Skocz do zawartości

PC do 1500zł z jednym konkretnym wymaganiem


Recommended Posts

Witam przeglądałem podobne tematy ( Komputer do 1200zł itp), jednak nie do końca znalazłem odpowiedź na pytanie. Znajomy z pracy potrzebuje PC i poprosił mnie o pomoc, nurtuje mnie czy dało by radę złożyć zestaw z nowych części ewentualnie szukając używanej karty graficznej, czy jednak iść totalnie w używane :)
 

  • Zastosowanie komputera : Do użytku na co dzień (internet, filmy, muzyka, zdjęcia)
  • Maksymalna kwota : 1500
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : styczeń-luty
  • Których części potrzebuję : Wszystko poza obudową
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : FHD
  • Specjalne wymagania : Poza opisanym wyżej zastosowaniem muszą "chodzić" Simsy 4
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Obudowa ( nie wiem konkretnie jaka, są 3 midi tower, więc powinna któraś się nadać)
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne : brak

 

Tak to się przedstawia, ogólnie gdyby nie konieczność uruchomienia Simsów 4, to budżet można by zmniejszyć i też było by dobrze, jednak tutaj potrzebuję już Waszej pomocy drodzy forumowicze :)

Tak jak wspomniałem, fajnie byłoby złożyć coś mimo wszystko na nowych częściach(może poza grafiką), gdyż zestaw nie jest dla mnie, a z używanymi częściami różnie bywa, a znajomy nie ma też czasu na zwroty reklamacje itp. :)

 

Link to post
Share on other sites

Hej,podepnę się pod temat by nie zakładać nowego.

Otóż chcę złożyć komputer z nastawieniem na gry ale i prace biurowe w minimalnym stopniu.

 

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 1500
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : maj 2017
  • Których części potrzebuję : wszystkich
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : dokupię
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : GIGABYTE GTX 1050 2GB lub ASUS GTX 1050 Ti 4GB,PROCEK I5 3570K,PŁYTA GŁÓWNA - MSI Z77A-G45(CZY PRZESADA?)
  • Inne : pamięć ram 2x4 GB DDR4,

Nie mam doświadczenia w kompletowaniu cześć,zależy mi przede wszystkim na karcie graficznej do gier (word of tanks). w mniejszym stopniu od czasu do czasu praca na pakiecie biurowym - office word. Proszę Was o ewentualne zestawy,dobór.

Co do płyty to technologia OC,bios z gwarancją oveclocking,karat sieciowa - bo gram w sieci i używam sieci.

W przyszłości dokupię napęd blu-ray więc odpowiednie wtyki też by się przydały.

Na pewno chłodzenie na procku

Dysk talerzowy 1tb i SSD ale na początek wytrzymam z jednym.(aby można było podłączyć w przyszłości)

 

Pomocy przy zestawach jak się uda w granicach 1500 ale także zestawy za 2000 rozpatrzę.

A może używana karta na gwarancji?

Dzięki

Edytowane przez Promo123
Link to post
Share on other sites

@3ndurek, dzięki za propozycję, też myślałem nad Pentiumem, żeby przyoszczędzić, a wydajnościowo zupełnie wystarczy :) dzięki, coś będę szukał, płyta głowna oczywiście możliwie najtaniej, aha za jakiej mocy zasilaczem rozglądać się do takiego zestawu ?  400-430W  powinien mieć chyba jeszcze spory zapas prawda ? :)
Edit: tylko chyba ciężko jeszcze z dostępnościa tego pentiuma :)

Edytowane przez soundvibez
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dzięki, zwrócę uwagę na pamięci, sklep podaje, że ta płyta główna posiada zaktualizowany bios, a na innej stronie, że zamawiając z taką płytą procesor Kaby Lake aktualizują bios za free, ale jeszcze dopytam jak to działa.


Sorry za post pod postem, ale okazało się, że podany przez 3ndurek zasilacz nie jest dostępny, a całe zamówienie już poszło, czy polecicie jakąś alternatywę dla wyżej wspomnianego Thermaltake TR2 450W ? Dodam, ze karta do zestawu będzie prawdopodobnie GTX 750 Ti od MSI. Może któryś z tych ? Patrzyłem podobne cenowo:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=54863

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=58514

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=49925


 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...