Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Ciągły szum słuchawek

karta dźwiękowa szum creative hyperx problem dźwięk słuchawki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysiek3334

krzysiek3334
  • Bywalec

• 89 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 20:56

Witam.

Mam pewien problem. Z moich słuchawek (HyperX Cloud Core), w ''stanie ciszy'' (kiedy nic nie jest odtwarzane) ciągle słychać dziwny szum. Czasami cichszy, czasami głośniejszy (niezależnie od poziomu ustalonej głośności, no chyba że całkowicie wyciszę dźwięk, wtedy szumu nie słychać), tak czy siak, to naprawdę irytuje.

Słuchawki są podłączone do zewnętrznej karty dźwiękowej (Creative Sound Blaster Play! 2). Po bezpośrednim podłączeniu do gniazda słuchawkowego w laptopie takiego szumu nie doświadczam, z tym że dźwięk z karty jest o wiele lepszy, dlatego wolę mieć właśnie do niej podłączone słuchawki. 

Natomiast kiedy podłączam do karty głośniki, to żadnego w nich szumu podczas ''spoczynku'' nie słyszę.

Po kombinowaniu z przeróżnymi opcjami ulepszania dźwięku w oprogramowaniu dołączonym do karty (lub ich całkowitym wyłączeniu) szum nadal występował. 

Co może rozwiązać ten problem?

• 0

#2 Ferdek123

Ferdek123
  • Amator

• 42 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 18:05

Posiadam te słuchawki. Na integrze alc 887 było słychać szum z tego co pamiętam w lewej słuchawce i miałem ten sam problem, zauważyłem też że gdy trzymałem nogi na dywanie to szum był ewidentnie głośniejszy (bardzo dziwne wiem). Dokupiłem kartę dźwiękową audiotrak prodigy cube która już jest DAC z wyższej półki i mam jeszcze gorszy problem, szumu juz na sluchawkach nie słychać ale problem jest z mikrofonem. w csgo jest on na tyle głośny (obecnie jest to szum+jakies piski) że nie jestem w stanie podać info. Możliwe że jest to przez zasilacz lub uziemienie :v 

• 0

#3 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7768 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 24 styczeń 2017 - 18:22

@Krzysiek Problem występuje zarówno na zasilaczu jak i samej baterii?

@ferdek nie masz boosta dla mikrofonu włączonego czasem?
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: karta dźwiękowa, szum, creative, hyperx, problem, dźwięk, słuchawki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych