Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukaj dysku na kosciach pamieci MLC - ten MX300 jest oparty na mniej zywotnych i problematycznych kostkach TLC.

Wszystko zalezy od Twojego budzetu (ostatnio ceny SSD poszly mocno w gore) - w ciemno moge polecic Goodram Iridium Pro 240 GB.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
mniej zywotnych i problematycznych kostkach TLC

Mniej żywotne w zastosowaniach profesjonalnych, dla zwykłego użytkownika nie powinno to robić żadnej różnicy.

 

Również mogę polecić Iridium Pro (5 lat gw, kostki MLC), obecnie za 370-380zł w większości znanych sklepów (x-kom, allegro, e-mag (stare agito), morele itp). Jednakże, jeżeli uważasz, że te dodatkowe parędziesiąt GB Ci się przyda, możesz kupić MX300.

Edytowane przez Fanbooj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

albo goodram iridium pro 240GB 369zł
albo trochę drożej plextor m6 pro 256GB ( za ok 420zł już się kupi )  jeden z najwydajniejszych dysków SSD na rynku 240-256GB 

Jeśli jednak do zwykłego domowego użytku, to nie odczujesz różnicy, a 50zł w kieszeni zostanie. 

Oba mają 5 lat gwarancji bez limitu zapisów 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

TO JEST JAKIŚ cholerny absurd. Co tydzień sprawdzam Allegro pod kątem Iridium Pro 240GB, odkładając skrupulatnie pieniądze, A TEN CO TYDZIEŃ DROŻEJE. TO JEST KURIOZALNE I KOMICZNE, żeby w XXI wieku sprzęt komputerowy drożał. Karty pamięci, RAM, Pendrive'y - wszystko w dół, a tu, kur*a, dyski SSD drożeją i jeszcze cwaniaczki ze sklepów na tym zarabiają. 350->380->400 złotych. W MIESIĄC. Kij w oko wszystkim, kupię sobie jakiś ładny ciuszek w H&M, bo mnie frustracja rozwala. Ja, biedny student, grosz do grosza, a tu podwyżka. KTOŚ WYJAŚNI TE MACHINACJE RYNKOWE? Jakiś spec od gospodarki, ekonom? Znawca technologii? Co, kurka, jakieś rudy metalu się wyczerpują?

Link to post
Share on other sites

@@swaggerjonsnow, dolar, dolar drożeje + niedosyt wydajnych modeli dysków opartych na MLC na rynku + koniec produkcji niektórych modeli 
Ale pragnę przypomnieć, że podczas premiery goodram iridium pro 240GB kosztował ponad 650zł i był droższy od samsunga 850 pro 256GB ( więc jak patrzysz na większy obrazek, nadal jest taniej niż podczas premiery ) 

Link to post
Share on other sites

@kokonsh, wydaje mi się, że chybiona pierwsza część argumentu, odkąd Iridium Pro zdrożał 20 czy 30 złotych cena dolara spadła o 10gr.

Wzrostu ceny tego konkretnego modelu należy upatrywać w dobrej jakościowo i przystępnej cenowo konstrukcji, która się wstrzeliła w oczekiwania potencjalnych klientów, szczególnie po początku udanej serii MX Cruciala. Coraz częściej jest polecany właśnie ten model, więc klientela wybiera dyski SSD do swoich nowych lub starych PCtów, ponieważ przyśpieszają całą maszynę. Mainstreamowe sklepy (x-kom, allegro, morele, emag itp.) mając swoich tech speców, którzy widzą co jest szczególnie polecane, lub tworząc "poradniki dla kupujących" windują trochę ceny, bo oznacza to dla nich czysty zysk. Ktoś kupi - bo jak wyżej wspomniałem, nie jest wiele alternatyw dla Iridium, albo po prostu przekona go fakt, że to polska marka, że coś wspiera etc.

