Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
Posiadam wydajny komputer z windowsem 10 na pokładzie. Jest jednak z nim pewien problem.

Mianowicie działa strasznie wolno. Zacina się wyszukiwarka, wpisywany w niej tekst, karty wymagają załadowania ze strony komputera, nie internetu. Gry, takie jak Unturned, czy inne mniejsze produkcje działają, jakby odpalić je na komputerku z allegro za 500 zł.
Problem stopniowo się rozwijał. Spadek miał miejsce przez kilka-kilkanaście tygodni. Był czyszczony i naprawiany czym się da. System został reinstalowany z pominięciem zachowania plików. Wszystkie sterowniki i bios są aktualne. Nie ma żadnych wirusów. Jedyne co zostało zachowane, to firefox i jego ustawione karty, zapisane zakładki, hasła, itp.

W okolicach nowego roku zagrałem sobie w najnowszą odsłonę Need For Speed na najwyższych ustawieniach w FullHD. Gra była płynna i pozbawiona spadków wydajności. Po jej wyłączeniu cała reszta dalej szwankowała. Gry niebędące tak wielkimi tytułami działały bardzo bardzo słabo. Pokaz klatek. Zacinało mi facebooka.

Jeśli reinstalacja nie pomogła, to ja jestem zdany praktycznie tylko na to forum, proszę o pomoc!

Komputer: i5 6600 | GTX 970 | MSI M3 Z170 | 8 GB ram od HyperX | 240 GB SSD od samsunga (model evo)

Link to post
Share on other sites

Proponuję przegląd programów które chodzą w tle, odpalane w autostarcie oraz co się dzieje w Dzienniku Windows zakładka System i Aplikacje...Jeśli komp. chodzi wolno trzeba sprawdzic w Menedźerze zadań, które procesy pochłaniają zasoby CPU i RAM. Pamięci HyperX DDR4 ?

Edytowane przez Marqvs
Link to post
Share on other sites

Sprawdź programami , czy nie przegrzewa ci się jakiś podzespół ( procesor). I czy dysk są sprawne.

Wszystko jest pod kontrolą, jeśli chodzi o kulturę pracy. Jest chłodno i cicho, gdy to piszę, procesor jest użyty w około 3%, a pamięć w 30%. Mimo to facebook mi się ścian, podobnie jak gry. Nie testowałem go ostatnio w tytułach jak The Division, ze względu na robiony ostatnio format. Który nic nie zmienił poza tym, że komputer jest bez programów i plików

Proponuję przegląd programów które chodzą w tle, odpalane w autostarcie oraz co się dzieje w Dzienniku Windows zakładka System i Aplikacje...Jeśli komp. chodzi wolno trzeba sprawdzic w Menedźerze zadań, które procesy pochłaniają zasoby CPU i RAM. Pamięci HyperX DDR4 ?

Ostatnio zrobiłem format sytemu. Nic to nie zmieniło, poza wyczyszczeniem komputera. Tak, pamięci są DDR4. Menadżer zadań wskazuje na zużycie nie przekraczające 50 % pamięci i kilku - kilkunastu procent procesora, czyli tak, jak przed spadkiem wydajności do nagannego poziomu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...