Skocz do zawartości

Komputer do obróbki chmury punktów 3D (skaning laserowy)


Recommended Posts

Witam, przeglądałem różne tematy ale niestety podobnego nie znalazłem dlatego założyłem nowy.

 

 

  • Zastosowanie komputera: wgrywanie, łączenie oraz obróbka chmury punktów pozyskane z skanera 3d, czasami modelowanie 3D, programy - leica cyclone, trimble realworks, autocad, microstation.
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 6000 zł
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? najlepiej jak najszybciej, jak się uda do końca tygodnia to będzie super.
  • Których części potrzebujesz?: sama skrzynka.
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Raczej tak jeśli to nie będzie wymagało ukończenia informatyki :).
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: to nie ma znaczenia, ale w firmie jest dużo więc coś się znajdzie (2 monitory). 
  • Specjalne wymagania: ma to być typowy komputer do pracy, nie potrzebuje bajerów jeśli mam do nich dopłacać.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? nie
  • Własna propozycja zestawu: szczerze nie mam pojęcia, z tego co się dowiedziałem najważniejsze w łączeniu i obróbki chmur jest mocny procesor i dużo ramu, dlatego celuje w mocny i7 oraz 32gb ramu w 2 kościach tak aby ewentualnie rozbudować. Wiadomo na system i programy dysk ssd +  zwykły dysk jako drugi. Zasilacz i chłodzenie takie żeby dało radę wszystko uciągnąć i ewentualnie chłodzić podkręcony i7. Najważniejsze żeby usb 3.0 były gdzieś z przodu obudowy więc płytę i skrzynkę zostawię Wam do wyboru, najlepiej chyba będzie jakaś z wyciszeniem. Jeśli chodzi o kartę graficzną to nie ma ponoć aż takiego znaczenia, chyba, że w modelowaniu ale na to będzie musiała mi wystarczyć jakaś słabsza.
  • Inne: Co do karty graficznej to ponoć najlepiej jakąś z serii nvidia quadro, tylko ceny nowych są zabójcze :) prawdopodobnie będą miał okazję kupić używaną nvidia quadro k5000 za około 2500 zł więc jak się uda złożyć resztę do około 3500-4000 bez karty to wtedy ja kupię. Jeśli nie to najlepszą w budżecie. 

 

Bardzo dziękuje za propozycje oraz dyskusję w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x Intel i7-5820K /3.6 GHz, BOX, LGA2011-3/1 x Thermalright Macho HR-02 X21 x Corsair 32GB (2x16GB) 2666MHz CL16 Vengeance1 x Crucial MX200 250GB (555/500MB/s) MLC1 x SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z)1 x MSI GeForce GTX1050Ti OC Dual Fans 4GB DDR5 128bit (1455/7008)1 x MSI X99A SLI Plus /intel X99, LGA2011-3, DDR4/

5990zł
 
6 rdzeni / 12 wątków, oczywiście odblokowany mnożnik i możliwość OC, 32GB RAM z opcją dalszej rozbudowy, dobrze wyposażona płyta na X99, wydajny i cichy cooler CPU z dwoma śmigłami, GPU z 4GB pamięci i wydajnym układem chłodzenia, dysk SSD 240GB pod system i soft, 1TB HDD na dane, wszytko w wyciszonym PAX M70 z trzema wentylami 120mm w komplecie i filtrami kurzu, zasilacz na DC-DC z dużym zapasem mocy i 5 letnią gwarancją.
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź bo już szef mi żyć nie da, jak zwykle wszystko na szybko. Zapomniałem napisać, że jeszcze trzeba doliczyć system win7 pro za prawie 670 zł więc moje pytanie czy dało radę to wcisnąć w ten budżet 6000 zł? Widziałem, że dałeś płytę na 8 kości i moje pytanie czy wybrałeś ją specjalnie pod rozbudowę ramu czy pod procesor? Jeśli to pierwsze to można jakąś tańszą wybrać i gdzieś jeszcze urwać parę złoty.

Link to post
Share on other sites

Na MOBO tu już praktycznie nic nie urwiesz, płyty pod LGA 2011-3 swoje kosztują.

 

Jedyną opcją by zostać tu z tym procesorem i wcisnąć system jest zejście do 16GB RAM i wyrzucenie HDD. Ewentualni zejście z GPU na 750TI 2GB lub nawet zakup używanej karty z gwarancją co da te 250-300zł oszczędności.

Możesz zrezygnować z wybrać Gladiusa M35, możesz wymienić cooler CPU na Grandisa 2 co w sumie daje kolejne 150zł.

Link to post
Share on other sites

To nie ma sensu chyba, 32 gb to podstawa więc nie ma będę tego obcinać jak i gpu który i tak nie jest jakiś super. Mam pytanie bo sam nie jestem pewien czy przeznaczenie tego komputera wykorzysta te 6 rdzeni czy po prostu i tak będzie jeden wykorzystywany w 100% i czy nie lepiej było by jakiś mocniejszy i7 4-rdzeniowy 4.2 ghz? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ciężko się dowiedzieć bo to nie są popularne programy a sami dystrybutorzy w Polsce nie są pewni ile rdzeni wykorzystują, więc zostanie ten procesor i jak coś to będę go podkręcał. Mam pytanie czy tą kartę można zastąpić tą https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-dp-box-gv-n105toc-4gd-975508/ lub ewentualnie tą  https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-1050-ti-oc-4gb-gddr5-128-bit-2x-dvi-d-hdmi-dp-box-strix-gtx1050ti-o4g-gaming-975429/  . Bo niestety tą co podałeś nie maja na stanie w morele a biuro mamy 200 m od ich punktu dlatego tam chciałem zakupić. Chyba, że najlepsza będzie taka co zaproponowałeś to wtedy zamówię na esc.pl tylko muszę poczekać do 10 i się dowiedzieć czy mi go tam poskładają i dotrze on na poniedziałek. 

Edytowane przez wojtekp88
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...