Ciężko powiedzieć czy podrożeje czy podrożeje, ale generalizując czas to pieniądz. Jeśli komuś jest potrzebny to zakupi, jeśli ktoś nie potrzebuje na już i pracuje na sprzęcie, na którym może efektywnie pracować to poczeka, tylko czy jest sens?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Smutno się patrzy na rynek SSD będący w takim regresie technologicznym. Z tego co rozumiem forsowane są gorsze rodzaje pamięci, za niekoniecznie niższą cenę.

 

Dziękuję serdecznie użytkownikom @inzynier i @roamir którzy ostatecznie rozwiali moje wątpliwości. Nie dam się zrobić w bambuko, poczekam jak sytuacja się rozwinie za rok. Pracuję na HDD już 13 lat, jeden rok mnie nie zbawi. Niechaj przeklęci będą marketingowcy windujący ceny i konsumenci łapiący się na coś takiego.

Link to post
Share on other sites

ja tam iridium pro 240GB za 289zł kupiłem
MX200 250GB za 345zł 
samsunga 850 pro 512GB za 932zł
samsung 830 128GB za 570zł 
Jak śledzisz ceny długo, to kupisz odpowiednio tanio
a dolar mam na myśli wzrost w ostatnim pół roku wahania o 0.5zł 

Tylko tu jest jak z paliwem, cena szybko idzie w górę razem z kursem, a wolno opada  
złoty okres na zakup SSD obecnej generacji był od roku, do pół roku temu.
Teraz trzeba czekać na fajne nowe dyski na 3D MLC w wysokim procesie i pół roku do roku na spadek ich cen. 
Co tej konkurencyjności to bym uważał, raczej wiek samego towaru zalegającego na magazynie ma tu największe znaczenia ( tzn sklep nie zarabia jak produkt leży, ale jak sprzeda nawet z minimalnym zadowalającym zyskiem, to dopiero tworzy warunki do konkurencji cenowej, nikt nie będzie sprzedawać towaru ze stratą, nie łudź się nawet )   
Co do serii MX to się skończyła ( MX300 na TLC, MX200 1TB niedostępny, 500GB niedostępny, 250GB nieopłacalny ) 
 

Link to post
Share on other sites

Ale to też kwestia podejścia. Widząc miesiąc temu te dyski za 350 zł, a teraz identyczne za 400, czuję się trochę robiony w balona, jakbym przepłacał te 50 złotych.

 

Dobrze, że nie patrzyłeś 6 miesiące temu, bo były po 300 zł. A tak na marginesie  to podziękujmy Jarosławowi za jego politykę przesiąkniętą radykalną ksenofobią. PLN się osłabiło, to ceny sprzętu kupowane za $ poszły w górę. Kolejny powód to popyt. Ludzie zamiast kupować nowe laptopy wymieniają same dyski z HDD na SSD. Jakbyś sprzedawał ziemniaki i popyt by podskoczył 3  razy, to też byś cenę podniósł. Kolejny powód to przestawianie się fabryk na 3D

 

PS. Też mam tego Goodrama. Bardzo fajnie się na nim pracuje :)

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Ceny stoją w miejscu, do tego brak nowych topowych kontrolerów pod SATA i słaba wydajność pamięci 3d 32l od microna, więc brak nowych wydajnych SSD na rynku.

Już samo to, że samsung sprzedaje nadal 850 pro z 2014 roku powinno zobrazować jak głęboka jest stagnacja na obecnym rynku SSD pod SATA.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

@kokosnh i inni - pozmieniało się dookoła? jak tendencje? kupię coś przyzwoitego?

 

z tego co widzę, to wszędzie TLC przed którymi tak długo przestrzegacie a które tak dominują rynek? to jak to jest? takie straszne, takie przerażające te kości TLC, lepiej pieniądze w totka puścić niż kupić taki dysk (przesadzam oczywiście) a tu taka sytuacja?

Link to post
Share on other sites
Gość paprykarz

Poczekaj na XLC, nowa technologia która leci z Marsa. Będzie wspierać GWD, które pozwoli na załadowanie 6GB do jednej kości. Daje to realną możliwość uzyskania 5TB na dysku SSD. Jedynie minus w postaci 9 warstwowych kości wykonanych w 8nm technologii co da 1 odczyt zapis.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...