Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zestaw na 5820k przestał bootować.

5820k x99 nie bootuje

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 zedbalance

zedbalance
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 23:50

Cześć,

Na początek specyfikacja:

CPU: I7 5820k @ 4Ghz

Chłodzenie: Phanteks PH-TC14PE

GPU: MSI Geforce GTX 1060 6GB

RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB DDR4 2400 x4

SSD: Ocz Vertex 256 GB

Mobo:Asrock x99 Extreme4

HDD:Seagate w wersji 512GB i 3TB

Obudowa:Fractal Design Define R5

Zasilacz: Cooler Master G650M 650W

Problem jest taki ,że mój PC podczas renderowania 3D nagle wyłączył się i nie chce się ponownie włączyć. Nie było żadnego BSOD, zwyczajnie "zgasł". Po wciśnięciu przycisku zasilania diody na płycie i obudowie zapalają się, wentylatory też działają jednak nie pojawia się nawet boot screen .Na początek odłączyłem wszystkie zbędne komponenty i zostałem z CPU, GPU, Ramem i zasilaczem. Przetestowałem wszystkie karty grafiki jakie miałem w domu (560ti, hd 7950, gtx 1060) i problem pozostał. Podmieniłem też zasilacz, również nie pomogło. Wyciągnąłem wszystkie kostki ramu i zostałem z jedną, bez zmian. Wyciągnąłem bateryjkę z płyty, próbowałem odpalić na backupowym biosie i nic to nie dało. Czas mnie goni więc w związku z powyższym zaryzykowałem i zamówiłem turbokurierem nową płytę główną ale najpewniej będę musiał ją oddać gdyż problem pozostał. Teraz cień pada na CPU, ale może jest jeszcze jakaś przyczyna, która nie przychodzi mi do głowy? Przez półtora roku od zakupuj nie miałem z nim żadnych problemów ale przez ostatni miesiąc komputer był ekstremalnie obciążony. Jak żyć drodzy forumowicze?

• 0

#2 tabask021

tabask021
  • Jam Łasic

• 631 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 08:09

A miał wysokie temp proc podczas tego czasu ? Może przekroczyłeś limit
  • 0

PC i7 4790K + Fera 3 V2 | Gigabyte Z97X-SLI | 4x4 G.SKILL Ripjawsx 2133 DDR3 CL9| Gigabyte Winforce OC 1060 6 GB | Adata SU800 + WD Caviar 500GB + Samsung 750GB | Corsair VS550w | Advent 7204PL | Asus VG248QE | SPC M35 4xSPC 140 | Patriot V730 |SS Rival 310 | Bloody B-070 l Lenovo 15-ast

#3 zedbalance

zedbalance
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 12:11

A miał wysokie temp proc podczas tego czasu ? Może przekroczyłeś limit

Temperatury monitorowałem tylko przez parę dni po pierwszym podkręceniu i wtedy było wszystko okej na testach jak i podczas realnego renderingu w v-rayu. Było to jednak 1,5 roku temu ponad. Pasta jakiej użyłem to Zalman Stg-2, nie powinna stracić właściwośći przez ten okres.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 5820k, x99, nie bootuje

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych