Skocz do zawartości

Dziwny problem z myszką


Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość.

Mój problem polega na tym, że grając w grę muzyczną "OSU!" nie potrafię utrzymać myszki w dłoni, dosłownie. Po kilku tak zwanych "Long jump'ach" w górę lub w dół nie potrafię utrzymać myszki w dłoni przez co muszę podnosić dłoń i ją poprawiać. Używam stylu Claw grip i po kilku ruchach moje palce prostują się w palm grip i nie potrafię sięgnąć kursorem górnej krawędzi ekranu. Mój sprzęt to

 

Myszka: Zowie ZA13

Procesor: i5 6600

Płyta główna:Asus Rog VIII

Ram:16gb 3000mhz

Zasilacz: SilentumPC 600W 80plus

Karta graficzna:Msi n430gt (Do wymiany, tylko kasy brak aby ktoś mi nie wypomniał dlaczego taka karta)

Link to post
Share on other sites

 

Witam, to mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość.

Mój problem polega na tym, że grając w grę muzyczną "OSU!" nie potrafię utrzymać myszki w dłoni, dosłownie. Po kilku tak zwanych "Long jump'ach" w górę lub w dół nie potrafię utrzymać myszki w dłoni przez co muszę podnosić dłoń i ją poprawiać. Używam stylu Claw grip i po kilku ruchach moje palce prostują się w palm grip i nie potrafię sięgnąć kursorem górnej krawędzi ekranu. Mój sprzęt to

 

Myszka: Zowie ZA13

Procesor: i5 6600

Płyta główna:Asus Rog VIII

Ram:16gb 3000mhz

Zasilacz: SilentumPC 600W 80plus

Karta graficzna:Msi n430gt (Do wymiany, tylko kasy brak aby ktoś mi nie wypomniał dlaczego taka karta)

Też mam Claw Grip i gram w osu. Oddałem swojego Razera Taipan, bo też na jumpach musiałem zaraz poprawiać mysz. Niestety musze cię też poinformować, że seria ZA od firmy zowie jest przeznaczona dla palm gripowaców. Także słusznym rozwiązaniem będzie zmiana na coś pod claw grip, typu FK1, FK2, EC2-a itp. Ja np: mam teraz DM1 Pro S i mi pasuje :) No chyba, że nie chcesz wymieniać to polecam zwiększyć czułość i się dostosować :P

Link to post
Share on other sites

Też mam Claw Grip i gram w osu. Oddałem swojego Razera Taipan, bo też na jumpach musiałem zaraz poprawiać mysz. Niestety musze cię też poinformować, że seria ZA od firmy zowie jest przeznaczona dla palm gripowaców. Także słusznym rozwiązaniem będzie zmiana na coś pod claw grip, typu FK1, FK2, EC2-a itp. Ja np: mam teraz DM1 Pro S i mi pasuje :) No chyba, że nie chcesz wymieniać to polecam zwiększyć czułość i się dostosować :P

 

Tzn z tego co czytalem gdy kupowalem zowie za13, to na wszelakich testach i jej ksztalt byl skierowany dla ludzi ktorzy uzywaja claw gripu. W mojej myszce nie jestem pewien czy akceleracja nie wystepuje, bo np rusze o 2cm, to dojde do krawedzi ekranu, po minucie juz musze znacznie wiecej, bo po prostu nie siegam górnej krawędzi ekranu. W systemie mam wyłączona akceleracje. Opisuje tutaj sytuacje OSU!, bo na pulpicie nie jestem wstanie tego wyczuc gdyz nie musze szybko ruszac myszka.

Link to post
Share on other sites

Tzn z tego co czytalem gdy kupowalem zowie za13, to na wszelakich testach i jej ksztalt byl skierowany dla ludzi ktorzy uzywaja claw gripu. W mojej myszce nie jestem pewien czy akceleracja nie wystepuje, bo np rusze o 2cm, to dojde do krawedzi ekranu, po minucie juz musze znacznie wiecej, bo po prostu nie siegam górnej krawędzi ekranu. W systemie mam wyłączona akceleracje. Opisuje tutaj sytuacje OSU!, bo na pulpicie nie jestem wstanie tego wyczuc gdyz nie musze szybko ruszac myszka.

Wiesz ja do 48k w ranku doszedłem grając na wadliwym sensorze, gdzie pomagało tylko biurko z ikei(nie było akceleracji ani gubienia sensora xD). Ostatnio dużo czytam o myszkach, itp. A na oficjalnej stronie zowie jest, że nadaję się do claw gripu ale z twojego posta wynika, że prawdopodobnie za13 jest dla ciebie za wysoka i schodzi ci ręka do palmgripu. Musiałbyś połaźić po sklepach, albo zwyczajnie zamówić i w ciągu 14 dni oddać jeśli nie będzie ci pasować. Takie pytanie, jaki masz rank w osu ? Bo ja tak samo narzekałem na myszkę, że źle trzymam i mi żadne jumpy nie wychodzą. Jak miałem 1.5k pp to strasznie też na to narzekałem ale w końcu się przyzwyczaiłem i jakoś mam 2.6k pp :) Mam też taką radę, klikasz prawym przyciskiem na osu!>właściwości> i tutaj poszukaj w zakładkach opcji "wyłącz skalowanie rozdźielczości DPI itd." To czasem pomaga.

Edytowane przez Olfen115
Link to post
Share on other sites

Kiedys mialem 90k rank, ale dostalem bana ( w multi konto sie zabawilem xD). Na testgear tez pisali, ze jest dovra do claw gripu, ja jestem hight sens'em i po prostu po minucie musze koniuszkami palcow odpychac myszke, bo nie jestem wstanie normalnie poruszac myszka. Moja dlon np po minucie gry ze tak zwanych szponow zamiania sie w calkowicie wyprostowana. Nwm co mize byc efektem tego. Jesli rzeczywiscie myszka, to jaka byś/yście mogli polecic do 350zl? Uzywam tylko i wylacznie claw gripu i nie mam duzej dloni

Link to post
Share on other sites

Na Xkomie promocja na Roccat Kone Pure Optical Black Edition. Myszka pod claw gripa, z sensorem 3310 czyli to samo co zowie za13 i za 149 zł. Myślę, że warto brać :)

 

@edit przepraszam ale niestety wprowadziłem cię w błąd. ZA13 jest dla CLAW i to dla osób z mniejszą ręką.

Edytowane przez Olfen115
Link to post
Share on other sites

W sobotę zobaczę, czy wgranie windowsa naprawi ten problem. Dodam jeszcze, że zaznaczenie opcji Tryb zgodności, wyrównywanie klatek jeszcze bardziej zwiększyło pozytywną akceleracje


W sobotę zobaczę, czy wgranie windowsa naprawi ten problem. Dodam jeszcze, że zaznaczenie opcji Tryb zgodności, wyrównywanie klatek jeszcze bardziej zwiększyło pozytywną akceleracje

Wgranie windowsa nie pomogło. Wciąż występuje akceleracja pozytywna. Nie mam już pojęcia co moge zrobić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...