawsze można opisać jakoś dźwięk, a już na pewno wygodę :D

Czyli iski są bassowe, dla Ciebie za dużo bassu czyli ja pewnie będę zadowolony, ale jak jest ze środkiem, górą i sceną?

Jak miałeś je na głowie to były wygodne? :)

Pady były przyjemne czy z góry byś je wymienił?

Rozumiem ze chodzi o mdh. Są bardzo wygodne, pady są duże i miękkie. Basu jest dużo i wg mnie jego dominacja powoduje wycofanie pozostałych pasm. Trudno to opisać, trzeba usłyszeć.

Link to post
Share on other sites

Ja nie jestem taki specjalista jak Fex żeby poezję o słuchawkach pisać :)

 

Poezje zaraz... akurat staram się być konkretny w tych wywodach dźwiękowych i jakoś to przekazać w miarę obiektywnie :D Poczytajcie recenzje Pacuły :)

 

O SOMiCach V2 to ja już tutaj piszę od czerwca...

 

@Senketsu - Panu już podziękujemy za dzielenie się cudzymi opiniami...

@neckol zaczytaj moją recenzję o chińskich słuchawkach z sygnatury, tam pisałem i do dziś zdania nie zmieniłem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

He, właśnie poszedł zakup niekontrolowany. Te monstery są teraz na wyprzedażach. W MM nawet za 170 :)

Trzeba będzie sobie odpuścić przyjemności do 10 lutego :D

 

Co do tematu, ciężka decyzja co wybrać :/ Ale chyba mając te monstery pokuszę się o somici :)

Powiedzcie mi czy łatwo w nich wymienić przewody? Czy trzeba kombinować z rozbiórką?

Link to post
Share on other sites

Podróby to czajna i Allegro, a nie sklepy sieciowe.

 

Rozkręcałem i ich budowa to jakaś zemsta chińczyka. Są pewne kłopoty z ich złożeniem, a nawet samym recablingiem. Jeśli chciałbyś umieścić tam gniazdo musiałbyś się prawdopodobnie przewiercać przez ten metalowy owalny pierścień + osłonę przetwornika + sam przetwornik. Miejsca w środku za wiele nie ma...

 

http://i.imgur.com/oTUvPAA.jpg


 

 

Daj znać jak grają te basotłuki :)

Link to post
Share on other sites

Hmm, to gniazdek nie pozakładam. Ale chyba tak czy siak się pokuszę po sesji. 

W tych iskach jak sobie zobaczycie to gniazdo na jack w słuchawce jest jak by cofnięte, a sama osłona od jacka od przewodu jest bardzo wąska, więc ,żeby wymienić kabel trzeba by było pobawić się nożem i ładnie obciąć osłonkę.

Chińczyki potrafią zrobić coś fajnie grającego, ale zawsze jest jakieś "ale" i to niemałe :D

W vjjb k4, które do mnie doszły już na starcie widzę,że kabel się złamie przy jacku lada moment, a dołączone gumki i pianki to jakaś tragedia :D Rekompensują na szczęście dźwiękiem :)

Monstery pewnie wrzucę w weekend, żebym miał czas na spokojnie sobie posłuchać, porobić fotki i się ogólnie pobawić.

Link to post
Share on other sites

A zatem posłuchałem sobie dobre kilkanaście godzin na monsterach, więc coś mogę naskrobać. O jakości wykonania nie będę nic pisał, bo to wiadomo, że czas pokaże. Z góry mogę powiedzieć, że są wygodne (mimo, że noszę okulary z grubymi "zausznikami?"). Pady są mięciutkie z przyjemnego dla ucha materiału. Słuchawki dobrze przylegają do uszu i nawet dobrze izolują.

Z góry przypominam, że jestem bassheadem. Jako źródło posłużył mi htc one m7 - źródło docelowe tych słuchawek (telefon/przenośny odtwarzacz).

Pierwsze wrażenie co do dźwięku - banan na twarzy - utwór, który puściłem to Simian Mobile Disco - Audacity of Huge.

Sam bit nie był ściągnięty w dół - wybrzmiewał dosyć naturalnie, ale towarzyszyło mu zejście na niższe pasmo, przez co dodatkowo można było odczuć wibracje (nie buczenie). Środek i wysokie są lekko przybassowione, ale zdecydowanie mniej niż w akg k518dj.

 

W utworach rockowych klasycznych słuchawki się nie odnajdują. Gitara brzmi nienaturalnie, każdemu szarpnięciu struny towarzyszy bassowy podźwięk,  temat sobie całkowicie odpuściłem - do klasycznych kawałków tych słuchawek się po prostu nie bierze i tyle. 

 

Rock/metal - Tu mi się słuchawki podobają, bo lubię podkreśloną gitarę basową i impet towarzyszący perkusji. Przy lżejszych kawałkach jest podobnie jak opisałem wyżej. Wokal jest cofnięty, męski głos brzmi w miarę ok, jest zniekształcony ale do przeżycia, kobiecy wokal jest średni, zbyt ocieplony. Pierwszy plan gra zdecydowanie perkusja i ew. bit. Zaraz za nią pobrzmiewa gitara bassowa wraz z resztą gitar (niestety czasem się potrafią się zlać prowadząca z bassową co daje dziwny efekt).

 

Współczesna muzyka (różnego rodzaju elektronika i pop) - Tu jest najwięcej zabawy. Nisko schodzący bass po prostu tuli nasze uszy :D Jest go dużo ale nie zagłusza reszty. Większym problem jest midbass, którego jak jest dużo w utworze to wszystkie dźwięki się ze sobą zlewają i umykają szczegóły. Ogólnie rzecz biorąc czułem się jak bym poszedł na koncert i stał przy estradówkach :D

Jedyne czego brakuje to uderzeń powietrza w klatkę piersiową.

 

Generalnie są to takie wygodniejsze akg k518 z niżej schodzącym bassem i mniej przysłoniętym środkiem i górą, które zarazem brzmią też naturalniej.

Minusem jest te zlewanie się dźwięków, na które co prawda większość osób, które pójdą do MM nie zwrócą uwagi, lecz mnie to denerwowało.

Jedyne co mnie boli to, że scena jest na prawdę mała i ma kształt elipsy rozchodzącej się na boki :(

Koniec końców przestałem zwracać uwagę na zniekształcone wokale czy też braki szczegółów, które na innych słuchawkach ze spokojem można usłyszeć, ponieważ słuchawki dają niezmierną ilość "funu" podczas odsłuchu.

Bass jest głęboki, potrafi uderzyć, jest przyjemny dla uszu, nic nie charczy, środek też nie jest tragiczny, a jedynie delikatnie cofnięty, góra co prawda jest przybassowiona i tak samo cofnięta na drugi plan jak środek, ale jest do przebolenia.

Ogólnie rzecz biorąc za 170-250 zł słuchawki dla bassoluba jak znalazł. Osobiście kupiłem za 170 i nie żałuję ani złotówki, bo dobrze jest mieć słuchawki typowo pod ciężką elektroniczną muzykę, gdzie bass jest wszędzie i są jego różne pasma i jesteśmy w stanie je bez problemu odróżnić, a zarazem sample są wciąż miłe dla uszu :)

 

Opis jest jaki jest, ale mam nadzieje, że jakoś to opisze te słuchawki. Jak ktoś słucha współczesnych kawałków, w których bass odgrywa ważną rolę to są to "miśki" dla niego. Listy utworów nie wymieniałem, bo przeleciało ponad 200.

 

@Edit: Cofnięty środek i góra + pobrzmiewanie bassu przy gitarach i zniekształcone wokale mogą stać po stronie źródła, które jest dosyć ciepłe. Niestety pozbyłem się niedawno ipoda nano 2g i nie miałem innego przenośnego źródła.

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

Właśnie się zastanawiałem nad kupnem akg k518 ale chyba przekonałeś mnie do tych monsterów , próbowowałeś się bawić equalizerem żeby rozwiązać trochę problem z tym zlewaniem ? Oraz podałbyś link gdzie kupowałeś słuchawki ?

 

regulamin pkt. 10. adivxv

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites

Też jestem prawdodobnie bass headem lubię pomasować mózg basem, ale fajnie jak są też inne pasma dźwięku . Też zastanawiam się nad kupnem isk mdh9000 ale somic raczej nie bo one nie wyróżniają się jakimś szczególnym basem . Ja jak narazie mam następujący dylemat znane i lubiane ( przez niektórych dopiero po modach) akg k518 czy isk mdh9000 o których w sumie wiemy mało co do dźwięku . Chyba że są jakieś lepsze basowe słuchafony to proszę o info :) .

Bardziej basowe niż K518: Sony MDR-XB600, XB450BV, XB400, jeżeli ktoś twierdzi, że K518 DJ mają potężny bas, to XB-ki go dojadą. K518 DJ to bezbasowe słuchawki w porównaniu do np. tych XB600. Miałem bezpośrednie porównanie, więc wiem co piszę. 

Nie wiem jak grają te Monstery, nigdy nie słuchałem, ale jeżeli mają mocniejszy bas niż takie XB600 to muszę pogratulować firmie Monster zrobienia słuchawek z basem mocniejszym niż w subwooferze. :) 

Edytowane przez jurkiewicz-gracjan-2000
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...