Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Jako iż wskoczyło mi trochę pieniążków do portfela,

postanowiłem rozejrzeć się za jakąś kartą graficzną do zastąpienia mego leciwego już GeForce'a 9800 GT.

 

Aktualna konfiguracja :

AMD Phenom II X2 555 @ X4 B55 3.6GHz

2x4GB + 2x2GB RAM

Asus M4A89GTD PRO

Gigabyte 9800GT 1GB z chłodzeniem Zalmana

Zasilacz : BeQuiet L8-CM-630W

Monitor : Stary LG Flatron 17" 1280x1024px (tylko d-sub) <- możliwe że nastąpi zmiana w najbliższym czasie na coś z wyższą rozdzielczością (1680x1050/FullHD)

 

Zastosowania :

Niedzielny Gaming, głównie zależy mi na tym żeby zagrać w wiedźmina 3 którego kolekcjonerka stoi na półce od jakiegoś czasu,

a czego stara karta nie umożliwiała ze względu na brak DirectX11, w przyszłości może jakieś nowe tytuły,

nie zależy mi na max detalach, ważne żeby w przyszłości dało się pograć po zmianie monitora na coś większego, i żebym nie musiał zmieniać karty za 2 mies. aby w ogóle coś odpalić :P

 

Wstępnie zastanawiam się nad jakimś Radeonem R7 260x, chociaż może jest jakaś lepsza propozycja http://forum.purepc.pl/public/style_emoticons/default/icon_wink2.gif

 

Kwota do 300zł.

Oczywiście sprzęt używany jak najbardziej wchodzi w grę, bo na nówki w tej cenie nie ma co liczyć http://forum.purepc.pl/public/style_emoticons/default/icon_razz.gif

OC przewidywane.

 

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Link to post
Share on other sites

300zł za HD 7850 2GB to normalna cena,

HD 7790 jest kilka dych tańszy,

260x to odgrzany HD 7790, autor zaznaczył że będzie robił OC, więc nie widzę sensu pchania się w 260x,

 

w miejscach procesorowych sterownik od Radeonów zajedzie tego Phenoma, tyle że nie ma sensowych alternatyw od GeForce za 300zł, bo na 750Ti budżet za mały,

ewentualnie zwykły GTX 750 2GB z dodatkową wtyczką PCI-E, tam potencjał OC jest stosunkowo duży żeby trochę nadrobić, ale wątpię czy dogoni HD 7850,

 

zwykle nie poleca się Keplerów, ale jeśli priorytet to Wiedzmin 3, brałbym GTX'a 660, tam wsparcie tych kart jest jeszcze znośne więc efekt powinien być najlepszy pośród wszystkich tych kart,

a jeśli ogólnie do wszystkich gier, to chyba jednak ten HD 7850 lub mała dopłata do 750Ti

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za wszystkie porady, ostatecznie wybór padł na Radeona HD7790 od Asusa z 2GB VRAM'u, niestety do cierpliwych nie należę więc nie miałem cierpliwości czekać aż pojawi się jakiś HD7850 z 2 GB ramu w moim budżecie a z tego co mi wiadomo HD7790 łatwo moduje się do 260x przez wgranie biosu od tegoż.

Transakcje będę finalizował dopiero z końcem stycznia, jak nie wyjdzie to może będę polował na jakiegoś HD7850 :P

Jeszcze raz dziękuję za udzieloną pomoc przy doborze Karty ;)

Link to post
Share on other sites

Asus 260X wersja 2GB w pierwszych biosach ma problemy z przejściami pomiędzy trybem 2D i 3D, nie wiem czy ta przypadłość dotyczy też 7790, ale jeśli karta będzie Ci pracować na pulpicie ciągle z max taktowaniami, to znaczy że też ma ten problem


bo genialny Asus żeby naprawić ten problem, wywalił całkowicie tryb 2D i karta pracuje ciągle w trybie 3D


dlatego ja na Twoim miejscu nie wgrywałbym żadnych biosów z 260x, tylko lepiej znaleźć max stabilne taktowania w 7790 i na stałe zapisać to w jej obecnym biosie

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

Ja mam hd 7790 od asusa okolo 2 lat i karta dziala ok. Tylko r7 260x mialy problem. 7790 dziala bez problemu na pulpicie taktowanie spada do 150/300 a w 3d rosnie u mnie do 1075/6400 co jest prawie identyczne jak w r7 260x ktore maja 1100/6400 oprocz felernego asusa oc ktory wyzylowal pamieci do 7000. Ponoc po obnizenia taktowania karta dziala poprawnie.

Link to post
Share on other sites

@Vemorion są biosy poprawiające problem w 260x na stronie asusa (nie wiem w jaki sposób) a co do podkręcania chciał bym wgrać sobie bios z wyższymi taktowaniami .. niestety nie ma chyba żadnego narzędzie które umożliwiało by modyfikację biosu dla HD7790/260x :/ no chyba że narzędzie dla 290/290x da radę z zmianą taktowań

Edytowane przez markonmoto2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...